Září 2009

UPOUTÁVKA: Comeback - 2. díl - Gott ex machina

30. září 2009 v 20:05 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

UPOUTÁVKA: Comeback - 2. díl - Gott ex machina


Zítra uvidíte zde na této stránce 2. díl seriálu Comeback s názvem Gott ex machina.

2. díl Gott ex machina už za okamžik na TV NOVA

30. září 2009 v 20:04 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

2. díl - Gott ex machina

Comeback - Gott ex machina
Comeback - Gott ex machina

Obchody váznou. V krámku U dvou akordů už pomalu zapomněli, jak vypadá zákazník.
Prach padá na cédéčka a Tomáš přitom musí splácet obchod a platit nájem. Jedna stařenka dychtící po Evě a Vaškovi tržbu nevytrhne. Ani pubertou paralyzovaný Lexa nemíní nakupovat, jeho sestra Saša aspoň nenaštve, protože je neviditelná. Jenže dluhy narůstají jako sněhová koule a jednoho dne vtrhnou do obchodu vymahači dluhů. Je to pro Tomáše potupa, když místo své fotografie musí podepsat splátkový kalendář. Ještěže po jeho autogramu touží také jeho letitá fanynka Marcelka, která zabrání nejhoršímu.

Ale kde rychle sehnat 100 000 korun? Všichni Tomáše chápou, ale nikdo mu nechce půjčit. Naštěstí jsou i jiné způsoby, jak se zbavit vymahačů.

Podívejte se, jaká na place zavládla atmosféra, když vstoupil Karel Gott.

Comeback – Karel Gott slavil s Comebackem narozeniny

30. září 2009 v 19:59 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

Karel Gott slavil s Comebackem 69. narozeniny


Každá věc má rub i líc. Banalita, řeknete si. Když s tímto moudrem ovšem přijde oslavenec formátu Karla Gotta, náhle i prosté banality získávají závažný smysl. Nehledě na to, že inkriminovaná věc má v tomto případě skutečně rub i líc. Přesvědčit se o tom můžete v naší reportáži.

Každá věc má rub i líc. Banalita, řeknete si. Když s tímto moudrem ovšem přijde oslavenec formátu Karla Gotta, náhle i prosté banality získávají závažný smysl. Nehledě na to, že inkriminovaná věc má v tomto případě skutečně rub i líc.
Den před vystoupením v sitcomu Comeback Karel Gott oslavil 69. narozeniny. Za svůj výkon proto od štábu sklidil potlesk - a rovnou i kytici. "Klaním se a děkuji za důvěru v mé mluvené slovo," poděkoval Mistr skromně a s jemu vlastní grácií. Ochotně se pak se štábem připojil ke společné fotografii.

Mistrův rub a líc
Tak jako vše, má svůj rub a líc i Karel Gott: "Malování a zpěv, to jsou dva světy, které potřebuji k tomu, abych se mohl jako umělec vyjádřit." Svůj poslední obraz Mistr maluje už více než rok a ještě stále prý není hotový. "Inspirovalo mě k němu malé rybářské městečko na Ischii a jeho poklidná, neuspěchaná atmosféra," vyznal se vzácný host sitcomu Comeback Karel Gott.

Comeback - 2. díl už dnes ve 20 hodin na TV NOVA - Ukázky

30. září 2009 v 0:17 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

Comeback - 2. díl - To nej - Ozzák se zdokonaluje

Ozzák vychází z kumbálu: "Pochválen buď pan Ozzy Osbourne."; Iva: "Až na věky, strejdo."


Comeback - 2. díl - To nej - Přísně tajné

Lexa: "Ivo, tvůj táta byl teplej?"; Iva: "Lexo, můžeš držet zobák?" (Lexa jí ukazuje plakát Tomiho Paciho) "No já jsem věděla, že se táta dřív živil podivně, ale že to bylo až takhle divný… Co to má na sobě?"; Ozzák: "Buznohadry."


Comeback - 2. díl - To nej - Lexa šmejdí u prádla

Iva: "Lexo, ukaž ruku."; Lexa: "Jakou?"; Iva (důrazně): "Lexo!" (Lexa ukazuje, co sebral z věšáku) "Na co ti jsou Ozzákovy slipy?"


Comeback - 2. díl - To nej - Sexy Alexa

Iva: "Jak to dostaneš na net?"; Lexa: "Normálka. Nafotíme to, konektnem s kompem, aploudujem na servr, dáme k tomu koment a počkáme na frst ofr, rozumíš."


NOVÁ UPOUTÁVKA: Comeback - podzim 2009.

29. září 2009 v 23:57 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

UPOUTÁVKA: Comeback - podzim 2009


První série Comebacku se vrací na televizní obrazovky!

Comeback – 1. díl – Křeslo

24. září 2009 v 15:15 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback


Comeback - 1. díl - Křeslo

Pacovským dosloužila stará dobrá pohovka. Přesněji řečeno Iva ji už dál odmítá čistit. A když ji nebude čistit Iva, nebude ji čistit nikdo. Lepší nová a čistá pohovka než stará a špinavá.

Comeback - 1. díl - Křeslo na TV NOVA ve 20: 00 hodin.

23. září 2009 v 13:50 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

UPOUTÁVKA: Comeback - 1. díl - Křeslo

Je možné, aby polohovací křeslo hryzalo? Existuje takové, které by se dívalo a mělo duši rockera? Seznamte se s rodinou Pacovských a jejich novým vybavením domácnosti.

