Leden 2010

Karneval bizarních masek roztančil Prahu

31. ledna 2010 v 0:32 | David a Zdroj: TN.cz |  Různé články

Karneval bizarních masek roztančil Prahu

Karneval


Praha zažila v sobotu velký rej masek. Hudebníci a tanečníci v různých kostýmech zlepšili náladu těm, kteří mrzli v zimním počasí.


Úzké uličky zaplnil halasný pochod, muzikanti hráli třeba v kostýmech medvědů, zbrojnošů nebo pirátů. Každou kapelu vedli bubeníci, činely a bubínky většinou sunuli na kolečkách před sebou. Po nich následovali trumpetisté, těleso uzavíraly obří hlasité trumpety.

Festival se koná každý rok v jiném evropském městě. V minulých letech to byla například Paříž, Řím, Berlín. "Do Prahy dorazilo celkem 1200 hudebníků, tanečníků a šašků," řekla organizátorka festivalu Ivana Sládková.

Slavnostní průvod vystartoval ve dvě hodiny odpoledne z Hradčanského náměstí a pokračoval přes Malou stranu a Karlův most na Staroměstské náměstí, kde účastníci získali upomínkové předměty.

Vedle nákladných šatů královské družiny si mohli diváci prohlédnout také fantastické masky jak z benátského karnevalu nebo žertovnou skupinu dospělých mimin v obřích růžovobílých zavinovačkách. Tyto spolky neměly hudební doprovod, vystačily si mohutným máváním a pokřiky "Ciao, grazie" na promrzlé přihlížející. Dlažbu Karlova mostu pokryly barevné papírové konfety, umělci rozdávali dětem cukrátka.

Od čtvrtka byly na jarmarcích v centru města k dostání národní speciality, třeba francouzské palačinky, italský pršut nebo holandské sýry. Z české kuchyně nechyběl trdelník a klobásy.

Festival Guggemusik se letos konal po sedmadvacáté, každý rok jej hostí jiné evropské město. Do Prahy zavítal karneval potřetí, naposledy mohli Pražané vidět zábavný masopustní program před čtyřmi lety.
http://www.facebook.com/tn.nova

Musím vám něco říct. 4 roky čekám až to tu bude zase, těším se na to jako malý dítě a já to prošvihnu. Mě to tak štve. Ach jo. To je holt krutej život. Škoda no. David.

Bezdomovci spí pod mostem, ve stanu i v kostele. REPORTÁŽ

30. ledna 2010 v 23:56 | David a Zdroj: TN.cz

Bezdomovci spí pod mostem, ve stanu i v kostele. REPORTÁŽ

Bezdomovci-9


Extrémně mrazivá zima připravila již více než dvě desítky bezdomovců o život. Kde všude spí?


"Do azylového domu nepůjdeme, protože se tam cítíme jako ve vězení. Do ubytovny mě nikdo nedostane, protože se tam krade," zní odpovědi většiny bezdomovců, kteří se rozhodli riskovat a přečkat zimu na ulici.

Podívejte se, jak už v noci na úterý ostravští strážníci kontrolovali a přemlouvali bezdomovce, aby se v době největších mrazů uchýlili do azylových domů:

Bezdomovci


Zima, se kterou se Česko potýká, je výjimečně tuhá. Do 24. ledna měla na kontě nejméně 23 umrzlých a přibývali i další. V nejchladnější noci zimy, z 26. na 27. ledna, umrzl nejméně jeden muž v Praze. Podrobnosti ZDE.

Bezdomovci, kteří si podmanili mrazivé noci
V české metropoli žije více než tři a půl tisíce bezdomovců. Městské úřady provozují několik útulků, kde je možné přespat.

Jejich celková kapacita je pouhých několik stovek míst. To ale není hlavní důvod, proč si tito lidé vyhledávají a budují individuální prostory pro svůj skromný život. Většina z nich není schopna přijmout pravidla a společenské zvyklosti, které vyžadují azylové domy.

Pod rukama těch, kteří patří do této skupiny, leckdy vznikají originální chýše a příbytky.

Věra je těžce nemocná, přesto jí zima problém nedělá

Věra společně se svým druhem Honzou žije prvním rokem na základech mostních pilířů barrandovské kaskády.

Bezdomovci-9


Velké mrazy jim ani jejich křečkovi nevadí. Problém nastává, když jim zamrzne jídlo a pitná voda.
Na celou fotogalerii se můžete podívat zde.

Proti zimě bojuje zrekonstruovaným domkem za 200 tisíc

Až nepochopitelně dokonalý dům si postavil se svou ženou dvaapadesátiletý bezdomovec Václav.

Bezdomovci-36


V prostorách bývalého vojenského prostoru, jen několik minut od centra Prahy, si zrekonstruoval rozbořený dům, který vybavil televizí, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí, lustrem a ledničkou. Jediné, co Václavovi s přítelkyní schází, je elektřina.

Opět na celou fotogalerii se můžete podívat zde.

Z "bytové" jednotky pod Barrandovským mostem se v zimě stává ledárna

Staré dobré bezdomovecké 2+1 pod Barrandovským mostem
změnilo "podnájemníky", ale zima tu zůstává pořád stejně krutá. "Léto tady bylo nádherné. Ten výhled a prostředí by nám mohl závidět leckterý majitel drahého bytu. Bohužel zimy tu jsou velmi kruté. Ale když máte hodně dek, tak se to dá přežít," říká mladý pár, který na ulici žije již několik let.

