Únor 2011

Výstaviště v Holešovicích se promění v český Prater a bude sloužit lidem

24. února 2011 v 15:36 | David |  Matějská pouť

Výstaviště v Holešovicích se promění v český Prater a bude sloužit lidem

Věhlasný vídeňský Prater v Praze není až tak nereálná představa, něco podobného by mohlo vzniknout na holešovickém Výstavišti. Pokud pražský magistrát přistoupí na vizi starosty Prahy 7 Marka Ječménka. Bez nového parkoviště a vyřešení problémů s dopravou však se změnami na Výstavišti nezačne.

Na Výstavišti. Pokud pražský magistrát přistoupí na vizi starosty Prahy 7 Marka Ječménka, mohl by na holešovickém Výstavišti vzniknout areál podobný věhlasnému vídeňskému Prateru
Na Výstavišti. Pokud pražský magistrát přistoupí na vizi starosty Prahy 7 Marka Ječménka, mohl by na holešovickém Výstavišti vzniknout areál podobný věhlasnému vídeňskému Prateru.
Právě nyní je navíc čas na vymýšlení nového a moderního projektu, jelikož radnice v současné době pracuje na rozsáhlých změnách celého Výstaviště v sedmé městské části.
"Osobně bych uvítal, kdyby areál do budoucna sloužil jako zábavní a kulturní centrum. Výstavnictví jako takové by mohla Praha soustředit do Letňan, aby bylo na jediném místě," popisuje svůj nápad starosta Marek Ječmének.
A co s místem, kde se dnes konají matějské pouti, funguje tu divadlo? "Mohlo by sloužit lidem v Praze podobně jako Prater ve Vídni. Vždyť tu něco podobného chybí," vysvětluje starosta.

Parkovacích míst je v okolí zoufale málo

Výstaviště patří magistrátu a ten také nyní chystá, co bude s atraktivním prostorem dělat dál.
"Dříve, než budeme mít hotové studie a projekty a dříve, než začneme cokoli realizovat, musíme vyřešit problémy s dopravou a parkováním," popisuje první krok radní Aleksandra Udženija.
Parkovacích míst je v okolí zoufale málo, a tak návštěvníci akcí často provizorně stojí na okolních cestách nebo zastavují v ulicích. "Kde pak ale nezaparkují místní obyvatelé. Ty to samozřejmě zlobí," vysvětluje Ječmének jeden z důvodů, proč je změna potřebná.
Magistrát proto uvažuje, že plochu pro auta koupí a přestaví. "Chtěli bychom o tom začít jednat s jednou soukromou firmou, která má v blízkosti nepoužívaný areál," upozornila radní Udženija.
Vypočítala přitom, že by se sem po úpravách mohlo vejít šest set až sedm set automobilů. "Teprve potom, co vybudujeme parkoviště, můžeme začít chystat další věci."
Například s obnovou před časem vyhořelého Průmyslového paláce magistrát počítá dál. Nicméně tato část je také komplikovaná jednáním s nájemcem budovy, firmou Incheba.
O budoucnosti Výstaviště již radnice jedná i s architekty. "Původně na tom pracovaly dva týmy architektů. A nyní bychom chtěli jejich vize Výstaviště propojit, takže obě skupiny snad začnou brzy spolupracovat," dodala radní.


Matějská pouť začne letos kvůli mrazivému počasí o týden později

24. února 2011 v 15:31 | David |  Matějská pouť

Matějská pouť začne letos kvůli mrazivému počasí o týden později

Tradiční Matějská pouť se letos otevře na pražském holešovickém Výstavišti o týden později, než jsou její návštěvníci zvyklí. Důvodem je velká zima, která podle meteorologů vydrží minimálně do příštího týdne.
Matějská pouť začne letos na holešovickém Výstavišti až 5. března.
Matějská pouť začne letos na holešovickém Výstavišti až 5. března.
Provozovatel pouti se po loňských zkušenostech obává kvůli počasí nízké návštěvnosti.
"Jednak je to kvůli velké zimě. Ta by mohla mít na svědomí, že přijde méně návštěvníků, stejně jako se to stalo vloni. A za druhé: jednou za pět let připadají Velikonoce až na 25. duben, a protože pouť končí vždycky o Velikonocích, začíná letos až druhý víkend po svátku Matěje," řekl iDNES.cz provozovatel Václav Kočka.
Na posunutý začátek Matějské poutě upozornil jako první deník Blesk. "Je to poprvé v historii pořádání poutě," řekla deníku za provozovatele Olga Kočková.
Podle ní dorazí letos na Výstaviště i pár nových atrakcí, většinou určených milovníkům adrenalinu. Jinak se návštěvníci poutě mohou těšit na klasiku i osvědčené atrakce z Holandska a Německa.

Otevírací doba Matějské poutě

úterý až pátek
- od 14:00 do 21:00
soboty a neděle, svátky a školní prázdniny
- od 10:00 do 22:00
Matějská pouť, která je první jarní poutí v Evropě, letos slaví 45. výročí. Tentokrát nabídne 120 atrakcí. Bude tu horská dráha, centrifuga, chobotnice, strašidelné zámky, domy smíchu, střelnice, řetízkové kolotoče, houpačky, skákací hrady, houpací lodě, autodromy či lochnesky.
Pro děti je podle pořadatelů připraveno zhruba 30 atrakcí, jako jsou autíčka, řetízkové, hydraulické i podlahové kolotoče, houpačky, nafukovací skákadla či vláčky. Více než dvě desítky zařízení budou k dispozici návštěvníkům i po skončení Matějské poutě.
Součástí akce bude už tradiční Den pro zdravotně postižené děti a děti z dětských domovů a azylových domů, který se uskuteční 4.dubna. Po celý den jsou všechny atrakce zdravotně postiženým návštěvníkům přístupné zdarma.