Zítra uvidíte zde na této stránce 1. díl seriálu Comeback s názvem Křeslo.Iviny přebrepty v seriálu Comeback

23. září 2009 v 13:44 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

Comeback - Iviny přebrepty

Přebrepty, přežblepty a výpadky paměti nebývají u herců během natáčení vítané. Najdou se ale chvíle, kdy i tyto nedostatky pobaví. Zvlášť pokud se jich soustavně dopouští půvabná bytost jakou je Kristýna Leichtová.

Iva to u Pacovských nemá snadné. Jako jedinou rozumnou bytost široko daleko ji z jedné strany drtí přepečlivý otec, z druhé nevypočitatelný strejda Ozzák. Ani vytrvale dorážející Lexa jí na klidu rozhodně nepřidá.
A tak není divu, když Kristýně Leichtové alias Ivě tu a tam vypadne slůvko, zaškobrtne se nebo se jí pomotají písmenka. A někdy dokonce vyrobí novotvary typu "vajíščko".

Comeback - 1. díl - To nej

23. září 2009 v 13:25 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

1. díl - Křeslo

Comeback - 1. díl - To nej
Comeback - 1. díl - To nej

Vzpomínáte ještě na nejzábavnější momenty z prvního dílu Comebacku? Na Ozzákovu hlášku "naučím tě jíst pívo" nebo na jeho skálopevné odhodlání pořídit si křeslo, černé a nebezpečné?

Comeback - 1. díl - To nej - Ozzák neví čí je

Úplně první Ozzákova slova. Je dezorientovaný, zmatený a jde do práce o čtyři hodiny pozdě.Comeback - 1. díl - To nej - Skládání pohovky

"Ivuško, co může znamenat finsky imbus?" táže se Tomáš své praktičtější dcery Ivy a hned na to se řízne o papír manuálu. Ke kompletaci pohovky se připlete nemehlo odvedle, Lexa. V tu ránu se šroubky válí po podlaze: "Támhle je ještě jeden, tady a tady…"Comeback - 1. díl - To nej - Křeslo

Ozzák shání křeslo. Černé a nebezpečné. Takové, co hryže textil. A pomoct mu může jen Metloš, nejtvrdší galantér v zemi.Comeback - 1. díl - To nej - Příručka moderního muže

Chlap nikdy nečte. Ani příručku moderního muže. Stačí mu Ozzák a obsah.

1. díl Křeslo dnes na TV nova od 20: 00 hodin

23. září 2009 v 13:24 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

1. díl - Křeslo

Comeback – Křeslo
Comeback - Křeslo

Je možné, aby polohovací křeslo hryzalo? Existuje takové, které by se dívalo a mělo duši rockera? Seznamte se s rodinou Pacovských a jejich novým vybavením domácnosti.
Pacovským dosloužila stará dobrá pohovka. Přesněji řečeno Iva ji už dál odmítá čistit. A když ji nebude čistit Iva, nebude ji čistit nikdo. Lepší nová a čistá pohovka než stará a špinavá. Jenže kde vzít peníze na novou, když obchod s hudbou vázne a do krámku Pacovských přicházejí zákazníci jenom omylem? A pokud si už přece jen někdo přijde koupit cédéčko, Ozzák ho většinou zastraší a vyžene pryč.

Tomáš a Iva mají ale štěstí, sehnali novou pohovku za velmi nízkou zaváděcí cenu. Jenže Ozzákovi ta stará bytostně chybí. Měl v ní už svůj důlek, takže se při sezení nekácel, ani když přišel z hospody. A ty poklady, které v sobě ukrývala! Ne, on sedět na nové pohovce nebude, musí si sehnat svoje vlastní křeslo, černé a nebezpečné. Ať to stojí, co to stojí...

Postavy seriálu Comeback

23. září 2009 v 13:22 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

Ozzák

Herec

Martin Dejdar

Comeback - Ozzák (Martin Dejdar)
zdroj: Nova.cz Comeback - Ozzák (Martin Dejdar)

František Pacovský (50), Tomášův starší bratr, který celý svůj život zasvětil tvrdému rocku. Jeho skupina Krakatice, do které se mu podařilo zlanařit pouze svého bratra, to nedotáhla ani k prvnímu koncertu. Když Tomáš Krakatici opustil a začal zpívat pop, Ozzák se zařekl, že už s ním nikdy v životě nepromluví. Několik let mu to dokonce vydrželo, ale narození Tomášovy dcery Ivy ho přitáhlo zpátky do rodinného hnízda. Dobrosrdečný Tomáš ho zaměstnal ve své prodejně desek. Jenže Ozzák je velmi svérázný prodavač, který striktně rozděluje hudbu na dobrou a špatnou - tu špatnou prodávat nechce a tu dobrou rozdává i zadarmo.
Martin Dejdar (* 11. března). V roce 1987 zakončil studia na pražské DAMU a následně získal angažmá v pražském klubovém divadle Ypsilon. V tomto dnes již legendárním souboru byli jeho kolegy například Jiří Lábus či Oldřich Kaiser. V roce 1993 získal svou první hlavní filmovou roli v muzikálu Šakalí léta; následovaly filmy Amerika a Učitel tance. V roce 1999 měl premiéru film Panství, který Martin Dejdar koprodukoval a v němž si také zahrál hlavní roli. Jako producent se podílel také na filmu Eliška má ráda divočinu.