Bezdomovci-12


Bydlení v jeskyni se ukázalo jako nejhorší

V jeskyni pod Petřínskou rozhlednou je zima nejkrušnější. Své o tom ví čerstvý bezdomovec Miroslav, který na ulici spočinul od minulého roku. Jeskyně pro něj má být jenom přechodným azylem na cestě za prací a novou budoucností.

Bezdomovci-38


Klasika pod mostem

"Zima pod mostem je klasika, která nestárne" mohla by s klidem říkat skupinka bezdomovců, kteří žijí již po několik let pod pražským Hlávkovým mostem. Přečkat zimu jim pomáhají pravidelné dávky alkoholu, bez kterých by si život zde ani nedokázali představit. V letních měsících zde dokonce vzniklo i "bezdomovecké sídliště".

Bezdomovci


Noclehárna s božím požehnáním

S originálním způsobem, jak se postarat o mrznoucí bezdomovce, přišla i ostravská charita. Bezdomovcům postavila v nevyužitém kostele stan, ve kterém mohou bezpečně přečkat noc.

Kostel


Zima na vlnách Vltavy

Standardní postup při přečkání mrazivých nocí volí bezdomovec, který si říká Dědek. Za několik málo drobných se nechává ubytovat na lodi Hermes, která je primárně určena k ubytovaní lidí bez domova.

dědek


http://www.facebook.com/tn.novaSmějte se s Comebackem dál

30. ledna 2010 v 16:12 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

Smějte se s Comebackem dál

Comeback - první série
Comeback - první série

První série původního českého sitcomu Comeback je za námi. Čekání na druhou si můžete krátit v našem archivu a připomenout si tak všech šestnáct zatím odvysílaných dílů i exkluzivní videa.

Jak to celé začalo? Pacovským dosloužila stará dobrá pohovka. Novou Ozzák odmítá, a proto se shání po vlastním, černém a nebezpečném křesle. Ať to stojí, co to stojí.

Obchody váznou. V krámku U dvou akordů už pomalu zapomněli, jak vypadá zákazník. Navíc tu je nepříjemnost s vymahači dluhů. Pomoci může snad jen zásah shůry.
Tomáš má dluhy a zkouší štěstí u starých známých. Michalu Davidovi probíjel zvonek, u Lucie Bílé syčel plyn. Starému příteli dveře otevřel až Standa Hložek.
Tomáše spasí teprve až nečekaný příchod pěvecké legendy, Zlatého slavíka, talentovaného malíře a hvězdy českého šoubyznysu - zkrátka Karla Gotta.

Dva kohouti na jednom smetišti, to nikdy nedělá dobrotu. Marcelka a Ozzák v jednom obchodu, to je snad ještě horší. do se nakonec stane šéfem prodeje? Tomáš rozhodne spravedlivě.

V rodině Pacovských se odehrává detektivka. Svědomitý otec Tomáš totiž pojal důvodné podezření, že jeho dcera Iva má kluka. Chce ho vypátrat, prolustrovat a případně zneškodnit.
I celebrity mají své dny. Chmurné nálady a splín Tomášovi přispěchá zahánět Helena Vondráčková.


Tomáš zažívá horké chvilky. Televizní pořad Boží mlýny si vytkl za úkol exhumovat někdejší hvězdy šoubyznysu za účelem kopání do mrtvol. Teď přišla řada na něj. A Ozzák docházející do autoškoly mu na klidu rozhodně nepřidá.

Na Ozzáka přišlo jaro. Kromě svého prostěradla mění i slovník, chování a vkus. Najdou se i svědkové, kteří tvrdí, že ho viděli, jak se chová galantně k ženám. Iva a Tomáš jsou znepokojeni, tohle nevěstí nic dobrého.

Iva by ráda vyrazila na pokojnou demonstraci proti fašismu, ale Tomáš je rezolutně proti, zvlášť když vidí, že její zakuklený doprovod Lexa s sebou bere do batohu dlažební kostky. Mezitím do prodejny vstoupí zakuklení lupiči…

Ve škole se neučí kvůli nakažlivé nemoci. Žáka Beneše odvezli do nemocnice s podezřením na nigerijskou úplavici, protože ho v Tunisku poplival velbloud. Tomáš, který se jinak prakticky pořád diví, teď doslova žasne: Taková nebezpečná nemoc a skoro u nich doma!

Iva a Saša si nechaly udělat fotky na pas. Tomáš okamžitě pojal podezření. Iva se chystá zdrhnout za kopečky, to je jisté. Dopis z pařížské modelingové agentury tuhle domněnku jen potvrdí. Stane se Iva skutečnou modelkou? Paříž má na dosah ruky.

Každému film podle jeho vkusu. Zatímco Tomáš, Iva a Saša jdou do kina na film Vše o mé matce, Lexa někde vyhrabal kazetu s pornem. Dozví se z ní také on vše o své matce?

Ivu štve, že se Tomáš může od rána do večera cpát kalorickými bombami, aniž by přibral gram, zatímco ona tloustne i po šrotu a sušeném celeru. Vymyslí proto pomstu.

Ozzák strhal pípu, a tak Simona musí jet pro novou na pivovarnický veletrh. Tomáš udělá dobrý skutek a odveze ji tam. Iva, Saša a Lexa jsou bez rodičů těhotní touhou udělat nějakou rebelii. Třeba si zajít na pánský striptýz nebo si večer nevyčistit zuby.

Tomáš už čtyři roky slibuje Ivě snowboard, ale pak jí stejně dá jen své staré lyže, na kterých kdysi porazil ve slalomu Víťu Vávru a několik branek. Také Ozzák chce po Tomášovi, aby plnil sliby, a sám mu jde příkladem: Tři dny drží bobříka mlčení.

