Listopad 2010

1. kolo ligy v Plzni (pořadatel Zora)

29. listopadu 2010 v 1:10 | David |  Goalball
1. kolo ligy v Plzni (pořadatel Zora)

Zdravím všechny,

V sobotu se v Plzni uskutečnilo za přítomnosti České televize a Plzeňského rozhlasu první kolo již dvacátého ročníku 1. goalballové ligy. Přestože by se na první pohled mohlo zdát, že změny oproti loňskému ročníku jsou jen prckovitého rázu, tak se nakonec ukázalo, že opak je pravda. Určitě velkým překvapením je Honzou posílená a s chutí hrající Plzeň. Naopak vítězství Slávie opravdu nikoho nepřekvapilo. Druhé místo béčkařů ze Zory by určitě bylo v Praze oslavováno až dlouho do noci, kdyby však áčko neskončilo až čtvrté.

1. Slávie Praha 12, 4 - 0 - 0, 48 : 21
Zora B 13 : 4, Plzeň 9 : 6, Zora A 13 : 8, Brno 13 : 3
2. Zora Praha B 7, 2 - 1 - 1,
Slávie 4 : 13, Plzeň 9 : 6, Zora A 11 : 11, Brno 14 : 4
3. Plzeň  6, 2 - 0 - 2
Slávie 6 : 9, Zora B 6 : 9, Zora A 15 : 9, Brno 12 : 3
4. Zora Praha A 4, 1 - 1 - 0,
Slávie 4 : 13, Zora B 11 : 11, Plzeň 9 : 15, Brno 13 : 3
5. Brno, 0. 0 - 0 - 4,
Slávie 3 : 13, Zora B 4 : 14, Plzeň 3 : 12, Zora A 3 : 13

Střeleckou tabulku vyhrál Honzík protože v každém zápase dal vždy šest gólů. Ty bystřejší již vědí, že jich dohromady dal 24. Na druhém místě by byli Novotní s 23 góly, ale protože se každý hráč počítá zvlášť tak druhý skončil Lukáš s dvaceti zásahy. Třetí skončili Tomáš Franěk a Marek Moflár. Bihári 14, Novotný Karel a Ivoš 12, Novotný Michal 11.


STK se dohodla o změně a doplnění herního řádu:
Hráči oddílu, který má tým A a tým B nemohou hrát za druhý tým. Přestoupit můžou pouze v přestupním termínu.
Po skončení zápasu časomíra pustí stopky. Tým který se nedostaví do 3 minut bude potrestáno penaltou na začátku zápasu. V případě, že se nedostaví do 5 minut bude zápas kontumován v neprospěch týmu, který se nedostaví.
Nadměrný hluk při odhodu míče. Tým nesmí hlučet od okamžiku, kdy hráč vystřelí.


Karel Novotný

1. kolo Dospělácké Goalballové ligy

25. listopadu 2010 v 16:52 | David |  Goalball
Zdravím,

již za týden se sejdeme skoro všichni v Plzni, kde začne již dvacátý ročník ligy. Bude poznamenán pár změnami oproti minulému ročníku. Jako oddíl nás opustili Slováci. Zatím asi jen jako oddíl, ale na soupisce žádného čehůňského týmu jsem Gombárika či Ondrušku nenašel. Ani Junioři již nebudou. Ti však v lize zůstávají rozstrkáni ve svých mateřských oddílech. Po čase se nám v lize objevuje béčko - tentokrát zorácké. Zora si vychovali neuvěřitelných dvanáct v uvozovkách aktivních hráčů. Kdyby však Zora měla jen jeden oddíl, to by se asi na ty poslední těžko dostalo. Béčko vzniklo především proto, aby si měli šanci zahrát i ti nejmladší (potažmo brzy i ti nejstarší).

Vzniká s tím však jeden drobounký problémek: a to fixní rozdělení hráčů do áčka a do béčka. Nerad bych aby došlo k situaci, kdy áčkaři na turnaj přijedou tři a béčkaři budou sedět tři na lavičce a zase si skoro nezahrají. Jsou tři možnosti rozdělení do áčka a béčka:

  1. způsob: hráč může hrát za áčko či béčko, ale na každém turnaji jen za á nebo za bé. Tzn. Že na začátku turnaje se napíše soupiska a ta je platná na celý turnaj.
  2. způsob: všichni hráči můžou hrát celý ročník jen za áčko nebo jen za béčko
  3. způsob: základní trojka áčka i béčka je neměnná jen další hráči mohou na každý turnaj nastoupit za áčko nebo za béčko jak je popsáno ve způsobu jedna.
Za každých podmínek se musí dodržet pravidlo, že první zápas Zoráků musí být vždy zápas áčka s béčkem, aby nemohli případnou remízou či prohrou pomáhat svému soukmenovci (nemusí to být první zápas turnaje).