Historie Matějské poutě

Tradice pochází z výročních poutních oslav svátku svatého Matěje (24. února) v jemu zasvěcené farnosti v Dejvicích u Hanspaulky. V Národní knihovně je tato tradice doložena od roku 1595.
Vzhledem ke stísněným podmínkám u kostelíku svatého Matěje byly kolotoče a stánky stavěny postupně na různých místech blíže centru Dejvic. V roce 1960 se konala v blízkosti Letné, občas i ve zcela jiných lokalitách, například v Modřanech nebo na Břevnově.
Od roku 1963 se Matějská pouť koná v areálu holešovického Výstaviště v Praze.
SVATÝ MATĚJ
Matěj je patronem-ochráncem stavebních řemeslníků, řezníků, cukrářů, kovářů a krejčích. Vedle toho se k němu lidé modlí, aby od nich odvrátil černý kašel, neštovice a manželskou neplodnost. Kolem apoštola Matěje se vyvinuly různé tradice. Ještě dnes je všude plno matějských poutí a dříve se razila i matějská mince.
Také s počasím má Matěj co do činění. Existuje pořekadlo "Svatý Matěj ledy láme". Znamená to, že tento den by měl být předzvěstí jara. U nás se dříve hojně ujal zvyk třást na sv. Matěje ovocnými stromy, aby hodně rodily.


UŽ ZA 14 DNÍ ZAČÍNÁ MATĚJSKÁ POUŤ 2011

19. února 2011 v 11:45 | David |  Matějská pouť
Zdravím, tak už se nám to blíží. Už za 14 dní se všechny kolotoče a jiné různé adrenalénové a i pro ty nejmenší atrakce roztočí v Praze na Holešovckém Výstavišti. Těšíte se?

Mám pro Vás exkluzivní záběry z Výstaviště měsíc před zahájením kde ještě můžete vidět jenom celoroční atrakce který jsou v areálu po celý rok.

A navíc pár videí které jsem vytvořil jako vzpomínku na Matějskou pouť v roce 2010.

Pokud už jste byli na Matějské nebo na jiné pouti tak se s nám v komentářích podělte o zážitky.

David alias GrilDave007.

EXKLUZIVNÍ záběry z příprav Matějské pouti 2011 - Měsíc před zahájením (sobota 5.2.2011)

Matějská pouť 2011 v areálu Výstaviště v Praze se koná od 5. března do 25. dubna 2011. Těšit se můžete na nové atrakce i na osvědčené které už dobře znáte.

Jsme také na Facebooku: http://www.facebook.com/group.php?gid...

Událost na Facebooku: http://www.facebook.com/group.php?gid...

Vzpomínka na Matějskou pouť 2010 - EXTREME

V tomto videu si připomeneme atrakci Extreme. Protože na Matějské byly 2 atrakce - Česká a Holandská, tak si je připomeneme.

Vzpomínka na Matějskou pouť 2010

Druhé v pořadí vzpomínkové video. Zavzpomínáme na Holandský a můj oblíbený Český Break Dance a Snow Jet.

Vzpomínka na Matějskou pouť 2010

Třetí a asi poslední v pořadí vzpomínkové video. Zavzpomínáme na Snow Jet, Autodrom, Horskou dráhu hlavou dolů Speed Loop a Katapult (červený) Bungee Bulletin.

Vzpomínka na Matějskou pouť 2010

Konec videa je trochu uštíplej protože jsem udělal 10 minutový video a z nějakého důvodu se to sem nevešlo tak jsem to musel rapidně (rapidně = hodně) zkrátit až na 2 atrakce a to: Sound Machine a Extreme. Celý nezkrácený video mám u sebe v počítači ale bohužel kvůli YouTube jsem to sem nemohl dát.
Tímto se omlouvám fanouškům kolotočů. Pokusím se později dát druhou část nezkráceného videa. Jsem zvědavej jestli se vám toto video bude líbit.
Celý video nezkrácený jsem dělal skoro celý den. :D

Vzpomínka na Matějskou pouť 2010

V tomto videu si připomeneme atrakce Break Dance, Snow Jet, vodní dráhu a Lochness (lochnesku).

Vzpomínka na Matějskou pouť 2010 - KAMIKAZE

V tomto videu si připomeneme atrakci Kamikaze.

Vzpomínka na Matějskou pouť 2010

Připomeneme si v tomto videu noční Matějskou pouť 2010.

Vzpomínka na Matějskou pouť 2010

V tomto videu si připomeneme Lochness (lochnesku), Twister, Horskou Italskou dráhu Cyklon, Italský Autodrom, Myší dráhu SuperMouse a Holandskou atrakci Extreme.

Matějská pouť 2010 - Můj film

Vzpomínka na Matějskou pouť 2010.

Matějská pouť 2011 - Pozvánka na Matějskou

Pozvánka na Matějskou pouť 2011 která se bude konat od 5. 3. 2011 do 25. 4. 2011 v Praze na Výstavišti v Holešovicích.

Budu rád když zanecháte komentář k videu.

Omlouvám se že ve videu je jiné datum. Aktuality z Matějské na Facebooku: http://www.facebook.com/home.php#!/pa... nebo událost na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/Matejsk...Upoutávka: Comeback

17. února 2011 v 10:40 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

Upoutávka: Comeback - každou středu dva díly za sebou

Comeback se na televizní obrazovky vrací reprízami první série, tentokrát ve dvojité dávce. Každou středu uvidíte dva díly!