Hrál v divácky velmi úspěšných seriálech Zdivočelá země, Konec velkých prázdnin, Poslední sezóna, Ulice atd. Svůj komediální talent a pohotovost dokázal zúročit při moderování nejrůznějších zábavných pořadů (Šance, Ptákoviny, Na vlastní nebezpečí nebo Vaše velká premiéra). Obrovskou oblibu si zajistil také jako dabér Barta Simpsona v kresleném seriálu Simpsonovi či Myšáka Stuarta Littla ze stejnojmenného snímku. Martin Dejdar je spoluzakladatelem rockové skupiny In, s níž vystoupil mimo jiné na velké charitativní akci Hvězdy na Vltavě.

Stejně všestranný jako v oblasti filmu a divadla je také ve sportu. Hraje tenis, squash, fotbal, hokej, pool, je náruživým lyžařem; jezdí na kole, snowboardu i kolečkových bruslích či motorce.

V anketě ANNO 2008 diváci zvolili Martina Dejdara Mužem roku TV Nova. V dubnu 2008 se Martin Dejdar stal také osobností televizní zábavy a získal cenu TýTý.

Výběr z filmografie: Zelená léta (1985), Přátelé bermudského trojúhelníku (1986), Mág (1986), Proč? (1987), Pražská pětka (1988), Masseba (1988), Vandrovník (1989), Blázni a děvčátka (1989), Poslední motýl (1989), Tichá bolest (1990), Slunce, seno, erotika (1991), Houpačka (1991), Krvavý román (1992), Šakalí léta (1993), Amerika (1993), Učitel tance (1994), Příliš hlučná samota (1994), Cesta peklem (1994), The Manor (Panství, 1998), Eliška má ráda divočinu (1999), Comeback (2008).

Na Nově se objevil v řadě soutěží, jež moderoval: Na vlastní nebezpečí (1994-97), Candid camera (1996-98), Bodyguard (1994-98), Hejbni kostrou (1997), Ptákoviny, Miss České republiky 2000, Mejdan roku z Václaváku 2008.Tomáš

Herec

Tomáš Matonoha

Comeback - Tomáš (Tomáš Matonoha)
zdroj: Nova.cz Comeback - Tomáš (Tomáš Matonoha)

Tomáš Pacovský (45), Kdysi v pop music mířil k metám nejvyšším, jeho fotografie visela nad postelí nejedné fanynky i fanouška, plnil diskotéky i kapsy svého manažera, pak ale propadla jeho druhá deska a šoubyznys ho zavrhl jako přísný otec svého zlobivého synka. Z bludiště zmařené kariéry ho vyvedla až dcera, která se mu narodila a o kterou se musel záhy starat sám s bratrem Ozzákem. Na šoubyznys zanevřel, upnul se na rodinu a na svůj obchod s deskami. Touží už jenom po klidu a sklence dobrého vína, ale jeho tužbám jaksi není dopřáno.
Tomáš Matonoha (*13. března).V roce 1994 se stal členem brněnského HaDivadla, kde hraje dodnes. Televizní diváci ho znají ze seriálů Ulice, Rodinná pouta, Strážce duší; objevil se i v televizní komedii Muž, kterého chtějí. Kromě toho, že byl obsazen do mnoha nezávislých i komerčně úspěšných snímků (Mistři, Divoké včely, Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, Gympl, Bestiář…), se uplatňuje také jako moderátor. Role konferenciéra se zhostil během předávání výročních cen za televizní tvorbu Elsa či v klání o nejkrásnější ženu republiky Miss ČR.

Některé jeho televizní projekty jsou spojeny s nezávislou scénou, především alternativní zábavný pořad Komediograf. Ten vyšel z úspěšného divadelního představení, které Matonoha s kolegou Pavlem Liškou uvedli v HaDivadle a na dalších brněnských i pražských scénách. Zapojil se také do dalšího originálního hereckého projektu Na stojáka - komických vystoupení typu stand-up.

Výběr z filmografie:
Prima sezóna (1994), Byl jednou jeden polda (1995), Byl jednou jeden polda II - Major Maisner opět zasahuje! (1997), Zpráva o putování studentů Petra a Jakuba (2000), Uniforma (2001), Vyhnání z ráje (2001), Divoké včely (2001), Starý kocour (FAMU, krátký), Mistři (2004), Bazén (2005), Doblba! (2005), Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005), Všechno nejlepší! (2006), Gympl (2007), Bestiář (2007), Bobule (2008), Comeback (2008).