Další změna, které nás čeká je pískání nadměrného hluku při odhazování míče. Toto pravidlo by se mělo před zahájením turnaje prakticky ukázat a vysvětlit.

Zkontrolujte si průkazky!!! A střelci snažte se, již jsem se dal do počítání výsledků za prvních dvacet let ligy J

Již v minulé sezóně byl vytvořen nový fenomén a to hlavní hlavní rozhodčí hlavně proto aby hlídal hlavní rozhodčí ale i ty rozhodčí co nejsou hlavní. Ještě v loni se to moc nedodržovalo, ale letos to bude určitě lepší.

Práva a povinnosti hlavního hlavního rozhodčího:

Hned na začátku je potřeba si říci, že hlavní hlavní rozhodčí nemá žádná práva, je tu jen proto, aby honil ostatní, aby byli včas na místě, zkontroloval průkazky a dbal na hladký průběh turnaje. Pořadatel si vybral Petra Mullera, který určitě turnaj udrží na uzdě. Na konci meilu máte rozpis zápasů včetně časů a rozhodčích. Časy jsou však jen orientační. Další zápas začíná hned po skončení předchozího. Takže skončí-li zápas o deset musíte být stejně připraveni.

Pro plynulost turnaje navrhuji, aby po skončení zápasu časomíra pustila stopky a družstvo, které nebude do 3 minut na hřišti bude potrestáno penaltou. Pokud se nedostaví do 5 minut prostě prohraje konzumačně nebo kontumačně.

1
1 - 4
Slavia - Brno
9.45
Vošahlík, Muller
2
2 - 5
Zora A - Zora B
10,30
Franěk, Chat
3
1 - 3
Slavia - Plzeň
11,15
Muller, Chat
4
2 - 4
Zora A - Brno
12,00
Chat, Vošahlík
5
3 - 5
Plzeň - Zora B
12,45
Franěk, Muller
6
4 - 2
Brno - Zora A
13,30
Franěk, Chat
7
1 - 5
Slavia - Zora B
14,15
Čermák, Vošahlík
8
4 - 3
Brno - Plzeň
15,00
Chat, Franěk
9
1 - 2
Slavia - Zora A
15,45
Čermák, Chat
10
3 - 5
Plzeň - Zora B
16,30
Muller, Franěk
Časy jsou jen orientační

V příloze máte propozice, soupisky družstev, rozpis zápasů včetně rozhodčích a časového rozvrhu,

Termíny goalballových turnajů:

Prosinec Butovice vánoční turnaj
27. listopadu - liga ZORA (Plzeň, ČR)
3. - 4. prosince žákovská liga (Plzeň)
11. - 12. prosince - soustředění (Plzeň, není jisté)
21. - 23. ledna Finsko
5. - 6. únor - soustředění (Plzeň)
5. - 6. března - soustředění (Plzeň)
19. - 20. březen - soustředění (Plzeň)
24. březen  - Butovice
24. - 27. březen - soustředění (Plzeň, ještě není jisté)
1. - 10. dubna - kvalifikace na POH (Turecko)
9. - 12. červen - sportovní hry (Butovice)
20. - 24. června - SHZPM (Opava)


Se soudružským pozdravem MÍRU ZDAR
Karel Novotný

Soupiska na rok 2010_11.doc - 135,50 kB
Otevřít  |  Uložit
Propozce goalball 2010 Zora.doc - 181,50 kB
Otevřít  |  Uložit
Rozpis zapasu Zora 2010.doc - 69,50 kB
Otevřít  |  Uložit


Odpověď na dotaz pro Takovej idiot v atrakcích

3. listopadu 2010 v 21:06 | David |  Matějská pouť
Otázka

Takovej idiot v atrakcích

Ahoj nevíš kde je Thorpe Park jenom v jaký zemi jo a máš tady na webu nějaký fotky z matějský jo a můžu se ještě zeptat myslíš že bude příští rok na matějský shaker protože sem ho tam neviděl???? :-x :-? 8-) 8-O :-D ;-) :-( :-( :-P :-| :-! ??? :D [:tired:] O_O

Odpověď

Ahoj Thorpe Park malý, ale adrenalinový. Tak by se asi dal stručně charakterizovat tento anglický zábavní park ležící na západním okraji Londýna. Více si přečti tady http://www.horskedrahy.eu/hlavni-menu/parky/evropa/anglie/thorpe-park.html a fotky mám ale ne na webu ale na jednom videu na YouTube http://www.youtube.com/watch?v=fYqrj3g334c nebo na Facebooku. Shaker na Matějský nebývá a pravděpodobně příští rok taky nebude. Pokud budeš chtít fotky tak mi dej na sebe nějaký kontakt (icq, skype nebo Facebook). Admin. PS: Tvé jméno Takovej idiot v atrakcích mě dost pobavil. Nejsi sám, já to stejný. :-D :-D