Simonin bývalý manžel si chce vzít do péče jedno ze svých dětí a Simona neví, jestli se má zbavit Lexy nebo Saši. Porovnává jejich provozní náklady a spotřebu na kilometr.

Mládež se chystá do tanečních. Tomáš vybral Ivě tmavé šaty, které se hodí spíš na pohřeb. Ona by ráda něco odvážnějšího, ale její staromódní otec je rezolutně proti. Marcelka zjistí, že Tomáš je na tanec totální dřevo, a začne ho doučovat. Netuší, že její dobře míněná snaha se obrátí proti ní. Na prodloužené se ukáže pravda v celé své nahotě, a to doslova.

Zlomit Tomášovo prokletí zoufalého tanečního antitalenta se pokusí i mistr Vlastimil Harapes. Bezvýsledně, bohužel.

Člověka až děsí, jak šílený záchvat smíchu dokáže Lexa vyvinout. Proč? Protože viděl, co vidět neměl.

Dokonce i Ozzák se těší na Vánoce, jenom mu vadí, že tyhle svátky poslední dobou moc vyměkly. S Lexou se dohodnou, že je letos patřičně přitvrdí. Dostane Iva pod stromeček další zimní bundu od Vietnamců? Zpochybní Lexa existenci Ježíška?

Vánoce vánoce přicházejí, zpívejme, přátelé Ozzákovu heavy-koledu: Rolníci, rolníci, co to zvoní v nich?

Poslechněte si také oblíbenou koledu Křečka Mirečka.

Ozzákovy rukodělné práce o Vánocích nesly ovoce. Vyrobil betlém k obrazu svému.

Kalit se musí zodpovědně. O Silvestra i kdykoliv mimo něj. Odborník na slovo vzatý - Ozzák - si proto při příležitosti silvestrovského Mejdanu roku z Václaváku připravil osvětovou přednášku.

Pičák - O Silvestra pijí všichni bez rozdílů. A co hůř, i amatéři. Vrcholem nezodpovědnosti pak je, když pijí bez picího průkazu.

Pivulák - Zábava v hospodě uvadá? Postavte si pivuláka!

Pohyby - Pro rovnoměrné rozložení alkoholu v krvi je nejdůležitější cirkulace. Problém se správným oběhem spolehlivě řeší tanec pogo.

Vystřízlivovačka - Potřebujete narychlo snížit hladinu alkoholu v krvi? Ozzák pro vás má vystřízlivovací song.

Nový rok 2009 Ozzák uvítal Novoročním projevem. Připomeňte si ho.

Přebrepty a výpadky paměti nebývají u herců během natáčení vítané. Najdou se ale chvíle, kdy i tyto nedostatky pobaví. Zvlášť pokud se jich soustavně dopouští půvabná bytost, jakou je Kristýna Leichtová alias Iva Pacovská.

Nevídané: Ozzák tančí sólo na rock’n’roll

30. ledna 2010 v 15:59 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

Nevídané: Ozzák tančí sólo na rock'n'roll

Comeback – Ozzák tančí rokenrol

Ne, Ozzákovi opravdu nepřeskočilo, nezešílel, ani do něj nevjel kulový blesk. V necenzurovaném videu, které vám přinášíme exkluzivně na webu Comebacku, ho takhle dokázala rozparádit legendární rock'n'rollová pecka.

Ve videu se můžete přesvědčit o tom, že všestranně nadaný Ozzák (narozdíl od Tomáše) vládne jedinečnou taneční technikou, která je tak univerzální, že s ní pokryje rock, punk, punk-rock a teď i rock'n'roll.

Potom, co se Ozzák vydovádí, se pak střihem přeneseme v čase, zábava U jezevce postoupila a rock'n'rollové křepčení nad ránem vystřídal unavený ploužák. Simona skončila s Ozzákem, Iva se tulí se Sašou, Marcelka s Lexou, jen skleslého Tomáše si nikdo nechce pustit k tělu. A Lexa má v rukávu další skvělou hlášku. Podívejte se!

Proč a kam si dospívající Lexa strká drcený led? Proč si dobrovolně podchlazuje jisté partie? Dozvíte se v díle nazvaném Taneční.


jak by asi měla vypadat Matějská pouť 2010

29. ledna 2010 v 13:34 | David a Zdroj: TN.cz |  Matějská pouť


Ze zdroje kterého to mám je to rok staré ale mělo by to stát na původním místě. Jenom tento rok se neuvidíte s atrakcí Roll Over. Prý co vím tak si prý tento rok s touto atrakcí nevidělali tak proto ani nepřijede.

Vlastimil Harapes jako předtanečník Tomiho selhal

29. ledna 2010 v 10:30 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

Vlastimil Harapes jako předtanečník Tomiho selhal

Comeback – Vlastimil Harapes jako učitel tance

Co jste v televizi neviděli? Předtančení baletního mistra Vlastimila Harapese, který se pokusil o nemožné: naučit Tomiho Paciho, vyhlášenou taneční nulu, tomu nejjednoduššímu tanci. Podívejte se.


Jak se ukázalo, zvládnout sestavu chicken dance (slepičí tanec) není jen tak: pam pam pam pim pim pam pam… Ti starší se nad Tomášovým sólo tancem nostalgicky usmějí, těm mladším s hrůzou zatrne, zvlášť když začne bývalá hvězda pop music přidávat na tempu. A nic na tom nezmění ani Tomášův zoufalý učitel, Vlastimil Harapes, který snad ještě nepotkal horšího tanečníka.

Zatančete si slepičí tanec s námi, lekce začíná.


Comeback - Vlastimil Harapes jako učitel tance

Vlastimil Harapes se pokusil o nemožné: naučit Tomiho ten nejjednodušší tanec.