Iva

Herec

Kristýna Leichtová

Comeback - Iva (Kristýna Leichtová)
zdroj: Nova.cz Comeback - Iva (Kristýna Leichtová)

Iva Pacovská (16), Tomášova jediná dcera bohužel vyrůstala bez matky, ale za to s dobrosrdečným otcem Tomášem, který vyměnil koncertní šňůru za šňůru prádelní, aby mohl věšet pleny. Díky Ozzákovi Iva poslouchala místo ukolébavek Led Zeppelin a místo do ZOO jezdila na rockové festivaly, kde se stejně pohybuje mnoho individuí zvířatům dost podobných. Zatímco její dospívající vrstevnice mají plnou hlavu módy, kluků, tance, diet a bohužel i halucinogenních látek, Iva se stará o domácnost a na to ostatní jí zbývá žalostně málo času. O Tomášově popové kariéře toho moc neví, ale někde uvnitř bytostně cítí, že je to tak lepší.
Kristýna Leichtová (* 14. září) Už během studia hudebně-dramatického oddělení Pražské konzervatoře, kterou absolvovala v roce 2007, účinkovala v menších rolích na pražských scénách (Divadlo komedie, Stavovské divadlo, Divadlo Na zábradlí, Žižkovské divadlo, Ta fantastika). V roli jelena se například objevila v prestižním Divadle Na Vinohradech. Současně se představila na filmovém plátně. V roce 2006 ztvárnila jednu z postav v komedii Účastníci zájezdu, natočené na motivy románu Michala Viewegha. Spolu s Oldřichem Kaiserem si zahrála v komedii Žralok v hlavě a vidět jste jí mohli také v jedné z epizod cyklu Soukromých pastí.

V současné době se kromě natáčení stále oblíbenějšího sitcomu Comeback věnuje také tanci, zpěvu a výtvarnému umění. Mluví perfektně anglicky a francouzsky.

Výběr z filmografie:

Divadelní role:

Stavovské divadlo - "Stísněná 22" a "Prvotřídní ženy" (role Kit), režie J. Pokorný
Divadlo Komedie - "Zadržitelný vzestup Artura Uie" (role Daisy), režie D.Jařab
Divadlo na Vinohradech - "Král jelenem" (role jelen), režie P. Svojtka
Divadlo Na Zábradlí - "Gazdina roba" (role Poluša) a "Včas milovat, včas umírat", režie J. Pokorný
Divadlo TaFantastika - "Obraz Doriana Graye" (role Sybila), režie J.Pokorný
Divadlo TaFantastika - muzikál "Němcová!" (v rolích Barunky, Viktorky, Dorotky, Elišky a Bílé paní), režie J. Pokorný
Strašnické divadlo - "Kebab" (role Mady), režie V. Štěpánek

Filmové a televizní role:


2008 Comeback (TV seriál)
2008 Soukromé pasti (TV seriál)
2007 Světla pasáže (TV seriál)
2006 Účastníci zájezdu
2005 Žralok v hlavě


Marcelka

Herec

Dana Batulková

Comeback - Marcelka (Dana Batulková)
zdroj: Nova.cz Comeback - Marcelka (Dana Batulková)

Marcelka Divićová (40), Někdejší fanynka Tomiho Paciho se po letech vynořila z anonymity jako finančně zajištěná zralá žena, aby svému idolu nezištně splatila vše, co jí svými písněmi dal. Většina lidí už na Tomiho dávno zapomněla, ale ona ne. Dodnes si živě vybavuje vyprodaný koncert ve Slaném, kde se svému idolu přiblížila takřka na dotek. Když ho po dvaceti letech spatří již trochu opotřebovaného, ihned ví, kterým směrem napřít svoji aktivitu. Usoudí, že Tomášův obchod s deskami potřebuje stůj co stůj dát do pořádku a okamžitě se dá do práce, ať už se to někomu líbí nebo ne.
Dana Batulková (*16. března). S herectvím dlouho váhala, nejprve upřednostňovala studium angličtiny. Na gymnáziu se však přihlásila do recitačního studia Violy a nakonec šla studovat na DAMU. Na přijímací zkoušky se připravovala sama, přijata byla na první pokus. Po absolutoriu v roce 1981 prošla scénami na Kladně a v Mladé Boleslavi. Roku 1983 odešla z divadla na "volnou nohu'' a spolupracovala s Volným spojením režisérů na různých divadelních projektech. Do stálého angažmá se vrátila až v roce 1997, kdy začala působit v divadle Komedie. Zde zažila pět tvůrčích let s režiséry Janem Nebeským a Michalem Dočekalem.
Hostovala i na dalších pražských scénách, kde ztvárnila mnoho výrazných divadelních rolí. Její charisma, civilní herecký projev i ochotu pouštět se do nových projektů několikrát využili talentovaní debutanti - kromě Milana Šteindlera ve filmu Vrať se do hrobu (role manželky) ji angažovala Sabina Remundová (TV hra Maryška), Viktor Preiss (Léčba neklidem) a Ben Tuček, který ji obsadil do filmové prvotiny Děvčátko. Do povědomí diváků se zapsala také díky televizním inscenacím, a zejména pak poté, co se začala objevovat coby emancipovaná novinářka Anna v oblíbeném seriálu TV Nova Redakce (2004).
Výběr z filmografie: Víkend bez rodičů (1981), Kluci z bronzu (1981), Od vraždy jenom krok ke lži (1982), Jamamba (1985), Návštěvní hodiny (1986), Honza a tajemná Hastroška (1987), Sama uprostřed noci (1989), Maestro (1990), Vrať se do hrobu (1990), Proč pláčeš, břízo bílá (1991), Volavka (1991), Ať ten kůň mlčí (1992), Poe a vražda krásné dívky (1996), Záhadná paní Savageová (1997), Pražský písničkář (1997),Děvčátko (2002), Maryška (2003), Redakce (2004), Nadměrné maličkosti: Léčba neklidem (2004), Trapasy (2007), O dívce, která šlápla na chléb (2007), Comeback (2008).


