Únor 2009

Fotogalerie Matějské pouti

20. února 2009 v 0:02 | David |  Matějská pouť
Zvu Vás na Matějskou pouť.
Pár fotek z příprav a 3 fotky z minulého roku kde jsou lidi na atrakcích.Matějská pouť - videa

19. února 2009 v 23:41 | Zdroj: YouTube a David |  Matějská pouť
Zimní tábor MEDIABOX 2008 ...


50 metru vysokej řetězák v praze na matějský pouti 2008 CAROUSSEL ...

atrakce booster ...


bungee ...


sestřih toho the best z roku 2007


docela dobrá horská dráha


Matějská z roku 2008


holešovice vystaviště


Tak na tomhle jsem se osobně minulý rok poblil. Ale opravdu nekecám.


z dílny MTD 17. 3. 2008. a to byl den pro zdravotně postižené.


Matejska pout 2008, Praha


Matějská pouť v roce 2006


V ramci talentoveho kurzu Moderni fyzika se studenti vypravili na Matejskou pout v Praze na vystavisti, aby měřili některé proměnné (napr. zrychleni, srdecni tep, krevni tlak) na vybranych atrakcich...


Tohle je moje nejoblíbenější atrakce


Tak tohle spíše by se hodilo do složky videoklipy ale když tu mluvíme o pouti tak to dáme sem.


Tak ještě jednou na čem jsem se poblil.


Horská dráha ( poslechněte si ty komentáře :D :D :D )


Sestřih matějské pouti


vcelku mazec


pouť matějská - ruské kolo :)
Jak si z ní dělá srandu :D


Koule


atrakce na matejske pouti v praze ( bez zvuku )


Booster


na pouti na tom Velkýým řetízkáči


No a to je vše.

Jenom ještě doprava jak se tam dostanete: Nejlépe metrem (C) na Nádraží Holešovice a tam tramvají číslo 5, 12, 14, a 17 na zastávku Výstaviště.

Matějská - fotogalerie

19. února 2009 v 22:25 | David |  Matějská pouť
Historicky nejznámější zdejší atrakcí je zřejmě horská dráha s názvem Horská dráha Cyklon, mnohé z desítek dalších atrakcí (zejména z Holandska) ji však v mnoha směrech předčí - pro vyznavače adrenalinových atrakcí např. centrifuga Booster či Katapult Bungee.Návštěvníci se mohou též svézt na vodní atrakci či na "myší" horské dráze Super Mouse. Mezi další atrakce patří strašidelné zámky a domy smíchu, motion simulátory, střelnice, kolotoče, řetízkové kolotoče, houpačky, skákací hrady, houpací lodě, autodromy, zvonkové dráhy, lochnesky a samozřejmě stánky s laskominami a občerstvením.


Matějská pouť nabídne evropskou zábavu

19. února 2009 v 22:23 | David |  Matějská pouť
Podívejte se na tohle video a článek.
Nemohl jsem to sem dát omlouvám se, děkuji.

Dům hrůzy na matějský

19. února 2009 v 22:18 | David |  Matějská pouť

Chystá se Matějská pouť - Největší dům hrůzy!


Provozovatel Matějské pouti Václav Kočka pyšně shlíží z nejnovější atrakce na své království.
Bude to pořádné psycho! Na pražském Výstavišti postavili největší dům hrůzy, jaký byl u nás kdy k vidění. Atrakce nazvaná podle slavného amerického hororu Psycho bude naprostým hitem letošní Matějské pouti, která začíná už tuto sobotu v deset dopoledne!
Bílá třípatrová budova působí majestátně už na první pohled. Vystavět takového obra, který do detailu připomíná skutečný dům, dalo pořádnou práci. Mnohatunový kolos přivezly tři plně naložené nákladní automobily. "Je dost těžké tohle složit, a proto jsme přijeli do Prahy s předstihem. Pracujeme ve čtyřech chlapech a pomáhá nám jeřábník. Teď doděláváme zevnějšek, nejsložitější bude úprava vnitřních prostorů, která zabere zhruba dva dny. Lidé se mají na co těšit, bude to děsivé a dost hlučné! Na návštěvníky čeká zemětřesení i povodeň," popsal jeden z Nizozemců, kterým atrakce patří.
Nadšení z nové atrakce sdílí i provozovatel pouti Václav Kočka. "Zkouším osobně všechny atrakce, takže ani tahle nebude výjimkou. Navíc nám v pátek přijde přísná kolaudace, která posoudí, zda jsou všechny atrakce bezpečné," vysvětlil Kočka. A cena? Nejstrašidelnější dům hrůzy si užijete za 80 korun.

