Červenec 2009

ESO - 27. 9. 2009 - Celý poslední díl

17. července 2009 v 13:00 | Zdroj: Nova.cz |  Různé články


VIDEO: Podívejte se na celý poslední díl Hitparády Eso


Podívejte se na celý poslední díl Hitparády Esa. Eso končí po patnácti letech. Vysílat se začalo v prvním týdnu existence TV Nova.


Taky jste patřili mezi ty, kteří každou sobotu kolem deváté hodiny ráno usedali k televizi a sledovali svůj oblíbený pořad Eso? 27. června 2009 běžel v televizi poslední díl. Vy si ho teď máte možnost přehrát celý.
Část posledního vstupu Leoše Mareše v Esu, na který hned tak niko nezapomene:
"Hodně lidí se mě ptalo, jestli bude nějakej odkaz, jestli na konci řeknu něco, co bude mít význam do budoucnosti. Stalo se tady strašně moc důležitejch věcí během šesti let se mnou a patnácti let obecně. Mnoha lidem tady za mnou se například narodily děti a pojďme si říct, že to je to, co po nás zůstane. To je ten odkaz, ne nějakej pořad, na ten se zapomene… Já jsem se před patnácti minutami dozvěděl, že v tuto chvíli, právě teď moje žena rodí druhého syna… Po skončení pořadu je vedle večírek, já jsem se na něj strašně těšil, ale nemůžu se ho zúčastnit, protože hned teď odjíždím do porodnice..."

Pokud se vám video nechce spustit tak klikněte ZDE.

Trailer Harry Potter a Princ dvojí krve

16. července 2009 v 21:39 | Zdroj: TN.cz |  Různé články


Na pražském hlavním nádraží vyrostlo nástupiště 9¾ z Harryho Pottera - Video

16. července 2009 v 21:38 | Zdroj: TN.cz |  Různé články


Na pražském hlavním nádraží vyrostlo nástupiště 9¾ z Harryho Pottera

16. července 2009 v 21:38 | Zdroj: TN.cz |  Různé články

Na pražském hlavním nádraží vyrostlo nástupiště 9¾ z Harryho Pottera


Ve středu večer měl slavnostní premiéru nejnovější díl kouzelníka Harryho Pottera. Po filmu se pařilo na tajemném pražském hlavním nádraží.

To ale prošlo malými změnami a vypadalo skoro jako dnes už legendární nástupiště devět a tři čtvrtě, ze kterého cestuje Harry ve filmu do školy v Bradavicích. "Jelikož se toto nástupiště objevuje v každém díle, dostali jsme nápad uspořádat raut právě tady," řekl architekt nástupiště Tomáš Laštovička.

Problémy prý nastali jen s nábytkem. "Komplikovaný bylo dostat sem ten starý nábytek až z Barrandova a také domluva s Českými drahami nebyla jednoduchá," svěřil se Laštovička.

Výherci z londýnské premiéry

Na rautu se objevili také výherci zájezdu na úplně první premiéru filmu Harry Potter a Princ dvojí krve Zuzka a Tomáš Novotní. Ty vyzpovídal moderátor kanálu Nova Cinema Jan Kraus. A co on říká o novém díle?

"Abych se přiznal, neviděl jsem všechny díly, ale na tento poslední jsem se velice těšil. Už kvůli tomu, že i producenti říkali, že tento díl bude trochu jiný. A nezklamali. Film se mi velice líbil a všem doporučuji, ať si na něj zajdou do kina," uvedl Kraus.

O čem film je?

Film Harry Potter a Princ dvojí krve vypráví o tom, jakými způsoby upevňuje Lord Voldemort v lidském a čarodějném světě svou moc. Bradavice postupně přestávají být spolehlivým přístavem bezpečí.
529857
Harry se právem obává, že největší nebezpečí číhá na chodbách čarodějné školy, a ředitel Brumbál jej proto začíná připravovat na poslední bitvu, která se kvapem blíží.

Jaký byl Harry Potter a princ dvojí krve

16. července 2009 v 4:09 | David |  Různé články
Tak jsem právě přišel domů z půlnoční premiéry Harry Potter a princ dvojí krve. A jaký byl?
No tento příběh byl po celý film opravdu romantickej jak média říkali. Na začátku co se mi líbilo tak byli smrtijedi jak si pohráli s mostem. Vypadalo to jako když most se změní v takovou vlnu. No dále v příběhu bylo že Princ dvojí krve byl Severus Snape. A Draco Malfoy že byl pověřenej od Lorda Voldemorta aby zabil Brumbála ředitele Bradavické školy. Nakonec ho chladnokrevně zabil Severus Snape před očima Harryho Pottera. A abych toho moc neprozradil tak už jenom řeknu že bylo opravdu pěkné jak se rozloučili všichni ve škole s Brumbálem když před hradem všichni zvedli hůlku nahoru k nebi.