Saša

Herec

Marie Doležalová

comeback - Saša (Marie Doležalová)
zdroj: Nova.cz comeback - Saša (Marie Doležalová)

Saša (16) alias Alexandra Bůčková je Ivina nejlepší kamarádka. Bydlí přes chodbu a moc toho nenamluví, už si totiž zvykla, že ji málokdy někdo poslouchá. Nemůže se ubránit dojmu, že ji všichni přehlížejí, světlo se zřejmě kolem ní tak zvláštně láme, že není vidět. Má pocit, že je v životě předurčena k prohrám, a každá událost, ke které kolem ní dojde, ji v tom pocitu jenom utvrdí. Smůla se jí lepí na paty jako psí exkrementy v parku, ale ona se kvůli tomu nerozčiluje. Má ráda školu, ale snaží se to utajit, aby ji spolužáci nezlynčovali.
Marie Doležalová (* 24. ledna). V roce 2007 ukončila studia na Pražské konzervatoři. Zahrála si například princeznu v televizní pohádce Lojzička je číslo či hada Ká v představení Kniha džunglí v divadle Solidarita. Obsazena byla také do her Strašnického divadla Bílá vrána a Popcorn. Epizodní roli dostala v seriálu Ordinace v růžové zahradě (Saša Jurigová). Dosud největší úspěch sklidila za v citech tápající dospívající Išku v celovečerním snímku Karin Babinské Pusinky.

Největším relaxem je pro ni plavání, ráda se také toulá pražskými uličkami a poslouchá hudbu Jarka Nohavici, Zuzany Navarové nebo Radůzy; sama je členkou hudebně-divadelní skupiny Olats Otesoc. Čte knihy Michala Ajvaze, blízké jsou jí myšlenky filozofa Osha. Z nabídky televizního programu upřednostňuje sitcom, zejména Červeného trpaslíka a Simpsonovi.


Lexa

Herec

Matouš Ruml

Comeback - Lexa (Matouš Ruml)
zdroj: Nova.cz Comeback - Lexa (Matouš Ruml)

Lexa (16) alias Alexandr Bůček je Sašino o 4 minuty starší dvojče. Na rozdíl od sestry mu nechybí sebevědomí ani odvaha, spíše naopak, příroda mu však ubrala někde jinde. Podle Ivy je Lexa pako a debil a vlastně není daleko od pravdy. O co víc je Lexa neschopnější, o to větší chuť má vrhat se do věcí po hlavě. Je přesvědčený, že s ním Iva jednou bude chodit, jen jí to prostě ještě nedošlo. S radostí čerpá nové podněty; když si jej Ozzák vybere jako učedníka své svérázné životní filozofie, neváhá ani vteřinu a vrhne se po hlavě do "studia".
Matouš Ruml (* 4. října) se do povědomí diváků dostal zejména díky televizním seriálům Letiště, kde si zahrál Vítka Halase (2006), a Život na zámku (1996), v němž získal roli Pavlíka. Zahrál si i v televizním filmu Tajemství Lesní země (Jindra, 2006) či v absolventském představení Divadla Konzervatoře (Dik) Hodina mezi psem a vlkem. Představení mělo svou pražskou premiéru v divadle Na Prádle.

Další hereckou příležitost dostal v představení Ťululum v Žižkovském divadle Járy Cimrmana; ve Stavovském divadle si zahrál v představení Arkádie.


Simona

Herec

Simona Babčáková

Comeback - Simona (Simona Babčáková)
zdroj: Nova.cz Comeback - Simona (Simona Babčáková)

Simona Bůčková (38) je drsná, životem vycepovaná barmanka. Matka dvojčat Saši a Lexy. Samoživitelka, která ví, že co si nezařídí, to nemá, spoléhá především sama na sebe a umí v tom chodit. Zejména Tomáš si k ní chodí pro rady a uklidnění. Manžel od ní utekl a vzal si s sebou kromě dětí všechno, co pobral. Simona prakticky pořád pracuje ve své Hospodě u Jezevce, takže má na své děti minimum času. Pro hrubé slovo nejde daleko.
Simona Babčáková (* 21. února). Osobitá herečka a žákyně improvizátora Jaroslava Duška vystudovala Zlínskou školu umění, prošla scénami Městského divadla Zlín a pražského Divadla v Dlouhé, působila též v Klicperově divadle v Hradci Králové (Král Lear, Cizí kněžna, Tři sestry, Pokoušení a další). V současné době je členkou souboru Dejvického divadla v Praze, kde zazářila kupříkladu v inscenacích Tři sestry, Kouzelná flétna, Tramvaj do stanice touha, Love Story, Černá díra, Spřízněni volbou. Za své výkony na jevišti byla nominována na cenu Alfréda Radoka.

Uvádí i své vlastní improvizační večery Second sekec aneb Hlava nehlava, kam si každý měsíc zve různé hosty. Objevila se v televizním filmu Stop a seriálu Dobrá čtvrť; hrála ve filmu Jana Hřebejka U mě dobrý (2008), obsazena byla i do Nestydy (2008). Zahrála si také ve snímcích Nuda v Brně (2003), Město bez dechu (2003), Choking Hazard (2004), Stop (2007), Děti noci (2008), Comeback (2008).