15. díl – Taneční

29. ledna 2010 v 10:18 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

15. díl - Taneční

Comeback – Iva
Comeback - Iva

Mládež se chystá do tanečních. Tomáš vybral Ivě tmavé šaty, které se hodí spíš na pohřeb.

Ona by ráda něco odvážnějšího, ale její staromódní otec je rezolutně proti a hledá oporu v Marcelce. Jenže ta nečekaně přizná, že sama chodila do tanečních v šatech, které byly nejodvážnější ve všech zemích RVHP. Saša je na tom ještě hůř než Iva; v šatech od Simony, které mají jen historickou cenu, je neviditelná snad i na přechodu pro chodce. Lexu taneční nejdřív moc neberou, nakonec ho ale začnou vzrušovat, bohužel jinak, než by si přál.

Marcelka zjistí, že Tomáš je na tanec totální dřevo, a začne ho doučovat. Netuší, že její dobře míněná snaha se obrátí proti ní. Na prodloužené se ukáže pravda v celé své nahotě, a to doslova.

Comeback - 15. díl - Taneční

Mládež se chystá do tanečních. Tomáš ale vybral Ivě tmavé šaty, které se hodí spíš na pohřeb.Víme, co Lexu odbouralo. Podívejte se!

27. ledna 2010 v 21:00 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

Víme, co Lexu odbouralo. Podívejte se!

Comeback – Comeback jde do tanečních

Comeback - Comeback jde do tanečních

Nadešel čas odhalení. Lexův výplesk nepatřil Ozzákovi v podvazcích, ani se neuviděl v zrcadle. Odbouraly ho Saša s Ivou v děsných společenských róbách. V patnácté epizodě vašeho oblíbeného sitcomu Comeback se totiž omladina chystá do tanečních.
Na pohovce Lexu nakonec nepřekvapil ani Tomáš v metalových hadrech z dob Krakatice, ani Saša převlečená za vyzývavého playboyského králíčka, jak jste spekulovali v diskuzi. Kostýmů jste se ale přeci jen dočkali.

Iva a Saša na sebe z donucení vzaly ty nejhorší šaty, jaké si lze jen představit (a jaké lze v kostymérně najít), a Tomáš tím tak alespoň na chvíli dosáhl svého. Páni, uznejte, rozeběhli byste se k těmto holkám v tanečních jako k prvním?

Tuto scénu v televizi neuvidíte, uvádíme ji exkluzivně pouze na našem webu. V patnácté epizodě, na kterou se podívejte v našem archivu, se kromě jiného dočkáte Ivy v sexy oblečku, vzrušeného Lexy a spousty dalších vtipů. Dívejte se.

Comeback – 15. díl – upoutávka

27. ledna 2010 v 17:52 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

Comeback - 15. díl - upoutávka


Tento díl ve čtvrtek ve 21: 20 u nás na webu.

UPOUTÁVKA: Comeback - 15. díl - Taneční

27. ledna 2010 v 17:49 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

UPOUTÁVKA: Comeback - 15. díl - Taneční


Mládež se chystá do tanečních. Tomáš vybral Ivě tmavé šaty, které se hodí spíš na pohřeb.

Tento díl dnes ve středu od 20 hodin na TV NOVA a u nás zítra ve čtvrtek v čase 21: 20.

Kdo nebo co odbouralo Lexu???

27. ledna 2010 v 17:43 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

Kdo nebo co odbouralo Lexu???

Comeback – Co Lexu odbouralo?


Lexa si nechodí pro výsměch daleko. Dosud ho ale nic neodbouralo tak jako… tak jako… Kdo nebo co mu na přiloženém videu málem přivodilo hysterický záchvat? To se dozvíte po dnešním seriálu Comeback který běží na TV NOVA od 20: 00.

Načapal snad Lexa Ozzáka v podvazcích a v negližé? Tomáše v objetí vášnivé obstarožní fanynky? Nebo ho jen prostě rozesmál šokující objekt uložený na pohovce u Pacovských? Je to záhada.

Čemu nebo komu se pubertální Lexa tak vehementně vysmívá, se dozvíte tento večer ve 20: 45.

15. díl – Taneční - Ukázky

27. ledna 2010 v 17:31 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

15. díl - Taneční

Comeback - 15. díl - To nej
Comeback - 15. díl - To nej

Saša, Iva a Lexa šli do tanečních. Která situace vás nejvíc rozesmála? Tomášův taneční styl příznačně nazvaný pradlenka, Ivino vyčítání, že ji Lexa při tanci šťouchá do břicha nebo Lexova hláška "tak tohle neuchladim"? Dámy a pánové, TO NEJ z Tanečních.

Comeback - 15. díl - Taneční - Pradlena

Tomáš: "Já jsem si celou kariéru vystačil s pradlenou… máchání… věšení… motání šňůry."

Comeback - 15. díl - Taneční - Pradlena

Comeback - 15. díl - To nej - Lexo, proč furt stojíš?

Tomáš: "A co ty, Lexo, proč furt stojíš?"

Comeback - 15. díl - To nej - Lexo, proč furt stojíš?

Comeback - 15. díl - To nej - Lexa leduje

Lexa: "Ivo… valčík… dělej…"

Comeback - 15. díl - To nej - Lexa leduje

Comeback - 15. díl - To nej - Tak tohle neuchladím

Lexa: "Tak tohle neuchladim."

Comeback - 15. díl - To nej - Tak tohle neuchladím


Volte Ozzáka a Comeback, hlasujte v ANNO 2009

23. ledna 2010 v 16:33 | David a Zdroj: TN.cz |  Comeback

Volte Ozzáka a Comeback, hlasujte v ANNO 2009

Ozzák
Celý jeden měsíc mají diváci na to, aby vybrali nejoblíbenější pořad a tvář televize Nova. Vyhraje zase Ozzák?