A souhrn můj je že: MÍNUS - hodně romantiky a žádná pořádná akce např. Neuvidíte tam Lorda Voldemorta na kterýho by jste se třeba mohli těšit.

PLUS - Humor v některých scénách kterým jsem se docela zasmál.

Známkování ve škole tomu dávám od jedničky do pětky zlatý střed trojku.

Určitě stojí za to se přijít do kina na to podívat ale ze všech dílu co byli natočeny určitě tenhle se nezapíše do dějin úspěšnějších dílu Harryho Pottera.

A poslední díl který se natáčí Harry Potter a relikvie smrti má být jako film rozpůlen na dvě části což mě docela děsí. Ale to víte Warner Brothers nebo někdo z těch lidí chtěj si namastit kapsy. Což by mělo být pokud se nepletu v roce 2011 a 2012.

A tady je na závěr ČESKÝ trailer k Harrymu Potterovi a princi dvojí krve.

Obsah filmu:

Harry začíná již 6 rok v Bradavicích a do rukou se mu dostává stará kniha, která je velmi zvláštně označena - "Tato kniha je majetkem Prince dvojí krve". Zároveň se dozvídá další střípky z Voldemortovy temné minulosti.Harry Potter č. 6 jde do českých kin

15. července 2009 v 22:31 | Zdroj: Týden.cz |  Různé články

Harry Potter č. 6 jde do českých kin

Premiéra filmu ve Španělsku: na fotce herci James a Oliver Phelpsovi.Dnešní večer a noc nabídne v Praze premiéry šestého pokračování filmové série o čarodějnickém učni Harrym Potterovi. V české distribuci má podtitul Princ dvojí krve a do kin se dostane v 51 kopiích.
Vybraní V.I.P. hosté si vpodvečer v kině IMAX na Floře vychutnají díky jedinečné technologii úvodní scény tohoto snímku dokonce v trojrozměrném formátu, který má umocnit fascinující kouzlo příběhu.
Vzápětí se uskuteční dvě projekce v multikině Palace Cinemas ve Slovanském domě - jedna bude s titulky a druhá s českým dabingem.
Rušno bude i v okolí kulturního domu Ládví v Praze 8, kde se odpoledne uskuteční akce nazvaná Wizard 09. Vyvrcholí půlnoční projekcí v tamním multikině a hostem setkání má být britský herec Chris Rankin, který v této sérii představuje Percyho Weasleyho.

Upoutávka na Harryho Pottera a Prince dvojí krve

15. července 2009 v 22:27 | Zdroj: TN.cz |  Různé články


Hlavní nádraží v Praze se změnilo v násupiště devět a tři čtvrtě

15. července 2009 v 22:26 | Zdroj: TN.cz |  Různé články


Na pražské nádraží přijede vlak do čarodějných Bradavic

15. července 2009 v 22:26 | Zdroj: TN.cz |  Různé články

Na pražské nádraží přijede vlak do čarodějných Bradavic

Harry Potter


Ve středu večer začne v Praze předpremiéra už šestého dílu příběhu o Harry Potterovi.

Na Hlavním nádraží začne v deset hodin večer filmová party. A budovu nádraží si organizátoři nevybrali náhodou.
Přeměna prvního nástupiště Hlavního nádraží v Praze
Foto: David Vaníček
První nástupiště se totiž na několik hodin změní v pohádkové nástupiště 9 a 3/4. Z něj vždy odjíždí vlak do Bradavic, města, kde se už několik let stává z Harryho stále lepší a lepší čaroděj.


Program večírku po předpremiéře filmu je podle organizátorů neformální a vystoupí na něm s krátkým programem jen Tomáš Kraus.


Oficiální začátek party je ve 22 hodin. Jediné omezení se bude večer týkat prvního nástupiště, na které nebude přijíždět žádný vlak.
Přeměna prvního nástupiště Hlavního nádraží v Praze
Přeměna prvního nástupiště Hlavního nádraží v Praze
Foto: David Vaníček
Harryho šestý školní rok ve Škole čar a kouzel v Bradavicích pokazí válka mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra, v níž náš hrdina s jizvou ve tvaru blesku na čele buď vyhraje, nebo zemře.
Podívejte se na trailer k novému filmu Harry Potter a Princ dvojí krve
Harry Potter a Princ dvojí krve

Děkujeme za hlas.
/* <![CDATA[ */ var voteCurrentVoting = 0; var voteImageActive = '/static/cz/main/img/buttons/star-on.png'; var voteImagePassive = '/static/cz/main/img/buttons/star-off.png'; var voteImageHalf = '/static/cz/main/img/buttons/star-half.png'; var voteThanksPrefix = 'voting_thanks'; voteMediaID[voteMediaID.length] = 444491; /* voteInitialize(); */ /* ]]> */
Zkušební promítání nového filmu o Harry Potterovi se uskutečnilo už v březnu v Chicagu. Reakce publika ale asi nebyly takové, jaké tvůrci dalšího díku čarodějné ságy čekali.