Repríza dalších dílu Comebacku

16. února 2011 v 21:33 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback
20:00 - 21:25 DNES TV NOVA Comeback
Souboj Titánů, Pomáhat a chránit
Říkal si Tomi Paci a svět šoubyznysu a fanynky mu ležely u nohou. Teď na zašlou slávu jen vzpomíná a se svým svérázným bratrem Ozzákem vychovává nejen sedmnáctiletou dceru Ivu, ale i dvojčata ze sousedství Lexu a Sašu... Jsou stejní jako vy a dokáží se tomu zasmát. Původní český sitcom.

3. díl - Souboj titánů

Comeback - 3. díl - Souboj titánů
Comeback - 3. díl - Souboj titánů

Dva kohouti na jednom smetišti, to nikdy nedělá dobrotu. Marcelka a Ozzák v jednom obchodu, to je snad ještě horší.

Tihle dva si jdou od prvního setkání po krku jako jeleni v říji. Ale jenom jeden z nich se může stát šéfem prodeje. Kdo to bude? Tomáš rozhodne, že ten, kdo do konce týdne prodá nejvíce desek. Následující hon na zákazníky zastíní i Iviny problémy s učitelkou matematiky, která sice už žákům nemlátí hlavou o lavici, ale uši jim kroutí pořád. Marcelčino Kolo štěstí přiláká do obchodu hejno zákazníků, ale Ozzákova sleva s pivním bonusem zabírá také.

Nelítostný souboj na život a možná i na smrt vrcholí Tomášovou autogramiádou. Skóre je vyrovnané. A kdo se nakonec stane šéfem prodeje? Tomáš rozhodne spravedlivě.

4. díl - Pomáhat a chránit

Comeback - 4. díl - Pomáhat a chránit
Comeback - 4. díl - Pomáhat a chránit

V rodině Pacovských se odehrává detektivka. Tomáš totiž pojal důvodné podezření, že jeho dcera Iva má kluka.

Chce ho vypátrat, prolustrovat a případně zneškodnit jako nášlapnou minu. Jde zarputile za svým cílem od indície k indícii a jeho podezření přitom nabývá obludných rozměrů. Už není pochyb o tom, že Iva s někým chodí. Tomáš bije na poplach. Chce dceři randění zakázat, ale se zlou se u Simony potáže, a tak své dceři alespoň valí moudra do hlavy. Marně. V přesexované době se jeho varování míjejí účinkem. Ale Tomáš má konečně stopu.

Marcelka viděla Ivu s jejím klukem. Ona ho poznala, jednou před ní na večírku vyskakoval z dortu. Je to striptér! Tady už končí veškerá legrace, i když je to sitcom. Tomáš a spol musí konat.

Víkendová akce TTO

7. února 2011 v 23:49 | David |  Tyfloturistický oddíl - Budoucí akce
Logo Tyfloturistického oddílu

Víkendová akce TTO

Dobrý den,

ráda bych Vám oznámila, ze OS pro podporu Tyfloturistickeho oddílu, pořádá po menší pauze víkendový výlet. Konat se bude v termínu 25.-27.února, tj. poslední únorový víkend, v obci Božejov. Více informací naleznete v příloze.

V případě, že máte o akci zájem, resp. Vaše dítě, vyplňte přihlášku, která je přílohou tohoto mailu. Velice prosím o dodržení nejzazšího termínu DORUČENÍ (nikoli odeslání) přihlášky. Přihlášky je možno posílat poštou, předat na středeční schůzce TTO nebo předat na internátu školy J.Ježka přímo mně.
Platba za akci bude vybírána v hotovosti těsně před odjezdem na akci, společně s potvrzením o bezinfekčnosti. Pocet dětí je omezen počtem 10.

Přeji hezký den

Renata Němcová

OBČANSKÉ SDRUŽENÍ PRO PODPORU TYFLOTURISTICKÉHO ODDÍLU
Vítězná 530/11, 150 00 Praha 5
IČ: 67980198 Poštovní spořitelna č.ú. 206187050/0300
http://www.tyfloturistak.info

V Praze 6. února 2011
Vážení rodiče, milé děti,

ve dnech 25. - 27. února 2011 se uskuteční víkendový výlet v Božejově (okres Pelhřimov). Ubytování je zajištěno v Mateřské školce, na programu jsou pěší výlety po okolí Božejova.

SRAZ PRO ODJEZD
v pátek 25. února ve 13:15 ve Škole Jaroslava Ježka, nebo ve 14:45 v hale na autobusovém nádraží Florenc (vyplňte v přihlášce odkud bude dítě odjíždět)

PŘÍJEZD
v neděli 27. února v 17:35 na autobusové nádraží Praha-Roztyly, popř. je možné děti vyzvednout ve Škole Jaroslava Ježka v 18:40 (vyplňte v přihlášce kde dítě vyzvednete)

CENA
pobytu je 300,- Kč/osoba.
Tuto částku budeme vybírat přímo při předávání dětí před odjezdem.

NA CO NEZAPOMENOUT:
·         Léky, doklady - průkaz ZTP-P, kartu pojištěnce, případně OP
·         bílou hůl (pro ty, kdo ji používají)
·         spací pytel a karimatku (po dohodě je možné zapůjčit -vyplňte v přihlášce)
·         láhev s pitím (pokuď máte tak termosku)
·         pohodlnou obuv vhodnou na vycházky, bačkory na přezutí, dostatek vhodného oblečení (zimní bunda, rukavice, čepice!!)
·         hygienické potřeby
·         batůžek na výlety
Velmi Vás prosíme, abyste zavazadlo dítěte zvolili a zabalili tak, aby je bylo dítě schopné samostatně nést.