Strašidelný dům Psycho má výšku 15 metrů a na délku něco přes 40 metrů.Na stavbu obřího domu stačí 4 svalnatí muži a pořádný jeřáb.


Co vás tady čeká?

V domě nebudou návštěvníky vozit vozíčky, ale lidé budou chodit rozlehlé budově sami. Návštěvníci postupně projdou hrůznými pokoji. Jeden z pokojů bude pomocí dokonalých přístrojů simulovat povodeň, druhý zemětřesení a ve třetím lidé naplno prožijí, jaké to je, když celý dům padá a oni s ním. "Budete mít pocit, že vám strop padá na hlavu, stěny se zužují a propadá se pod vámi podlaha. A bude to hlučné," řekl Aha! jeden z nizozemských majitelů.

Matějská pouť a ceny

19. února 2009 v 22:14 | David |  Matějská pouť

Matějská pouť začne ohňostrojem, láká i na obří katapult


Kolotoče, autíčka a houpačky jsou opět tady - na Výstavišti v pražských Holešovicích začíná velkým ohňostrojem už pětačtyřicátá matějská pouť. Nebudou chybět ani adrenalinové atrakce a obří holandský kolotoč. Rodiče s dětmi se mohou těšit na buggy autíčka nebo nafukovací skákadla.

Oblíbené atrakce najdou nejen děti, ale také milovníci zvýšené hladiny adrenalinu v krvi.

"Pro návštěvníky jsme připravili přibližně sto dvacet atrakcí. Dali jsme si letos záležet, aby bylo všechno hezké a dojemné," řekl spolupořadatel matějské pouti Václav Kočka.
"Jedna ze čtyř horských drah je pak přizpůsobena tomu, aby se na ní mohly svézt i malé děti. Je menší a má mírnější zatáčky a sešupy," doplnil.
V současné době probíhají ještě poslední kontroly atrakcí. "Všichni musí mít potřebné certifikáty a projít kontrolami. Když nebude mít provozovatel něco v pořádku, tak ho odpojíme od proudu a nebude moct obchodovat," vysvětlil Kočka.
Matějská pouť na pražském Výstavišti (2008)Na Výstavišti se představí se svými atrakcemi také kolotočáři z Holandska. "Novinka, kterou jsme letos do Prahy přivezli, je velký řetízkový kolotoč, který se jmenuje Caroussel," řekl spolumajitel kolotoče Hans Ordelman.
Kolotoč měří na výšku padesát metrů a majitele přišlo jeho pořízení v přepočtu na více než dvacet pět milionů korun. Celkem s sebou Holanďané přivezli devatenáct atrakcí, deset z nich pak je čistě adrenalinových.