V reakcích se nejčastěji objevovaly připomínky, že film je "příliš romantický" a "nepřesvědčivý". Podrobnosti si přečtěte ZDE.

Harry Potter a princ dvojí krve se blíží

11. července 2009 v 15:43 | David a Zdroj: Novinky.cz |  Různé články

Harry Potter bojuje s černou magií i se splašenými hormony

Šesté pokračování dobrodružství nejslavnějšího teenagera s kouzelnou hůlkou vstupuje do kin a věrní vyznavači Harryho Pottera budou film s podtitulem Princ dvojí krve jistě navštěvovat v hojném počtu. Nabízí jim přibližně to, co se dalo očekávat. Styl, oblíbené postavy a nevelkou hrstku nových nápadů.
Rupert Grint (vlevo) ve scéně z filmu Harry Potter a Princ dvojí krve spolu s Emmou Watsonovou a Danielem Radcliffem
Rupert Grint (vlevo) ve scéně z filmu Harry Potter a Princ dvojí krve spolu s Emmou Watsonovou a Danielem Radcliffem FOTO: Warner Bros.


Potter si zrovna dává v londýnském bistru rande s pohlednou kudrnatou servírkou, když se objeví starý Brumbál a zase začne otravovat s magií. Harryho to trochu mrzí, ale myslí si, že za chvíli bude zpátky, a tak se nechá odnést ze světa Mudlů. Mýlí se. Bude to na dlouho.
Kouzelný svět totiž zase ohrožuje Lord Voldemort. Kdysi rozdělil svou duši na části a vložil je do dobře utajených artefaktů. Harry musí vyzvídat, jak to bylo, u staronového profesora Horáce Křiklana, kterého Brumbál přemluví k návratu do Bradavic.
Harry Potter a Princ dvojí krve
FOTO: Warner Bros.
Protože jde teprve o šestý díl, je jasné, že konečné vítězství dobra se ještě konat nemůže. Čeká nás jen několik dalších soubojů a neveselé události související s Brumbálem. Větší část filmu je ale věnována teenagerskému tokání na hormony prosáklé "bradavické střední", která začíná velmi připomínat starou dobrou High School v Beverly Hills (pro nejmladší - Beverly Hills býval slavný seriál v historické éře známé jako 90. léta).

Místo L. A. Bradavice, místo fotbalu famfrpál

Podobně jako v klasických teenagerských filmech z Hollywoodu se zde řeší, kdo s kým půjde na večírek a kdo je nejlepší ve sportu, jen L. A. zde nahrazují Bradavice a americký fotbal elegantní famfrpál.
Harry Potter a Princ dvojí krve
FOTO: Warner Bros.
Daniel Radcliffe objevuje kouzlo líbání v zastrčené knihovně s Weasleyho sestrou a Rona Weasleyho zase pronásleduje stíhačka Lavender, která vrhá pohledy tak telecí, že to hraničí až s parodií. Ale co, přehrávání a grimasy jsou zkrátka typickým sladidlem teenage filmů, k nimž bezesporu patří i Harry Potter.
Harry Potter a Princ dvojí krve
FOTO: Warner Bros.
Když odpustíme pár hodně vyčpělých nápadů jako elixír lásky a elixír štěstí, tak špatný film to není. Občas se pokouší o humor, hluchých míst ale přibývá. Když připočteme k dobru akční létající kameru, hezké efekty a armádu tuze šmrncovních "sedmnáctek" v upjatých džínách, dá se to ukoukat.
Tento díl asi těžko vejde do historie jako nejvýraznější, ale mohl by kandidovat na "nejteenagerštější". Pokud takové slovo existuje.

Big Ben slaví 150 let

11. července 2009 v 14:57 | David a Zdroj: Novinky.cz |  Různé články

Nejznámější zvonkohra na londýnském Big Benu odbíjí už 150 let

Jedním z turistických ikon města Londýna je i budova Westminsterského paláce, kde sídlí britský parlament. Její součástí je věž s hodinami a zvonem zvaným Big Ben. I když původně se toto jméno vztahovalo jen na zvon, časem se název neformálně vžil i pro celou tuto dominantu. Hodiny začaly čas poprvé odpočítávat 31. května 1859, zvon začal odbíjet až 11. července. Letos slaví 150. výročí.
Ciferník Big Benu


"Velký Ben" - neodmyslitelná součást londýnského koloritu, se loni podle průzkumu stal nejoblíbenější památkou Británie. Zpočátku přitom zvuk čtrnáctitunového kolosu považovali zákonodárci za příliš hlasitý.
Stavbu věže (96 metrů vysokou) provázely od poloviny 19. století také problémy, byl například několikrát překročen rozpočet. Mechanismus hodin byl pro věž příliš velký, první odlitý zvon praskl, minutové ručičky byly zase příliš těžké, aby vůbec oběhly ciferník.