NA CESTU
doporučujeme svačinu a pití.

PŘIHLÁŠKU
odešlete nejpozději do středy 18. 2. 2011 na adresu:         Renata Němcová
Nepilova 903/1
190 00 Praha 9 - Vysočany

Kapacita výletu je omezena počtem 10 dětí. Součástí přihlášky je potvrzení o bezinfekčnosti, které se odevzdává při odjezdu!!.

Případné dotazy Vám ráda zodpovím na telefonu 723 - 183 449 nebo na e-mailu: nemcoren@seznam.cz

Těším se na shledanou


Renata Němcová


Ceny TýTý 2010 se blíží: Hlasujte pro Comeback a jeho hvězdy!

7. února 2011 v 20:07 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

Ceny TýTý 2010 se blíží: Hlasujte pro Comeback a jeho hvězdy!

Comeback - TýTý
Comeback - TýTý

Pošlete svůj hlas oblíbenému seríálu, herci či herečce a nominujte je do finálového kola ankety TýTý 2010. Právě váš hlas může rozhodnout! Nominační kolo končí již 6. března, tak neváhejte!
Pokud rádi sledujete oblíbený seriál TV Nova Comeback, můžete ho podpořit v anketě TýTý a následujícími způsoby jej nominovat na seriál roku 2010. Ocenit samozřejmě můžete i vaše oblíbené herce!

Hlasovat můžete od 7. února až do půlnoci 6. března 2011, a to následujícími způsoby:

1. Pomocí internetového hlasovacího formuláře, který naleznete na stránkách www.tyty.cz

2. Pomocí SMS, kterou pošlete na číslo 906 15 09 ve tvaru:

TT 8 COMEBACK
(pro Comeback v kategorii Pořad roku)

TT 4 MEZERA jméno
(pro Herce roku)

TT 5 MEZERA jméno
(pro Herečku roku)

Tvar SMS pro kandidáty z Comebacku, které vybrala TV Nova tedy je:

TT 4 MARTIN DEJDAR
pro Martina Dejdara alias Ozzáka

TT 4 TOMÁŠ MATONOHA
pro Tomáše Matonohu alias Tomáše

TT 5 KRISTÝNA LEICHTOVÁ

pro Kristýnu Leichtovou alias Ivu

TT 3 MARTIN DEJDAR
pro Osobnost televizní zábavy Martina Dejdara

Cena SMS je 9 Kč vč. DPH. Do jedné SMS se vybere pouze 1 osobnost nebo 1 pořad. Počet SMS z jednoho čísla je omezen na 30. Poskytovatelem služby je společnost BAUER MEDIA v.o.s., se sídlem Viktora Huga 6, 150 00 Praha 5.

3. Pomocí korespondenčních lístků, které najdete v časopisech vydavatelství BAUER MEDIA v.o.s. Jedná se o Týdeník Televize, TV Revue, TV Plus, TV Max, Claudia, Chvilka pro tebe, Tina, Žena a život.


Děkujeme za vaši přízeň!


Sledujte speciální díl Comebacku - Mezi hvězdami!

7. února 2011 v 19:57 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

Sledujte speciální díl Comebacku - Mezi hvězdami!

Comeback - Mezi hvězdami
Comeback - Mezi hvězdami

Speciální střihový díl z toho nejlepšího, co Comeback dosud přinesl. A to není vše! Na závěr téměř hodinového pásma nazvaného Mezi hvězdami vás čeká několikaminutový megatrailer na nové díly.

Láska, pivo, rock'n'roll
Tato tři zaklínadla ke Comebacku patří jako k Ozzákovi knír. Nevěříte? Přesvědčí vás speciální střihový díl z toho nejlepšího, co Comeback dosud přinesl. A to není vše! Na závěr téměř hodinového pásma nazvaného Mezi hvězdami vás čeká několikaminutový megatrailer na nové díly, ve kterém se dozvíte, co Pacovské v nejbližších dílech potká, co Saša řekla prezidentovi nebo co má Lexa mezi nohama. 


 
Staňte se fanoušky Comebacku na Facebooku

Comeback - Mezi hvězdami

Podívejte se na střihový speciál Comebacku nazvaný Láska, pivo, rock'n'roll. Čeká vás 46 minut toho nejlepšího z odvysílaných dílů plus exkluzivní megatrailer na nové díly.


Matějská pouť 2011 - Pozvánka na Matějskou

4. února 2011 v 12:27 | David |  Matějská pouť

Matějská pouť 2011 - Pozvánka na Matějskou

Pozvánka na Matějskou pouť 2011 která se bude konat od 5. 3. 2011 do 25. 4. 2011 v Praze na Výstavišti v Holešovicích.

Budu rád když zanecháte komentář k videu.

Omlouvám se že ve videu je jiné datum. Aktuality z Matějské na Facebooku: http://www.facebook.com/home.php#!/pa... nebo událost na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/Matejsk...

MOJE VYTVOŘENÉ VIDEO SNAD SE VÁM BUDE LÍBIT. :)


MATĚJSKÁ POUŤ 2011

4. února 2011 v 12:23 | David |  Matějská pouť
http://www.matejskapout.cz/graphic/matejska-pout.gif
http://www.matejskapout.cz/graphic/menu.jpg
http://www.matejskapout.cz/graphic/oblouk2.gif
http://www.matejskapout.cz/graphic/oblouk1.gif

Matějská pouť 2011

Vítáme Vás na stránkách Matějské pouti, která je první jarní poutí v Evropě. Bude se konat od 05.března  do 25.dubna 2011. Matějská pouť se koná v areálu Výstaviště Praha 7 -  Holešovice, kde na vás čekají nové české i zahraniční atrakce. Celkem zde bude pro návštěvníky k dispozici cca 120 atrakcí.