O pořadu Comeback

23. září 2009 v 13:14 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

O pořadu

Comeback - herci

Hrdinou sitcomu Comeback je bývalý discozpěvák TOMÁŠ PACOVSKÝ (uměleckým jménem Tomi Paci), který prožil vrchol slávy před dvaceti lety, pak pověsil uměleckou kariéru na hřebík a pokouší se uživit coby majitel obchodu s CD. Plány na normální život mu ale hatí jeho svérázný bratr OZZÁK, zapřísáhlý metalista a zaměstnanec zmíněného obchodu.

Ten odmítá hudbu prodávat buď proto, že jde o jeho oblíbený žánr (rock, metal) a pak nemůže být předmětem kšeftu, nebo proto, že ji nesnáší (pop, dechovka a vlastně všechno ostatní) a zájemce o ni z obchodu vyhazuje. Když do obchodu přijde nová pracovní síla - MARCELKA - zdá se, že si Tomáš konečně oddychne. Opak je však pravdou - jak by si mohla tato bývalá fanynka Tomiho Paciho rozumět s vyznavačem Sepultury? Naštěstí se může Tomáš spolehnout na svou krásnou a chytrou dceru IVU, která z něj má sice trochu legraci, ale stará se o domácnost a když je potřeba, jedná dospěleji než Tomáš i strýc Ozzák dohromady.

Ivinou nejlepší přítelkyní je její vrstevnice ze sousedství SAŠA a úhlavním nepřítelem Sašino dvojče LEXA, který Ivu neskutečně vytáčí tím, že je do ní zamilovaný. Jejich matka SIMONA čepuje v Ozzákově oblíbené hospodě U jezevce a dvojčata vychovává podle vzoru Sáry Connorové z filmu Terminátor.

Přípravné práce na Comebacku začaly v květnu 2007, kdy televize Nova uspořádala ojedinělý workshop nazvaný Sitcom Projekt. Několik jeho absolventů pak vytvořilo základ scenáristického týmu, který začal pod vedením Tomáše Baldýnského připravovat seriál Comeback. V průběhu času se složení týmu mění a rozšiřuje.

Comeback přivítali diváci vlídně už v jeho počátcích a postupně se stal fenoménem žijícím po svém, jak dokazují rozmanité internetové odkazy. Prostřednictvím internetu spolupracují na přípravě sitcomu i diváci - do akce Lexa hledá holku se například přihlásilo 1700 dívek ochotných se s tímto podivným týpkem blíže seznámit. Úspěch Comebacku završilo v únoru 2009 třetí místo v divácké anketě TV Nova ANNO 2008. Martina Dejdara vynesla role Ozzáka v této anketě k titulu Muž roku.

Při natáčení sitcomu Comeback nezemřelo ani jediné zvíře. Zatím.

Tvůrci

Comeback - tvůrci Zatímco pro některé z více než desítky tvůrců je Comeback úplnou premiérou v oblasti televizní tvorby, někteří jsou již zkušení seriáloví matadoři. Všechny přitom spojuje věk kolem třicítky a láska k americkým sitcomům. Scházejí se spolu po tichých kavárnách i zakouřených lokálech, kde se dlouhé hodiny dohadují, kdy pojedou Tomáš s Ozzákem navštívit na Šumavu tetu Gertu a zda Iva konečně zavadí o nějakého pořádného kluka. Jsou to Tomáš Baldýnský, Zdeněk Dušek, Jiří Vaněk, Helena Fišerová, Tomáš Holeček, Petra Soukupová, Richard Malatínský, Vladimír Fanta, Darek Šmíd, Jiří Růžička.

Autoři námětu (abecedně):
Tomáš Baldýnský, Jakub König, Kateřina Krobová, Ondřej Ládek - Xindl X, Jiří Vaněk

V rychlém tempu televizního natáčení, jeden díl Comebacku musí být natočený za dva dny, bylo nutné sestavit vícečlenný režijní tým, jehož členové pochází z různých prostředí. Jsou to Petr Fišer a Jiří Diarmaid Novák.

Dvojici televizních režisérů doplňuje divadelní režisér Zdeněk Dušek (proslavil se inscenací Smrt obchodního cestujícího v Městském divadle v Brně, režíroval ale i v Dejvickém divadle či v HaDivadle) v roli hereckého coache.

Tomáš Baldýnský

Po celou dobu své "seriózní" kritické kariéry filmového kritika si odskakoval k humoristické tvorbě, která mu obvykle přinášela mnoho nových přátel a vřelých slov ocenění, ať už to byl comics Zelený Raoul ("Tvůrci tohoto comicsu nepatří do lidské společnosti!", Miloš Zeman), internetový týdeník Baldachýn ("Vyzývám Tomáše Baldýnského na souboj!", Jiří Pomeje) či humoristický server Kompost.cz, jenž získal dva České zavináče a uznání tehdejšího premiéra této země ("Za tímto humorem stojí milióny mrtvých!", Vladimír Špidla), někdy však i hořké zklamání - to když jeho muzikálová adaptace plicní operace Václava Havla Jeden a půl plíce po jediném provedení upadla v zapomnění. Za kameru se poprvé postavil v roce 2003 při tvorbě investigativního videoklipu Mufíme si pomáhat ("Geniální hříčka. Zábavná, originální, krásně dojemná, neuvěřitelně vtipná - více takových filmů a nadšených filmařů s úžasnými nápady!!!", Kateřina Grossmanová), který byl dle zasvěcených jedním z důvodů, proč se na obrazovku vrátili Jů a Hele. Na sitcomu Comeback působí v pozici kreativního producenta, aniž by si byl jist, co to přesně znamená.