Hodiny měřily dál

Během let ale Londýňané přijali Big Bena za svého - stal se nejen symbolem letité přesnosti a spolehlivosti. Za druhé světové války, v květnu 1941, kdy byl parlament zničen při německém bombovém náletu, se rozbil i jižní ciferník. Hodinám však trvalo jen 1,5 sekundy, než se opět vzpamatovaly a s typickým klidem Angličana pokračovaly v měření času. Jejich odolnost byla pro obyvatele města povzbuzením, stejně jako památné projevy Winstona Churchilla.
Hodiny se čtyřmi prosklenými ciferníky (každý o průměru sedmi metrů) jednou za tři dny natahuje hodinář, který k nim šplhá po 334 schodech. Systém přitom zůstává stejný jako před půldruhým stoletím. Celý mechanismus je třeba také promazávat a seřizovat.
Londýn, Westminster


Kolem největšího zvonu (s průměrem 2,7 metru), který odbíjí každou hodinu, jsou ještě čtyři menší (zní každou čtvrthodinu), na které hraje stroj melodii z Händelova Mesiáše bezprostředně po odbití.

Poruchy se nevyhnuly ani Big Benovi

Občasné poruchy či zpoždění se ale nevyhnuly ani slavnému Big Benovi. V roce 1949 například mechanismus pohonu neodolal hejnu špačků, jež se usadilo na minutové ručičce a způsobilo zpoždění nevídaných čtyři a půl minuty.
V roce 1962 odbil zvon kvůli sněhové kalamitě Nový rok s desetiminutovým zpožděním. Kus kovu ulomený v hodinovém stroji umlčel v roce 1976 hlavní zvon na 22 dní a čtvrthodiny přestaly odbíjet dokonce několik měsíců.

dynamic-picture-top_foto2__174836


Hluboké tóny Big Bena se s rozšířením rozhlasu dostaly i k lidem žijícím mimo Londýn. Stanice BBC je poprvé odvysílala na Silvestra 1923, krátce poté se typické zvonění stalo součástí začátku hlavních zpravodajských relací.
Svoji televizní premiéru si Big Ben odbyl opět na Silvestra - v roce 1949 - a od té doby poslední minuty končícího roku vždycky odměřují v Británii právě tyto hodiny.

Po kterém Benovi se jmenuje?

Dodnes ale není úplně jasné, po kterém Benjaminovi (Benovi) zvon nosí své jméno. S největší pravděpodobností jím byl mohutný a tělnatý Sir Benjamin Hall, který byl vrchním komisařem veřejných prací a na instalaci zvonu dohlížel. Žádné záznamy se o tom ale údajně nedochovaly. Podle další verze vděčí zvon za svoji přezdívku tehdy populárnímu boxerovi v těžké váze Benjaminu Cauntovi.
Pohled na Westminster a Big Ben z London Eye
Oficiální jméno hranaté zvonice ve viktoriánsko-gotickém stylu je věž svatého Štěpána. Práce na ní skončily v roce 1858, když zhruba o čtvrtstoletí dříve zničil většinu Westminsterského paláce oheň.
První zvon ve věži pokusně odbíjel již v roce 1856, kvůli prasklinám musel být ale vyměněn. Ve věži byla také cela, do níž byli zavíráni ti, kteří narušovali jednání poslanců. Naposledy její "pohostinství" poznala v roce 1902 Emmeline Pankhurstová, vůdkyně sufražetek.

Morandi - Save Me

1. července 2009 v 12:59 | Zdroj: YouTube |  Videoklipy

Lucie Vondráčková - Vítr

1. července 2009 v 12:56 | Zdroj: YouTube |  Videoklipy

Lucie Vondráčková -Tenkej led

1. července 2009 v 12:55 | Zdroj: YouTube |  Videoklipy

Indy a Wich - Z tvojí čtvrťi

1. července 2009 v 12:52 | Zdroj: YouTube |  Videoklipy

Mr. Vee a Michaela - Všechno můžeš mít

1. července 2009 v 12:41 | Zdroj: YouTube |  Videoklipy

Kryštof - Atentát

1. července 2009 v 12:36 | Zdroj: YouTube |  Videoklipy


Fun Factory - Take Your Chance

1. července 2009 v 0:25 | Zdroj: YouTube |  Videoklipy

Haddaway - What is Love

1. července 2009 v 0:20 | Zdroj: YouTube |  Videoklipy