Zároveň jsou pro vás po celém areálu připravena rychlá občerstvení, orientální cukrovinky, perníková srdce, hračky a mnoho dalších prodejních stánků.

Provozní doba pouti je od úterý do pátku od 14:00 do 21:00 hodin, soboty, neděle, svátky a školní prázdniny je od 10:00 do 22:00 hodin. Návštěvníci pouti  najdou celodenní zábavu pro celou rodinu dle svého výběru.

Dne 04.dubna 2011 proběhne v rámci Matějské pouti akce "Den pro zdravotně postižené děti a děti z dětských domovů a azylových domů". Tato akce je přístupna všem zdravotně postiženým návštěvníkům zdarma včetně doprovodného programu.(c) 2008 Kočka s.r.o.


MATĚJSKÁ POUŤ - LETOŠNÍ ROČNÍK SLAVÍ SVÉ HISTORICKÉ 416.JUBILEUM A 48.ROČNÍK V AREÁLU VÝSTAVIŠTĚ

Již po 48. se letos brány holešovického Výstaviště otevřou, aby opět po roce přivítaly návštěvníky tradiční Matějské pouti. Její zahájení proběhne 05.března v 10:00 hodin. Atrakce budou věřejnosti k dispozici do 25.dubna 2011.
Pro dětské i dospělé návštěvníky připravili organizátoři akce KOČKA s.r.o. a INCHEBA PRAHA spol. s r.o. opět na 120 různých atrakcí z Čech, Holandska i dalších států Evropy. Těm nejmenším /do 10 let/ je určeno okolo 30 různých atrakcí jako jsou autíčka, řetízkové, hydraulické i podlahové kolotoče, Buggy auta, houpačky ,nafukovací skákadla, vláčky. Starší a odvážnější návštěvníci se určitě rádi pobaví, vyzkouší svou odvahu a přijdou načerpat dávku adrenalinu na velkých moderních technických zařízeních, která budou opět instalována v holandském lunaparku i na české atrakci Horská dráha a Katapult. Samozřejmě nebudou chybět ani tradiční atrakce jako je staročeská LOCHNESS, střelnice či tradiční horská dráha Cyklon a Obří kolo.

Spolupráce s holandským partnerem, který na Matějské pouti participuje již 17.rokem, přinese opět nové "výživnější" atrakce. Namátkou lze zmínit nové atrakce /bude upřesněno koncem ledna/ a dále již známé trojpatrový strašidelný zámek PSYCHO, HET BEEST, CAROUSSEL /60m vysoký řetízkový kolotoč/, obří vodní dráhu WASSERBAHN, hydraulický megakolotoč EXTREEM, další hydraulickou megaatrakci SOUND MASCHINE, horskou dráhu MOUSE, megakolotoč dosahující extrémních rychlostí BOOSTER  a další desítky atrakcí včetně rozmanitých her zručnosti.

Po skončení Matějské pouti bude návštěvníkům areálu Výstaviště po celý zbytek sezóny cca 22 atrakcí. Provozní doba lunaparku zůstává stejna jako v době konání Matějské pouti.


MATĚJSKÁ POUŤ - TIP NA VÝLET PRO CELOU RODINU

K Matějské pouti patří neodmyslitelně i další doprovodné aktivity. Každou sobotu a neděli v průběhu konání MP je na Křižíkově fontáně v době  od 13:00 - 17:00h pro nejmenší návštěvníky připraveno zábavné kulturní vystoupení klaunů ze skupiny MEDUZA. Děti se budou jistě radovat z veselých klaunů a dalších pohádkových bytostí či průvodů masek.

V celém areálu bude rozmístěn stánkový prodej s různým sortimentem zboží: hračky, kanadské žertíky, suché plody, bižuterie,  textil a další.

Ani milovníci jídla nepřijdou zkrátka: pro ně budou k dispozici stánky s nejrůznějším občerstvením od orientálních cukrovinek po pravá pouťová perníková srdce a řada restaurací.

PROVOZNÍ DOBA POUTĚ

Úterý - pátek                          14.00 - 21.00 hodin
Sobota, neděle, svátky          10.00 - 22.00 hodin
Školní prázdniny                      10.00 - 22.00 hodin

Provoz během svátků, školních prázdnin a velikonočních svátků bude od 10.00 - 22.00 hodin.

Další služby

Zprostředkování krátkodobých pronájmů atrakcí pro účely:

    * Focení katalogů
    * Výroby reklamy
    * Natáčení filmů
    * Různé společenské akce (party, večírky, oslavy)

V případě zájmu nám zašlete bližší specifikaci na kotaktní mail info@matejskapout.cz, GSM: +420 602 342 272 nebo 233 377 214:

   1. O jakou atrakci máte zájem
   2. Kde a kdy se akce koná
   3. Délka trvání - akce
   4. Kontakt

Den pro zdravotně postižené


     

Veškeré atrakce ZDARMA

Společnost KOČKA s.r.o. pořádá v rámci Matějské pouti, tak jako každoročně tradiční "Den pro zdravotně postižené děti, děti z dětských domovů a azylových domů" dne 04.dubna 2011. Celá akce je přístupná dětem s handicapem v doprovodu jejich rodičů, vychovatelů či kamarádů, dále pak dětským domovům, azylovým domům a ostatním ústavům. Veškeré atrakce budou dětem k dispozici  od 11: 00  - 15:00 hodin zcela zdarma. Kromě atrakcí mohou děti shlédnout též od 11:00 - 15:00 hodin stálou expozici exotických ryb, žraloků, korálů a sasanek "Mořský svět" a doprovodný zábavný program a vystoupení klaunů z umělecké skupiny MEDUZA na Křižíkově fontáně též od 11:00 - 15:00 hodin. Společnost KOČKA s.r.o. chystá od 15:00 do 17:00 hodin koncert předních českých umělců/ bude upřesněno koncem února/  na Křižíkově fontáně.
Tradice pochází z výročních poutních oslav svátku svatého Matěje (24. února) v jemu zasvěcené farnosti v Dejvicích u Hanspaulky. V Národní knihovně je tato tradice doložena od roku 1595.