Michal Wondreys

Kariéra moderátora, producenta, režiséra, taxikáře a populárního pražského barmana jakoby ho předurčila pro roli producenta sitcomu s hudebními motivy. Má řadu zkušeností z divadla (od pražské Archy až po newyorskou Broadway), na jeho moderování dodnes vzpomínají posluchači Rádia Beat (někteří i v dobrém), v televizi pracoval jako moderátor (Babylon, Letadlo) i producent (Vodopád) a od doby, kdy založil v jazzovém klubu Art Kino Jazz Clubu Železná, se věnoval i organizování hudebních produkcí (byl například manažerem skupiny Gothart, organizoval česká turné desítkám hudebních formací od Brink Man Ship po Peter Lipa & Band, ale spolupracoval i na koncertě Jamese Browna či Chucka Berryho), posléze se díky své vrozené eleganci prosadil v krutém světě režírování nejrůznějších galavečerů. To všechno mu umožňuje zvládat roli výkonného producenta projektu Comeback, a díky své divadelní citlivosti k hercům, televizní praxi a schopnosti namíchat jakýkoli drink také roli suverénně nejneoblíbenějšího člověka na place. V těžkých chvílích vzpomíná na krásné měsíce, které strávil jako delegát na Krétě, a vyhrožuje, že "zavolá Dimitrisovi" a odletí.

Dále spolupracovali

Michaela Petržilková, Klára Follová, Petra Otáhalová, Petr Vydra, Petr Staníček, Ladislav Karpianus, Petra Kovářová, Stanislav Hastík, Viktor Smutný, Emil Pawinger, Viktor Malina, Tomáš Kubec, Stanislav Landa, Jan Mareš, Irena Mertová, Radka Novotná, Klára Potůčková, Renata Pilinová, Ondřej Lehovec, Aleš Blabolil, Hubert Hesoun, Zeno Václavík, Mirek Rambousek, Roman Roun, Ivan Vorlíček, Jakub Žáček, Jakub Wágner, Magda Blaháková, Lucie Hájková, Tomáš Svoboda, Michal Čech, Dominik Renč, Jiří Košťál, Tomáš Kubec, Petr Neubauer, Filip Slavík, Ivo Broum, Pavel Bělohlávek, Tereza Prachařová, Ladislav Šnejdar, Luděk Petruška, Tomáš Soukup, Jaroslav Zámečník, Karel Slezák, Roman Kovařík, Jan Zeman, Pavel Svatoň, David Titěra, Ondřej Gášek, Michal Drba, Dan Vagenknecht, Ondřej Belica, Silvia Málová, Jaroslav Fuit, Vítek Procházka, Klára Petrová, Kateřina Krobová, Karel Jaroš, Vít Jíra, Petr Hofman, Marek Janda, Viktor Malina, Radek Douša, Václav Hrabák, Petr Čuda, Martin Raškoňuk, Tomáš Soukup, Petr Bína, Miloš Čermák, Silvie Dumalasová, Vladimír Fanta, Miroslav Holeček, Jakub König, Petr Palouš, Tomáš Průša, Jiří Růžička, David Smoljak, Petr Staníček, Jan Stehlík, Vladimír Škultéty, Darek Šmíd, Petr Vydra, Andrea Macková, Alice Kánská, Marek Janda, Ladislav Greiner, Karel Jáhelka, Klára Javoříková, Michal Hýka, Jakub Voves, Marcel Hána, Radka Novotná, Tereza Prachařová, Jan Viktora, Jardo Kosina, Jiří Štekr, Pavel Podracký, Karel Havlíček, Petr Dušánek, Jan Maxa, Miroslav Svoboda, Ondřej Ládek.

Akce rádia Kiss Jižní Čechy

22. září 2009 v 17:31 | David |  Různé články
II. Ročník Loučení s létem s Rádiem Kiss Jižní Čechy

MÁME FOTO!!! ZDE.

Největší rádiová akce proběhla 5.9.2009 v sobotu na LETNÍM PARKETĚ HOLKOV!

Ano, II. ročník Loučení s létem s rádiem Kiss Jižní Čechy na letním parketu Holkov je za námi!

Těšit jste se mohli na celý moderátorský tým, pečená prasátka a další grilované speciality, pivo, letní drinky, tombolu, opět na kapelu Happy Band www.happyband.eu , vystoupení skupiny Cryonix a půlnoční ohňostroj!!!! , vystoupení taneční skupiny Merlin a barmanskou show

Vstup byl opět ZDARMA.