. Adrenalin i dětská zábava na Matějské pouti


Katapult (200 Kč)
Návštěvníci se po dvou posadí do sedačky a následně jsou pomocí hydraulického zařízení katapultováni do výšky několika desítek metrů. Po tisíci výstřelech musí zařízení projít kompletní kontrolou. Jedná se o atrakci s nejvyšším vstupným.
Carrousel (100 Kč)
Obrovský řetízkový kolotoč, který je padesát metrů vysoký. Do Prahy jej přivezli holandští provozovatelé. "Vzhledem k rozměrům bylo náročné jej sem přivézt a postavit," uvedl spolumajitel atrakce Hans Ordelman. Jeho pořízení vyšlo v přepočtu na pětadvacet milionů korun.
Booster (100 Kč)
Adrenalinová atrakce, na které se návštěvníci dostanou do výšky několika desítek metrů a pak padají volným pádem dolů. Než začne sedačka padat dolů, několikrát se na gumovém laně ve vzduchu protočí.
Horská dráha (40 Kč)
Na výstavišti jsou celkem čtyři horské dráhy. Jedna z nich je určena pro děti, je menší, má méně prudkých zatáček a sjezdů a je plná pohádkových motivů. Lidé se mohou svézt i na klasické italské horské dráze, která stojí na Výstavišti celoročně.
Evaluation (vstupné 70 Kč)
Atrakce, na které se sedačka s návštěvníky nejdříve u země roztočí na mechanickém rameni dokola, pak je vyveze nahoru a začne se ve vzduchu ještě točit podél své vlastní osy ve druhém směru.
Roll over (vstupné 70 Kč)
Jedna z adrenalinových atrakcí, při které se podlouhlá lavice s návštěvníky, kteří jsou připoutáni bezpečnostními pásy, otáčí velmi vysokou rychlostí kolem své vlastní osy.
Další ceny na pouti
Vstupné o víkendu: 25 Kč
Zlevněné od úterý do pátku: 10 Kč
Děti do 120 cm: zdarma
Důchodci, vojáci: zdarma
Autodrom: 40 Kč
Ruské kolo: 40 Kč
Motokáry: 35 Kč
Labutě: 30 Kč
Dětský vláček: 25 Kč
Lochness: 25 Kč

Mezi nejnáročnější na žaludky návštěvníků patří například katapult, který je vystřelí do výšky několika desítek metrů, nebo Extreem, který vypadá jako velký létající talíř a houpe se s lidmi až do výšky dvaceti metrů.
"Určitě se budou líbit hlavně mladým lidem, kteří se rádi před sebou předvádějí. Některé jsou opravdu na to, vzít si kinedryl," uvedl Václav Kočka.
Matějská pouť na pražském Výstavišti (2008)Vstupenky na jednotlivé atrakce se budou pohybovat zhruba mezi dvaceti a sto korunami. Pro návštěvníky matějské pouti jsou však také připraveny slevy na atrakce. "Pokud si návštěvníci koupí čtyři vstupenky do areálu Výstaviště za dvacet pět korun, dostanou na všechny české atrakce desetiprocentní slevu," řekl Kočka.
V pondělí 23. března se uskuteční den pro postižené děti, které budou mít vstup na pouť, atrakce a do Mořského světa na Výstavišti zdarma. "Loni přijelo asi dvacet tisíc dětí," dodal Kočka. Na pouti nebudou chybět ani stánky s cukrovinkami a občerstvením.

Matějská pouť 2

19. února 2009 v 22:09 | David |  Matějská pouť

MATĚJŠKÁ POUŤ:

V mrazivém počasí posledního únorového víkendu (tzn. 21. února) se otevírají brány
první jarní poutě v Evropě, věnované kdysi před čtyřmi sty lety svatému Matěji.

Až do 13. dubna 2009 čeká zejména na děti jako každoročně spousta atrakcí. Pouť
bude otevřena denně kromě pondělí, a to ve všední dny od 14 do 22 hodin a o
víkendech a svátcích od 10 do 22 hodin. Vstupné do areálu bude ve všední dny činit
10 korun a o víkendech 25 korun, děti do 135 centimetrů budou mít vstup zdarma.
Současná Matějská pouť v Praze na holešovickém Výstavišti sice jde s dobou a
ohromuje návštěvníky náročnými adrenalinovými atrakcemi, ale zároveň tu stále mají
své nezastupitelné střelnice, řetízkové kolotoče a autodromy.

V průměru prý za tuto dobu pouť navštíví kolem půl milionu návštěvníků a toto číslo je v posledních letech setrvalé. Přitom ale klesá tržebnost, tzn. že návštěvníci utrácejí čím
dál méně peněz za atrakce.
Existence Matějské pouti je v dokumentech, které jsou uloženy v Národní
knihovně, potvrzena poprvé v roce 1595, letos je jí tedy již úctyhodných 410
let. Proslavila se jako první jarní pouť v Praze, spojená se svátkem sv.
Matěje 24. února. Původní poutě se konaly v okolí kostelíka na Hanspaulce,
ale prostranství bylo malé, a tak se stánky a kolotoče zvolna posouvaly až k
nynějšímu Vítěznému náměstí. Po výstavbě Vysokých škol v roce 1963 byla pouť
přenesena ke Stromovce do areálu parku Julia Fučíka, dnešního Výstaviště.