SVATÝ MATĚJ
Matěj je patronem/ochráncem stavebních řemeslníků, řezníků, cukrářů, kovářů a krejčích. Vedle toho se k němu lidé modlí, aby od nich odvrátil černý kašel, neštovice a manželskou neplodnost. Kolem apoštola Matěje se vyvinuly rozličné tradice. Ještě dnes je všude plno matějských poutí a dříve se razila i matějská mince. Také s počasím má Matěj co do činění. Existuje pořekadlo "Svatý Matěj ledy láme". Znamená to, že tento den by měl být předzvěstí jara. U nás se dříve hojně ujal zvyk třást na sv. Matěje ovocným stromovím, aby hojně rodilo. Kromě toho sloužila matějská noc k četným předpovědím. Tak například večer se vkládaly listy břečťanu do mísy s vodou. Když do rána některý list změkl, znamenalo to nemoc v rodině.

Vzhledem ke stísněným podmínkám u kostelíku svatého Matěje byly kolotoče a stánky stavěny postupně na různých místech blíže centru Dejvic (například v oblasti dnešního areálu vysokých škol u Vítězného náměstí, "Kulaťáku"). V roce 1960 se konala v blízkosti Letné, občas i ve zcela jiných lokalitách, například v Modřanech nebo na Břevnově.


Historicky nejznámější zdejší atrakcí je zřejmě horská dráha s názvem Horská dráha Cyklon, mnohé z desítek dalších atrakcí (zejména z Holandska) ji však v mnoha směrech předčí - pro vyznavače adrenalinových atrakcí např. centrifuga Booster či Katapult Bungee.


Návštěvníci se mohou též svézt na vodní atrakci či na "myší" horské dráze Super Mouse. Mezi další atrakce patří strašidelné zámky a domy smíchu, motion simulátory, střelnice, kolotoče, řetízkové kolotoče, houpačky, skákací hrady, houpací lodě, autodromy, zvonkové dráhy, lochnesky a samozřejmě stánky s laskominami a občerstvením.

Organizátoři

Od druhé poloviny šedesátých let 20. století je vůdčí postavou organizování Matějské pouti Václav Kočka. Nyní je asistentem ředitele společnosti Incheba Praha, která má od města Prahy pronajatý areál Výstaviště v Bubenči. Do jeho působnosti patří gastronomie, sportovní aktivity, kultura, stánkový prodej a občerstvení.


Matějskou pouť provozuje firma KOČKA s. r. o., vedená Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 20841.

KOČKA s.r.o.

Čistovická 244/28
163 00 Praha 6 - Řepy
Tel.: +420-220 103 217, fax: 233 377 214
e-mail: vaclav.kocka@matejskapout.cz

Jarky 2011 - Přihláška

4. února 2011 v 12:09 | David |  Tyfloturistický oddíl - Budoucí akce

Logo Tyfloturistického oddílu


Občanské sdružení pro podporu Tyfloturistického oddílu
IČO: 679 80 198   Poštovní spořitelna 206187050/0300

Vážení rodiče a přátelé TTO,
letos jsme pro vaše děti opět připravili možnost vyjet na necelý týden do Jizerek za běžkováním a čerstvým vzduchem. Letos
naše akce vystoupala až na Jizerku, osadu přímo na jizerskohorské magistrále. Vaše dítě se může těšit na lyžařské vyžití přesně podle svých možností - od prvních nesmělých pokusů až po náročné sportovní výkony. Každé dítě při tom bude podporováno svým vlastním trasérem, protože jen taková individuální pozornost zaručí dítěti bezpečí a ideální rozvoj jeho dovedností.
TERMÍN KONÁNÍ: neděle 13.3. až sobota 19.3. (2011).
ČAS A MÍSTO ODJEZDU/PŘÍJEZDU: bude upřesněno co nejdřívě podle způsobu zvolené dopravy. Odjezd bude rámcově dopoledne, příjezd odpoledne.
CENA: díky opětovnému podpoření této akce sbírkou Pomozte dětem! je cena pro účastníky do 18 let 2600,- a pro účastníky nad 18 let 3500,-.
Poplatek můžete poslat na účetu Poštovní spořitelny 206187050/0300. Kopii potvrzení o zaplacení zašlete spolu s přihláškou. Jako variabilní symbol uveďte rodné číslo dítěte, do zprávy pro příjemce uveďte jméno dítěte.
S sebou: léky, průkaz ZTP-P, kartu pojištěnce, bílou hůl (pokud ji dítě používá při PO SP), obuv vhodnou do zimy a sněhu (pevnou, nepromokavou) a bačkory na přezutí(navrch zavazadla!), plavky, oblečení (dostatek spodního prádla, ponožek a rozumné množství teplého oblečení, čepici, rukavice 2X, nepromokavou bundu a šusťáky), hygienické potřeby, opalovací krém a sluneční brýle, batůžek(přiměřeně velký na láhev, svačinu, mikinu), 0,5 l láhev s dobrým uzávěrem (nejlépe PET), lyže, hůlky a běžkové boty (pokud je dítě má). V případě, že dítě užívá léky, samozřejmě přibalte mu je s sebou, a to včetně příbalového letáku(!!), dávkování a minimálně jedné náhradní dávky.
Podepište, či jinak zřetelně označte, svému dítěti veškeré oblečení. Dítě by mělo mít jedno zavazadlo + lyže (nejlépe v obalu) - obojí dobře označené svým jménem. Není únosné, aby dítě mělo věci ve třech různých taškách!
Kapesné doporučujeme asi 200,- rozhodně je však zbytečné více než 400 Kč.