Vyberte nejoblíbenější pořad a tvář televize Nova. Pošlete hlas Ozzákovi a vyhrajte.
Celý jeden měsíc mají diváci na to, aby vybrali nejoblíbenější pořad a tvář televize Nova. Všichni hlasující diváci pak budou slosováni a dva šťastlivci zažijí báječnou dovolenou v USA. Více se dočtete TADY.

Baví vás Comeback? Citujete Ozzákovy nebo Lexovy hlášky, kde se dá? Pak pro ně hlasujte v anketě ANNO 2009. A taky pro Tomáše, Ivu, Sašu, Marcelku, Simonu nebo Jakuba Žáčka.

592447


Stane se nakonec Comeback pořadem loňského roku? Záleží jen na vás. Hlasovací formulář ANNO 2009 najdete TADY.

592449


Hlasovat můžete od 16. ledna 2010 na portálu Nova.cz. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže ANNO pak uvidíte v přímém přenosu 20. února v televizi Nova.


Tituly Muž roku a Žena roku 2009 TV Nova budou letos obhajovat herci Martin Dejdar alias Ozzák a Zlata Adamovská.

Kdo je Tomáš Pacovský, Ozzák, ...


Slavný sitcom Comeback těží z generačního střetu otce Tomáše Pacovského, bývalého popového zpěváka, jenž slavil úspěch v 80. letech a v hudební branži je znám pod uměleckým pseudonymem Tomi Paci, a jeho sedmnáctileté dcery Ivy.


Tu vychovává spolu se svým bratrem Ozzákem. V bytě svého mladšího bratra Tomáše je Ozzák už šestnáct let na návštěvě a po mnoha krátkodobých zaměstnáních zakotvil jako prodavač v Tomášově obchodě s hudbou.


Novou posilou v obchodě je dávná Tomášova obdivovatelka Marcelka, která se rozhodne uspořádat mu nejen obchod, ale i život.


Společnost Ivě a celé domácnosti Pacovských často dělají dvojčata Saša a Lexa; Saša je Ivy nejlepší kamarádka, Lexa by s Ivou chtěl chodit. Problémy dospívajících řeší Tomáš s Ozzákem a Simonou, matkou povedených dvojčat, v jejím baru U Jezevce.

http://www.facebook.com/tn.nova

14. díl – Simonina volba

21. ledna 2010 v 14:13 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

14. díl - Simonina volba

Comeback – Saša
Comeback - Saša

Simonin bývalý manžel si chce vzít do péče jedno ze svých dětí a Simona neví, jestli se má zbavit Lexy, nebo Saši. Porovnává tedy jejich provozní náklady a spotřebu na kilometr...

Nakonec ale podlehne svým mateřským pudům a nevydá dítě ani jedno. Její bývalý muž na ni za trest posílá sociálku. Pokud Simona nepředvede, že všichni žijí v harmonické rodině s pravidelnými stravovacími a hygienickými návyky, může přijít dokonce o obě děti! Řešení se nabízí samo: infiltrovat se k Tomášovi do rodiny.

Pacovští mají sice k harmonii daleko asi jako vepřová ke zdravé výživě, ale Tomáš aspoň bývá občas doma. Schyluje se ke skutečnému dramatu. Už kvůli tomu, že Ivu, Lexu a Sašu čeká představení v dramatickém kroužku.

Staňte se fanoušky Comebacku na Facebooku

Comeback - 14. díl - Simonina volba


Simonin bývalý manžel si chce vzít do péče jedno ze svých dětí a Simona neví, jestli se má zbavit Lexy nebo Saši, porovnává jejich provozní náklady a spotřebu na kilometr.


Matějská pouť 2010

20. ledna 2010 v 18:01 | David |  Matějská pouť

Matějská pouť 2010

Vítáme vás na stránkách Matějské poutě, která je první jarní poutí v Evropě. Bude se konat od 27. 02. do 18. 04. 2010. Matějská pouť se koná v areálu Výstaviště Praha, kde na vás čekají nové zahraniční atrakce. Celkem zde bude pro návštěvníky k dispozici cca 120 atrakcí.

Zároveň jsou pro vás po celém areálu připravena rychlá občerstvení, orientální cukrovinky, perníková srdce, hračky a mnoho dalších prodejních stánků.

Provozní doba poutě je od úterý do pátku od 14 do 21 hodin, soboty, neděle, svátky a školní prázdniny je od 10 do 22 hodin. Návštěvníci najdou celodenní zábavu pro celou rodinu dle Vašeho výběru.

Dne 29.března 2010 proběhne v rámci Matějské poutě akce "Den pro zdravotně postižené děti a děti z dětských domovů a azylových domů". Tato akce je přístupna všem zdravotně postiženým návštěvníkům zdarma včetně doprovodného programu.MATĚJSKÁ POUŤ - LETOŠNÍ ROČNÍK SLAVÍ SVÉ HISTORICKÉ 415.JUBILEUM A 47.ROČNÍK V AREÁLU VÝSTAVIŠTĚ

Již po 47. se letos brány holešovického Výstaviště otevřou, aby opět po roce přivítaly návštěvníky tradiční Matějské pouti. Její zahájení proběhne 27.února v 10:00 hodin. Atrakce budou věřejnosti k dispozici do 18.dubna 2010.