OBRAZEM: Hurá na Matějskou pouť!

19. února 2009 v 21:55 | David |  Matějská pouť

Počasí láká k vycházkám a tak lidé, a nejen ti pražští, vyrazili na proslulou Matějskou pouť. Každý si zde mohl vybrat atrakci podle svého gusta.Matějská pouť
Foto: TV NovaNěkdo zašel na horskou dráhu...

Matějská pouť

Matějská pouť
... Někdo si prohlédl Prahu na ruském kole...
Jiní zase potrápili svůj žaludek na jedné z adrenalinových atrakcích.

Matějská pouť

Matějská pouť
Kdo neměl dost, zašel si na cukrovou vatu...

Matějská pouť

Matějská pouť 1

19. února 2009 v 21:44 | David |  Matějská pouť
Pouť


Zatím si na pouti užívají děti v Číně, ale i česká největší pouť - Matějská je již za dveřmi.

Pojďte na Matějskou pouť

19. února 2009 v 21:41 | David |  Matějská pouť

Začíná Matějská pouť. Podívejte se, jak to tam vypadá

Matějská pouť

Největší česká pouť začne v sobotu. Potrvá do 13. dubna. Na místo mají zítra dorazit poslední atrakce.

Na Výstavišti v pražských Holešovicích jich letos bude víc než 130. Ti odvážnější letos poprvé vyzkouší novou horskou dráhu nebo projdou třípatrový strašidelný zámkem.

Adrenalin pak vybudí megakolotoč dosahující extrémních rychlostí nebo třeba vodní dráha. Nebude chybět ani klasika jako jsou řetízkáče, autodromy, labutě nebo ruské kolo.

V pondělí 23. 3. mají postižené děti vstup mezi 12. a 16. hodinou vstup zdarma. "Můj bratr byl u zrodu této dobročinné akce a určitě by si přál, abychom pokračovali," řekl Jan Kočka. Na počest Václava Kočky ml. ve stejný den vystoupí soubor Nová inspirace Praha.

Ceny jednotlivých atrakcí by se od těch loňských lišit neměly. Od úterý do pátku bude otevřeno od 14 do 21 hodin. O víkendu pak od 10 do 22 hodin. Vstupné do areálu stojí 25 korun, zlevněné pak 10 korun.

"Matějská" je první jarní poutí v celé Evropě. Její tradice sahá až do roku 1595. Dřív ale se děti chodily bavit do Dejvic na "Kulaťák", na Břevnov nebo do Modřan. Na pražském Výstavišti se první kolotoče roztočily roku 1963.

Wheels on the Bus- Full Song

16. února 2009 v 17:56 | Zdroj: YouTube |  Videoklipy

Tak dejte si cestu do kola do kola do kola...

15. února 2009 v 14:57 | David a Zdroj: YouTube |  Vtipná videa
Úlet kterej jsme měli na turisťáku na Jarkách 2008 tak tu dávám reklamu na značku auta Volvo.

Tak jsem to taky nakonec v češtině našel.

A nakonec takovej bonus.
Mňam mňam Bobik

15. února 2009 v 13:48 | Zdroj: YouTube |  Vtipná videaTak s tímhle jsem měl úlet s uklízečkou na základce tak jsem to sem musel dát aby jsem si to připoměl vždycky až to tady najdu.


Večerníček: nebezpečná inspirace

15. února 2009 v 13:42 | Zdroj: YouTube |  Vtipná videa

Marpo - Jsem

15. února 2009 v 13:41 | Zdroj: YouTube |  Videoklipy

Extreme funny - Funny

15. února 2009 v 13:40 | Zdroj: YouTube |  Vtipná videa

Doporučuju skouknout celý měl jsem u toho výtlééém jak prase.

Kanikuly 2007 - Code Red

15. února 2009 v 13:37 | Zdroj: YouTube |  Videoklipy

Music - Rednex, The spirit of the hawk

15. února 2009 v 13:35 | Zdroj: YouTube |  Videoklipy

Krásná písnička.

Sash - Equador

15. února 2009 v 13:30 | Zdroj: YouTube |  Videoklipy