Přihlášku spolu s  potvrzením o zdravotním stavu a potvrzením o zaplacení účastnického poplatku odešlete nejpozději do pátku 4.3. na adresu:
Marek Hladík, Nad Strouhou 664/5, Praha 4 Braník, 14700
Spolu s podepsanou a potvrzenou přihláškou prosím pošlete také krátkou zprávu e-mailem o tom, že se na akci hlásíte (adresa: marek.hladik@gmail.com, to pro případ, že by se zásilka cestou ztratila). Kapacita akce je omezena a upřednostněny jsou mladší a dříve přihlášené děti.
Pokud bychom nemohli z důvodu kapacity Vaše dítě přijmout, sami se Vám včas ozveme. Součástí přihlášky je potvrzení o bezinfekčnosti, které se odevzdává při odjezdu.
Případné dotazy Vám rád zodpoví Marek Hladík

tel.:
608 972 538, mail: marek.hladik@gmail.com

Na shledanou se těší vedoucí z Tyfloturistického oddílu.


EXKLUZIVNĚ: Sledujte speciální díl Comebacku už dneska!

4. února 2011 v 12:03 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

EXKLUZIVNĚ: Sledujte speciální díl Comebacku už dneska!

Comeback - Mezi hvězdami
Comeback - Mezi hvězdami

Máte jedinečnou příležitost vidět to nejlepší z dosud odvysílaných a dnes již legendárních dílů. A nejen to, na závěr střihového speciálu na vás čeká MEGATRAILER na nové díly! A to jen za pade.
Co budete pro přehrání potřebovat? Měli byste mít operační systém Windows, dále musíte mít nainstalovaný nejnovější flash player plugin a podporované prohlížeče (Internet Explorer 7.0 - 8.0 nebo Firefox) a také nainstalovanou technologii Silverlight.

Ověřit si, že máte vše v pořádku nainstalované a plně funkční, můžete na tomto videu Okresního přeboru.

Koupit celou epizodu

Láska, pivo, rock'n'roll
Tato tři zaklínadla ke Comebacku patří jako k Ozzákovi knír. Nevěříte? Přesvědčí vás speciální střihový díl z toho nejlepšího, co Comeback dosud přinesl. A to není vše! Na závěr téměř hodinového pásma nazvaného Mezi hvězdami vás čeká několikaminutový megatrailer na nové díly, ve kterém se dozvíte, co Pacovské v nebližších dílech potká, co Saša řekla prezidentovi nebo co má Lexa mezi nohama. 

Staňte se fanoušky Comebacku na Facebooku

Upoutávka: Mezi hvězdami - Comeback

Láska, pivo, rock'n'roll - tato tři zaklínadla definují podstatu Comebacku. Podívejte se na střihový speciál s třešinkou na konci - čeká vás megatrailer na nové díly!


Dnes repríza Comebacku na TV NOVA

2. února 2011 v 23:13 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback
Dnes repríza na TV NOVA od 20:00 první a druhý díl seriálu Comeback.

1. díl - Křeslo

Comeback – Křeslo
Comeback - Křeslo

Je možné, aby polohovací křeslo hryzalo? Existuje takové, které by se dívalo a mělo duši rockera? Seznamte se s rodinou Pacovských a jejich novým vybavením domácnosti.

Pacovským dosloužila stará dobrá pohovka. Přesněji řečeno Iva ji už dál odmítá čistit. A když ji nebude čistit Iva, nebude ji čistit nikdo. Lepší nová a čistá pohovka než stará a špinavá. Jenže kde vzít peníze na novou, když obchod s hudbou vázne a do krámku Pacovských přicházejí zákazníci jenom omylem? A pokud si už přece jen někdo přijde koupit cédéčko, Ozzák ho většinou zastraší a vyžene pryč.

Tomáš a Iva mají ale štěstí, sehnali novou pohovku za velmi nízkou zaváděcí cenu. Jenže Ozzákovi ta stará bytostně chybí. Měl v ní už svůj důlek, takže se při sezení nekácel, ani když přišel z hospody. A ty poklady, které v sobě ukrývala! Ne, on sedět na nové pohovce nebude, musí si sehnat svoje vlastní křeslo, černé a nebezpečné. Ať to stojí, co to stojí...

2. díl - Gott ex machina

Comeback - Gott ex machina
Comeback - Gott ex machina

Obchody váznou. V krámku U dvou akordů už pomalu zapomněli, jak vypadá zákazník.

Prach padá na cédéčka a Tomáš přitom musí splácet obchod a platit nájem. Jedna stařenka dychtící po Evě a Vaškovi tržbu nevytrhne. Ani pubertou paralyzovaný Lexa nemíní nakupovat, jeho sestra Saša aspoň nenaštve, protože je neviditelná. Jenže dluhy narůstají jako sněhová koule a jednoho dne vtrhnou do obchodu vymahači dluhů. Je to pro Tomáše potupa, když místo své fotografie musí podepsat splátkový kalendář. Ještěže po jeho autogramu touží také jeho letitá fanynka Marcelka, která zabrání nejhoršímu.