Pro dětské i dospělé návštěvníky připravili organizátoři akce KOČKA s.r.o. a INCHEBA PRAHA spol. s r.o. opět na 120 různých atrakcí z Čech, Holandska i dalších států Evropy. Těm nejmenším /do 10 let/ je určeno okolo 30 různých atrakcí jako jsou autíčka, řetízkové, hydraulické i podlahové kolotoče, Buggy auta, minimotorky, nafukovací skákadla, vláčky. Starší a odvážnější návštěvníci se určitě rádi pobaví, vyzkouší svou odvahu a přijdou načerpat dávku adrenalinu na velkých moderních technických zařízeních, která budou opět instalována v holandském lunaparku i na české atrakci Horská dráha a Katapult. Samozřejmě nebudou chybět ani tradiční atrakce jako je staročeská LOCHNESS, střelnice či tradiční horská dráha Cyklon a Obří kolo.

Spolupráce s holandským partnerem, který na Matějské pouti participuje již 16.rokem, přinese opět nové "výživnější" atrakce. Namátkou lze zmínit nové atrakce KING CIRKUS, BREAK DANCE a SNOU J.E.T. a dále již známé trojpatrový strašidelný zámek PSYCHO, HET BEEST, CAROUSSEL /60m vysoký řetízkový kolotoč/, obří vodní dráhu WASSERBAHN, hydraulický megakolotoč EXTREEM, další hydraulickou megaatrakci SOUND MASCHINE, horskou dráhu MOUSE, megakolotoč dosahující extrémních rychlostí BOOSTER a další desítky atrakcí včetně rozmanitých her zručnosti

MATĚJSKÁ POUŤ - TIP NA VÝLET PRO CELOU RODINU

K Matějské pouti patří neodmyslitelně i další doprovodné aktivity. Každou sobotu a neděli v průběhu konání MP je na Křižíkově fontáně v době od 13:00 - 17:00h pro nejmenší návštěvníky připraveno zábavné kulturní vystoupení klaunů ze skupiny MEDUZA. Děti se budou jistě radovat z veselých klaunů a dalších pohádkových bytostí či průvodů masek.

V celém areálu bude rozmístěn stánkový prodej s různým sortimentem zboží: hračky, kanadské žertíky, suché plody, bižuterie, textil a další.

Ani milovníci jídla nepřijdou zkrátka: pro ně budou k dispozici stánky s nejrůznějším občerstvením od orientálních cukrovinek po pravá pouťová perníková srdce a řada restaurací.

PROVOZNÍ DOBA POUTĚ

Úterý - pátek 14.00 - 21.00 hodin
Sobota, neděle, svátky 10.00 - 22.00 hodin
Školní prázdniny 10.00 - 22.00 hodin

Provoz během svátků, školních prázdnin a velikonočních svátků bude od 10.00 - 22.00 hodin.Den pro zdravotně postiženéVeškeré atrakce ZDARMA

Společnost KOČKA s.r.o. pořádá v rámci Matějské poutě tak jako každoročně tradiční "Den pro zdravotně postižené děti, děti z dětských domovů a azylových domů" dne 29.března 2010. Celá akce je přístupná dětem s handicapem v doprovodu jejich rodičů, vychovatelů či kamarádů, dále pak dětským domovům, azylovým domům a ostatním ústavům. Veškeré atrakce budou dětem k dispozici mezi 11:00 - 15:00 hodin zcela zdarma. Kromě atrakcí mohou děti shlédnout též od 11:00 - 15:00 hodin stálou expozici exotických ryb, žraloků, korálů a sasanek "Mořský svět" a doprovodný zábavný program a vystoupení klaunů z umělecké skupiny MEDUZA na Křižíkově fontáně též od 11:00 - 15:00 hodin. Společnost KOČKA s.r.o. chystá od 15:00 do 17:00 hodin koncert předních českých umělců na Křižíkově fontáně, kde vystoupí např. Petr Muk, Tomáš Savka, Pavel Vítek, Monika Absolonová a další umělci. Jako překvapení pro děti bude moderátor celého kulturního programu.Další služby

Zprostředkování krátkodobých pronájmů atrakcí pro účely:
  • Focení katalogů
  • Výroby reklamy
  • Natáčení filmů
  • Různé společenské akce (party, večírky, oslavy)
V případě zájmu nám zašlete bližší specifikaci na kotaktní mail info@matejskapout.cz, GSM: +420 602 342 272 nebo 233 377 214:
  1. O jakou atrakci máte zájem
  2. Kde a kdy se akce koná
  3. Délka trvání - akce
  4. Kontakt

Historie

Tradice pochází z výročních poutních oslav svátku svatého Matěje (24. února) v jemu zasvěcené farnosti v Dejvicích u Hanspaulky. V Národní knihovně je tato tradice doložena od roku 1595.

SVATÝ MATĚJ
Matěj je patronem/ochráncem stavebních řemeslníků, řezníků, cukrářů, kovářů a krejčích. Vedle toho se k němu lidé modlí, aby od nich odvrátil černý kašel, neštovice a manželskou neplodnost. Kolem apoštola Matěje se vyvinuly rozličné tradice. Ještě dnes je všude plno matějských poutí a dříve se razila i matějská mince. Také s počasím má Matěj co do činění. Existuje pořekadlo "Svatý Matěj ledy láme". Znamená to, že tento den by měl být předzvěstí jara. U nás se dříve hojně ujal zvyk třást na sv. Matěje ovocným stromovím, aby hojně rodilo. Kromě toho sloužila matějská noc k četným předpovědím. Tak například večer se vkládaly listy břečťanu do mísy s vodou. Když do rána některý list změkl, znamenalo to nemoc v rodině.