II. Ročník Loučení s létem s Rádiem Kiss Jižní Čechy - MÁME VIDEO!!!


Vesnička z filmů Slunce, seno praská ve švech, turisté se hrnou ke Škopkovým

14. září 2009 v 21:52 | David |  Různé články

Vesnička z filmů Slunce, seno praská ve švech, turisté se hrnou ke Škopkovým

Obec Hoštice uprostřed polí v jižních Čechách má 170 obyvatel. Nejčastěji se sem jezdí rozkodrcanými lokálkami Českých drah, přesto vesnice v létě praská ve švech. Stovky lidí sem denně míří kvůli jedinému - chtějí vidět, kde bydlela rodina Škopků a Konopníků. Zřejmě jedny z nejznámějších českých rodin proslavila série filmů Slunce, seno režiséra Zdeňka Trošky.
Paní Pilátové, která ve filmech účinkovala jako Konopníková, je v současnosti 88 let.
Paní Pilátové, která ve filmech účinkovala jako Konopníková, je v současnosti 88 let.Cesta do legendární vísky je stejně idylická jako ve filmu. Při cestě vlakem je třeba nastoupit na lokálku, která však pravidelně na zastávce Hoštice zastavuje. Není ani třeba se ani naklánět na jednu stranu, aby se vlak nepřevrátil, přesto je i v 21. století jízda s Českými drahami zážitek. Co do kvality a jisté nevyzpytatelnosti se od dob natáčení filmů mnoho nezměnilo, výjimkou tak nejsou situace, kdy rozkodrcaná lokálka s dvaceti cestujícími nepočká ve Strakonicích na přijíždějící rychlík.
Ale zpátky do Hoštic. Od vlakové zastávky se jde dva kilometry do kopce. Cestou však nepotkáte udýchaného a soptícího faráře s kolem, ale pravděpodobně jedno auto za druhým, které berou vesnici doslova útokem.

dynamic-picture-top_foto2__178667
Na návsi uvidí turisté dům s jelenem. Zvíře bylo na fasádu namalováno ve třetím filmu - Slunce, seno, erotika - kdy do vsi mířili Italové.


Co skýtá filmová vesnice? Co je jejím hlavním trumfem? Bohužel vůbec nic. Hned na kraji vesnice je hospoda, ve které pracovala filmová Miluna, co pásla po Vencovi Konopníků. O pár metrů dál je náves. Tam je známý dům s jelenem, hned vedle hřbitůvek s kapličkou, sídlo filmového JZD (v současnosti zrekonstruované, ale nepřístupné), a domy rodiny Škopků a Konopníků. A to je vlastně všechno.
Za zdržení se zde to však stojí, co kdyby se objevila nějaká ta filmová "hvězda". Přestože většina neherců, která jakožto původní obyvatelé ve filmech účinkovala, již nežije. Někdo se tu přece jen najde.
dynamic-picture-top_foto2__178710
Na hřbitově v Hošticích je pochován mimo jiné Michal Tučný.


Nemá svoji hvězdu na chodníku slávy, neotiskovala své ruce do betonu a neprocházela se po červeném koberci, když ji však filmoví fandové spatří, je hned kolem ní šrumec s žádostí o focení. Řeč je o paní Pilátové. Stále velice vitální dáma hrála paní Konopníkovou, tedy Vencovu matku.
"To víte že jo. Musím natrhat trávu králíkům, jen si položím mlíko," odpověděla na žádost o focení. Na další dotazy skromně odvětila, že ve vsi žije již 88 let a nikde jinde by se jí prý nelíbilo.

Není tu nic k vidění, tvrdí místní

Hned na návsi na lavičce také posedávala 66letá rodačka Jaroslava Křížová. Ta se také objevila ve všech třech Troškových filmech jako kompars. Slávu vesnice v předešlých letech dokázala využít, dělala ve vesnici průvodkyni. "Před třemi lety jsem po tři týdny vozila cestovka 11 autobusů turistů denně. Letos už to bylo jen po dva týdny tři autobusy denně," popsala zájem o vesnici. Ani Křížová si zájem turistů nedovede vysvětlit. "Není tu nic k vidění," dodala.
Filmoví nadšenci se sem hrnou zejména v červenci a srpnu. I bez cestovky do Hoštic míří až tři stovky aut denně. To je také jedním z důvodů, proč je od loňska parkování ve vsi zpoplatněno třiceti korunami.
dynamic-picture-top_foto2__178671
Přímo na návsi v Hošticích je pravidelně otevřen stánek se suvenýry. Již třetí rok zde prodává Karel Čaban senior.


I když návštěva Hoštic zabere maximálně jen pár hodin, během parných dní si turista může připadat jak uprostřed natáčení. Jen na žhnoucí slunce neupozorní z okna zpívající paní učitelka, kterou ve filmu ztvárnila Jiřina Jirásková.
Nadšenci se musí spokojit jen s případným suvenýrem zakoupeným ve stánku na návsi. Kromě tradičních pohledů jsou k mání i popelníky či trička s filmovými motivy.

Další díly připravujeme

14. září 2009 v 19:22 | David |  TELE TELE
Další díly připravujeme zase na Příště.

Tele Tele - I. řada - 60. díl

14. září 2009 v 19:16 | David a Zdroj: Nova.cz |  TELE TELE


Tele Tele - I. řada - 60. díl


Tele Tele - I. řada - 59. díl

14. září 2009 v 19:15 | David a Zdroj: Nova.cz |  TELE TELE


Tele Tele - I. řada - 59. díl


Tele Tele - I. řada - 58. díl

14. září 2009 v 19:13 | David a Zdroj: Nova.cz |  TELE TELE


Tele Tele - I. řada - 58. díl


Tele Tele - I. řada - 57. díl

14. září 2009 v 19:10 | David a Zdroj: Nova.cz |  TELE TELE


Tele Tele - I. řada - 57. díl


Tele Tele - I. řada - 56. díl

14. září 2009 v 19:02 | David a Zdroj: Nova.cz |  TELE TELE


Tele Tele - I. řada - 56. díl