Ale kde rychle sehnat 100 000 korun? Všichni Tomáše chápou, ale nikdo mu nechce půjčit. Naštěstí jsou i jiné způsoby, jak se zbavit vymahačů.

COMEBACK se vrátí premiérovými díly!

1. února 2011 v 22:25 | David a Zdroj: Nova.cz |  Comeback

COMEBACK se vrátí premiérovými díly!

Comeback se vrací - 2011
Comeback se vrací - 2011

Konečně je to tady. Dočkáte se nových Ozzákových vylomenin a Lexových skopičin. Již brzy!
O další životní peripetie se s televizními diváky podělí potrhlý rocker Ozzák se svým bratrem, vyhaslým popovým idolem v podání Tomáše Matonohy. Ani nová řada původního českého sitcomu však nebude mít exkluzivní vrchol. Nadále ji tvoří samostatné uzavřené příběhy ze tří prostředí: bytu, v němž velí Ozzákova neteř Iva, prodejny, kde panuje prodavačka a Tomášova oddaná fanynka Marcelka, a náhradního sklepního baru, jemuž vládne sousedka Simona, matka dvojčat Lexy a Saši. Stálou sestavu doplňují drobné epizodní role. Premiérové díly navážou na sérii úspěšných epizod, v nichž si šílený pivní skaut získal srdce statisíců diváků všech věkových kategorií.

Nenapravitelný rocker
Po každém pivu bude mít Ozzák úplně jinou náladu, po třináctém bude "chytrej jako rádio". Pije už i ze spaní a provádí stále krkolomnější skopičiny, například vyrábí sulc v pračce. Jeho představitel Martin Dejdar o natáčení prohlásil: "Ozzák byl sprosťák, ale ne idiot. Jeho drsný humor mi vyhovoval."

Hvězda před zhroucením?
Tomáše čeká holtr čili "krabička", zaznamenávající srdeční činnost. Není divu, životní a pracovní podmínky, které mu řádně koření jeho nejbližší, by skolily mnohem silnější náturu. "Scenáristé z té postavy dělají čím dál většího truhlíka. Vyskytují se situace a děje, kdy jsem víc a víc za fackovacího panáka," posteskl si herec Tomáš Matonoha.

Nohama na zemi
Tomášova dcera Iva dál přehlíží Lexovy chtivé pohledy, pragmatickým přístupem a trefnými poznámkami krotí bláznivé nápady dospěláků, s nimiž ji osud svedl do jedné rodiny. "Někdy je ale drzá až moc," myslí si herečka Kristýna Leichtová.

Pastelové opojení
Prodavačka z krámku U dvou akordů Marcelka se rozhodně nemíní vzdát představy Tomášova hvězdného comebacku a pracuje na něm dál ze všech sil. V kostymérně jí patří ten největší "štendr" s modýlky v pastelových barvách, které však přijdou ke slovu opravdu pouze před kamerou. "Nic z toho, co nosí Marcelka, bych si na sebe nevzala," nechala se slyšet její představitelka Dana Batulková.

Stydlivá naivka
Puberťačka Saša se slabounkým hláskem a nevinným vzhledem je nadále zdrojem nesmrtelných kameňáků. Její představitelka Marie Doležalová má s uťápnutou šprtkou společnou jen stydlivost, jinak se rozhodně dokáže se životem vypořádat. "Nechci působit jako patnáctiletá, ale někdy mívám tendence se tak chovat," připouští.

Milostný outsider
Přestože se mu snažili najít holku už i televizní diváci, zůstává dál Lexa beznadějně zamilovaný do Ivy. Jeho vykulené oči a bezbřehá naivita však zjevně nakažlivé nejsou, protože herec Matouš Ruml, jenž jeho postavu ztvárňuje, bývá prý při dotváření scénářů na place nejvtipnější.

Matka Herodes
Svérázná hospodská Simona si sáhne až na dno a s ní i její dvojčata. Přesto jí originální nápady na vyřešení vážných krizí snad nikdy nedojdou. "Se svou postavou mám společný humor a zdravý cynismus," říká herečka Simona Babčáková. "Lišíme se v tom, že já se snažím svým dětem dát, co jim na očích vidím. Teda to nemluvím o sladkostech… a určitých hračkách… a některých televizních pořadech… a…"

Co nás čeká
Ze spárů zdivočelých dětiček bude muset Tomiho Paciho zachránit vyhlášená odbornice na komunikaci s nejmladší generací Dáda Patrasová, při jedné ze zcela výjimečných příležitostí se bude Ozzák vydávat za notáře a jeho bratr za ředitele Metrostavu. Simona se bude vydávat za teenagerku. A kupodivu úspěšně! Co na to zdravotní pojišťovna? Lexa se dál neúnavně snaží získat Ivino srdce a možná se mu dokonce začne i trochu dařit.
Staňte se fanoušky Comebacku na Facebooku


1. únor - Den zkázy raketoplánu Columbia

1. února 2011 v 20:22 | David |  Různé články

1. únor - Den zkázy raketoplánu Columbia

V reportáži zazní v jednu chvíli slova ředitele letu Leroye Caina: "Lock the doors" (zamkněte dveře). Tento pokyn znamená dvě věci: v symbolické rovině je to přiznání, že už neexistuje žádná naděje. V praktické rovině to znamená, že nikdo nesmí opustit řídící středisko, dokud nebudou všechna data uložena v počítačích, dokončena hlášení a sepsána svěděctví o tom, co přesně jednotliví pracovníci viděli, slyšeli a dělali.