Vzhledem ke stísněným podmínkám u kostelíku svatého Matěje byly kolotoče a stánky stavěny postupně na různých místech blíže centru Dejvic (například v oblasti dnešního areálu vysokých škol u Vítězného náměstí, "Kulaťáku"). V roce 1960 se konala v blízkosti Letné, občas i ve zcela jiných lokalitách, například v Modřanech nebo na Břevnově.
Organizátoři

Od druhé poloviny šedesátých let 20. století je vůdčí postavou organizování Matějské pouti Václav Kočka. Nyní je asistentem ředitele společnosti Incheba Praha, která má od města Prahy pronajatý areál Výstaviště v Bubenči. Do jeho působnosti patří gastronomie, sportovní aktivity, kultura, stánkový prodej a občerstvení.

Matějskou pouť provozuje firma KOČKA s. r. o., vedená Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 20841.


KOČKA s.r.o.
Čistovická 244/28
163 00 Praha 6 - Řepy
Tel.: +420-220 103 217, fax: 233 377 214
e-mail: vaclav.kocka@matejskapout.cz


Galerie

Historicky nejznámější zdejší atrakcí je zřejmě horská dráha s názvem Horská dráha Cyklon, mnohé z desítek dalších atrakcí (zejména z Holandska) ji však v mnoha směrech předčí - pro vyznavače adrenalinových atrakcí např. centrifuga Booster či Katapult Bungee.


Návštěvníci se mohou též svézt na vodní atrakci či na "myší" horské dráze Super Mouse. Mezi další atrakce patří strašidelné zámky a domy smíchu, motion simulátory, střelnice, kolotoče, řetízkové kolotoče, houpačky, skákací hrady, houpací lodě, autodromy, zvonkové dráhy, lochnesky a samozřejmě stánky s laskominami a občerstvením.


UPOUTÁVKA: Comeback - 14. díl. - Simonina volba

20. ledna 2010 v 17:26 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

UPOUTÁVKA: Comeback - 14. díl. - Simonina volba


Simonin bývalý manžel si chce vzít do péče jedno ze svých dětí a Simona neví, jestli se má zbavit Lexy, nebo Saši. Porovnává tedy jejich provozní náklady a spotřebu na kilometr...

Dnes od 20: 00 hodin na TV NOVA a zítra u mě opět celý díl.

14. díl - Simonina volba - Ukázky

20. ledna 2010 v 17:21 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

14. díl - Simonina volba

Comeback - 14. díl - To nej
Comeback - 14. díl - To nej

Simona má slabé období. Zaváhala, Liborovi nedala Sašu ani Lexu, a ten na ni za to poslal sociálku. Mládež do toho nacvičuje u Pacovských, kde našli dočasný azyl, pašijovou hru. Co bylo nejvtipnější? Jesus Christ Superstar? Lexův vlastní výklad pašijí nebo kontrola od Krákorové ze sociální péče? TO NEJ ze Simoniny volby.

Comeback - 14. díl - To nej - Jesus Christ Superstar

Ozzák: "Lexo! Ježíš Christ Suprstar, myslim, že zatím nic jinýho nevydal."

Comeback - 14. díl - To nej - Jesus Christ Superstar

Comeback - 14. díl - To nej - Vodprejskni, hajzle křivácká

Iva: "Jsem Ježíš. Má s tím někdo problém?"

Comeback - 14. díl - To nej - Vodprejskni, hajzle křivácká

Comeback - 14. díl - To nej - Krákorová, sociální péče

Krákorová: "Můžu se vás zeptat, odkud jdete?"; Ozzák: "Ježiš, z hospody. To jsou otázky…"

Comeback - 14. díl - To nej - Krákorová, sociální péče

Comeback - 14. díl - To nej - Vostrej týpek, ten Ježíš

Lexa: "To byl vostrej týpek ten Ježíš. Přibili ho na kříž, von přežil a vrátil se - jako Terminátor."

Comeback - 14. díl - To nej - Vostrej týpek, ten Ježíš


Na tyhle veřejné záchodky raději nechoďte. ŽEBŘÍČEK

19. ledna 2010 v 22:32 | David a Zdroj: TN.cz |  Různé články

Na tyhle veřejné záchodky raději nechoďte. ŽEBŘÍČEK

Toalety
Veřejné WC. Ilustrační foto.

Na brněnském hlavním nádraží jsou nejhorší veřejné toalety v Česku. Vyplynulo to z ankety webového serveru.

Nádražní záchodky odpuzují lidi také na Masarykově nádraží v Praze, na nádraží v Mladé Boleslavi nebo v Břeclavi. Vyplynulo to z ankety serveru Mr.Tester, který zjišťoval názor čtenářů na tato zařízení.

Mimo nádražních záchodků, které se staly nelichotivým "favoritem" soutěže, se lidé kriticky vyjadřovali také o toaletách ve vlacích. "Hlavně v případě mezinárodních vlaků to není pro České dráhy dobrá vizitka," řekl vedoucí projektu Mr. Tester Edvard Miškej.

Nejhorší veřejná WC v Česku
PořadíVeřejné WCPočet hlasujících
(k 19. 1. 2010)
1.Brno, hl. nádraží1345
2.Praha, aut. nádraží Florenc206
3.suché WC, hora Říp149
4.Praha, hl. nádraží86
5.Praha, Masarykovo nádraží72
6.Praha, OC Nový Smíchov55
7.Hradec Králové, Tesco46
8.Olomouc, centrum města44
9.Karlovy Vary, hala terminálu autobusů38
10.nádraží Břeclav34

Regionální tisková mluvčí Českých drah Kateřina Šubová řekla, že výsledky ankety tento podnik netěší.

ČD: Národ má nízkou úroveň k veřejným službám

"Brněnské hlavní nádraží je v dlouhodobém pronájmu a spravuje ho společnost Brno New Station Development. Ta také vypsala výběrové řízení na opravu veřejných toalet a je zde tedy velká snaha o nápravu," uvedla. Podle ní budou prostory WC letos kompletně zrekonstruovány. Obdobná situace je i v Břeclavi.

Mluvčí zároveň upozornila, že toalety se často stávají terčem útoků vandalů a zlodějů. "Úroveň toalet tak často odpovídá nízké úrovni našeho národa a jeho vztahu k veřejným službám."

Do ankety, kterou server odstartoval loni v červenci, se zapojilo přes 3000 hlasujících. Z toho 1300 považuje za nejhorší situaci na hlavním nádraží v Brně.

Suchý záchod na Řípu - nic moc

Špatného výsledku však nedosahovala jenom nádraží. Mezi nejhoršími veřejnými záchodky bylo například suché WC na hoře Říp nebo v pražském obchodní centru Nový Smíchov.

Podle jiného průzkumu Češi ročně utratí za toaletní papír dvě miliardy. potřeba toaletního stoupla od roku 2005 o 100 milionů kusů. Více TADY a na videu:


578083


Někteří lidé jsou dokonce schopní přepočítávat útržky WC papíru a poté si stěžovat České obchodní inspekci, že dva až tři v balení scházejí. Více TADY a v srpnové reportáži:

Kontrola ČOI. Ilustrační foto


V egyptském muzeu provázejí nevidomí nevidomé

19. ledna 2010 v 0:05 | David |  Různé články

V egyptském muzeu provázejí nevidomí nevidomé

Egyptské muzeum v Káhiře Egyptské muzeum v Káhiře

Výstavní prostory plné starověkých soch, papyrů, mumií a dalších uměleckých předmětů teď skýtají neopakovatelný zážitek nejen pro obvyklé turisty. Egyptské muzeum v Káhiře totiž nově nabízí speciální prohlídky pro nevidomé. Zájemce navíc provází expozicí lektoři, kteří mají stejný handicap. "Většina průvodců opakuje obecně známé informace a nenabízí nic nového. Proto jsme chtěli popsat starožitnosti z pohledu nevidomých," vysvětluje průvodce Ahmed.

Video: Reportáž Klaudie Ružinské

Spustit videoSpustit video
Spustit video

Nápad se zrodil během studií ředitelky muzea v Německu, kde se snaží přiblížit výstavy nevidomým pomocí zvukových efektů, nápisů Braillovým písmem nebo speciálními příručkami. Tyto poznatky byly pak základem pro kurzy nevidomých průvodců a školitelů. "Snažíme se prostřednictvím kurzu vzdělat instruktory, kteří by pak dokázali provádět slepé děti. Otevíráme egyptské muzeum nevidomým, aby také mohli poznat kulturní dědictví," vysvětluje ředitelka muzea Wafaa el-Saddík.

První kurzy odstartovaly před pěti lety. Egyptské muzeum v Káhiře teď nabízí týdenní lekce o egyptském umění pro nevidomé děti a výstavami provází čtyři průvodci s příručkou v Braillovém písmu. Zájemci nedostanou jenom odborný výklad, ale mají navíc možnost hmatem poznat předměty, které nemohou vidět.

Nevidomý návštěvník egyptského muzea Nevidomý návštěvník egyptského muzea

Komunikace návštěvníka s průvodcem se stejným handicapem je výhodná, protože vnímají svět stejným způsobem. "Doufám, že se starožitnosti ze zahraničí vrátí zpět do Egypta a budu se moci podívat na památky, které zatím neznám," říká Ahmed.

Egyptské muzeum v Káhiře má jednu z největších sbírek starověkého umění. Ve výstavních síních nebo depozitářích má kolem 120 tisíc předmětů. Projekt muzea v Egyptě se bude nadále rozšiřovat, aby pomáhal nevidomým poznávat poklady slavné egyptské minulosti.

Pozvánka na Goalball

18. ledna 2010 v 16:48 | David |  Goalball

Do Bratislavy na Slovensko už jsem Vás zval na tuto sobotu v posledním článku tak už jenom:

Propozicie Bratislava

Zdravím, posílám rozpis zápasů.

Pořadí z Plzně
1. Slavia
2. Junioři
3. Zora
4. Slovensko
5. Plzeň
Brno

Rozpis 23. 1. 2010
Skupina A
Slavia Slovensko Brno
Skupina B
Junioři Zora Plzeň

Slavia - Brno
Junioři - Plzeň
Slavia - Slovensko
Junioři - Zora
Slovensko - Brno
Zora - Plzeň

Protože Slávisti dorazí do Blavy až v 10 hod a junioři mají maturitťák a
potřebují být brzy v Praze navrhuji změnit pořadí zápasů tak, aby začali
hrát družstva, která již v Blavě budou dřív. Po příjezdu Slávistů zahájení a
pokračování v turnaji.

8.30 Junioři - Zora
9.10 Slovensko - Brno
9.50 Junioři - Plzeň
10.30 zahájení a překvapení
10.50 Slavia - Brno
11.30 Zora - Plzeň
12.10 Slavia - SlovenskoTurnaj by měl skončit do 16 hod. (počítám zápas 40 min).

Hlavní rozhodčí turnaje: Pavel Vošahlík
Hlavní rozhodčí: Pavel Vošahlík a Jarda Ambrus. Pomůžou Láďa Franěk a Petr
Muller.
Časomíra: zajistí pořadatel
Zapisovatelka: Anička Novotná
Brankový rozhodčí: zajistí pořadatel