Prosinec 2011

TV TIPY na Štědrý den (24. prosince)

24. prosince 2011 v 14:50 | David |  Různé články
ČT1

15:30 - 17:10 Lotrando a Zubejda
Rodinná komedie Zdeňka Svěráka natočená na motivy pohádek Karla Čapka.

19:00 - 20:30 Micimutr
Nová výpravná pohádka o krásné princezně, zlém drakovi a zázracích, které se dějí, když uděláte první krok.
Česká televize představuje svůj výpravný pohádkový příběh pro děti a celou rodinu.Nad královským hradem krouží stín velikého draka, princezna Karolína si s pláčem zkouší černé smuteční šaty a na nádvoří hoduje pár pozvaných princů. Při dobrém jídle probírají, co by se mělo podniknout. První princ navrhuje nabídnout drakovi místo princezny pár set poddaných, druhý zase soudí, že v království zanedbali prevenci a že by se to drakovi mělo rozmluvit - a ten třetí, ten jenom neustále vyžaduje, aby všichni obdivovali píseň, kterou právě složil. Ale nastavit svůj život a postavit se tříhlavému drakovi, to se žádnému z nich nechce. Jediný člověk z celého království se odváží přijít k dračí sluji, kde čeká připoutaná Karolína, a pustit se do předem ztraceného boje. Je to mladý loutkář Vítek, který už dlouho, tajně - a naprosto beznadějně - princeznu miluje. Když je nejhůř, dostane se mu nečekané pomoci od kouzelnice se záhadným jménem Micimutr. Ta záchranu princezny ovšem podmíní velice přísným a nepřekročitelným požadavkem. Pokud jej Vítek nesplní, pokud poruší svůj slib mlčení, bude jeho milovaná princezna Karolína okamžitě vydána drakovi - protože, jak říká Micimutr, dobré skutky se přece nedělají s vyhlídkou na odměnu. Hvězdně obsazenou pohádku o naději, že zázraky skutečně existují, pokud sami dokážeme udělat ten rozhodující první krok, napsala přední česká autorka Irena Dousková. Natáčelo se na hradě Zvíkov, v Ledči nad Sázavou, v oblasti Velké Ameriky a v Praze. Tříhlavý drak, kterému naprosto realistickou podobu dodala realizace ve 3D, vznikl v Grafickém studiu České televize. Je dílem grafic designera Marka Pilipa a 3D animátora Břetislava Kašpara. Scénář: Irena Dousková, dramaturgie Barbara Johnsonová, kostýmní výtvarnice: Jarmila Konečná, masky: Zdeněk Klika, architekt: Martin Kurel, střih: Michal Hýka, hudba: Ondřej Brousek, produkce: Ivana Neumanová, kamera: Pavel Berkovič, režie: Vít Karas Hrají: Libuše Šafránková, Marika Šoposká, Jiří Bartoška, Jaroslava Kretschmerová, Martin Dejdar, Vojtěch Dyk, Ondřej Novák, Josef Weinzettel a další.

21:25 - 23:20 Pelíšky
Oblíbená filmová komedie o dětech a jejich rodičích, odehrávající se na konci šedesátých let.
Retrokomedie režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Petra Jarchovského (na motivy novely Petra Šabacha), vypráví přitažlivý příběh, pojednaný v nejlepších tradicích české filmové komedie - nostalgicky laděných filmů, prodchnutých poezií, humanismem, ale i nakažlivou legrací a situačními gagy. Děj filmu je zasazen do pražské čtvrti Staré Košíře na konci šedesátých let, s krátkým epilogem přesahujícím do let sedmdesátých. Jemná poetika a humorná nadsázka jsou charakteristické pro mozaikové vyprávění životních osudů tří generací - stárnoucích rodičů, dospívající mládeže a malých dětí - ve zvláštním období našich dějin. Film získal cenu Zlatý hrozen na MFF v Polsku, cenu Český lev pro herce Jiřího Kodeta, Za divácky nejúspěšnější český film roku 1999 a Cenu čtenářů časopisu Cinema.

ČT2

14:25 - 14:40 Chcete mě?
Vánoční vydání pořadu na ochranu zvířat. Jak Marta, Zdeněk a Kačka slaví Vánoce se svými zvířaty a Vánoce z útulku s dětmi.

NOVA


14:50 - 16:35 Kdopak to mluví
John Travolta umí tančit, řídit letadlo a rozesmát maminku. To by byl dobrý táta! Ale co na to maminka Kirstie Alley, to se uvidí! Americká komedie.
Třiatřicetiletá účetní Molly otěhotní, ale její ženatý milenec Albert neustále odkládá rozvod. Navíc ho Molly po devíti měsících spokojeného těhotenství přistihne s novou milenkou, a tak scéna, kterou ztropí, skončí porodními bolestmi. Ve spěchu nasedne do taxíku starostlivého Jamese, který je ovšem v porodnici považován za otce, a proto musí asistovat u porodu. Zatímco Mikey objevuje svět a Molly prožívá krizi, stále častějším hostem je u nich James. Molly zjistí, že zneužil její adresu, aby dostal senilního dědu do domova důchodců, ale pak se s ním dohodne, že jí za to bude hlídat Mikeyho. Přestože je jim oběma s veselým a přátelským taxikářem dobře, začne se Molly poohlížet po vhodném otci. V úvahu by přicházel dokonce i Albert, ale když se přijde podívat na Mikeyho, James ho vyhodí. Molly se s ním kvůli tomu pohádá a on rozzlobeně odejde. Žena však velmi brzy pochopí, že Albert rozhodně není tím pravým kandidátem. A když jí zanedlouho zavolají do domova důchodců, kde mají potíže s dědou, vydá se tam, aby situaci vyřešila. Díky tomu se však neplánovaně setká s Jamesem a možná pochopí, že není třeba hledat to, co má celou dobu vedle sebe.

PRIMA


08:30 - 09:30 Vše nejlepší my přejem vám
Animovaný vánoční speciál z dílny Walta Disneyho.
Vánoční animovaný pohádkový příběh z dílna Walta Disneye.Uvidíme dva dareby z Rychlé roty, Chipa a Dalea, kteří se na Vánoce chtějí pobavit na účet Mickeyho Mouse a hlídacího psa Pluta. Kačer Donald a jeho synovci si zase chtějí užít klasických zimních radovánek při sáňkování, stavění sněhuláka a koulovačce. Peter Pan se snaží naučit Wendy, Michaela a Johna létat a s jeho pomocí si všichni užijí nádherný noční let nad Londýnem. Koloušek Bambi zažije dobrodružství na ledě, Pinocchio zazpívá publiku vánoční píseň, pejskové Lady a Tramp se chystají na večeři pro dva, Sněhurka se sedmi trpaslíky a doprovodnou kapelou předvedou taneční show... A to zdaleka není všechno - spoustu dalších kreslených kamarádů uvidíme ve speciálním vánočním pohádkovém speciálu plném krásných melodií a legrace!

09:30 - 10:00 Mamutí Vánoce
Když Sid nechtěně zničí Mannyho památeční vánoční ozdobu a ocitá se na seznamu zlobilů, vydává se na zábavné putování na severní pól, aby dal vše do pořádku. Místo toho ale způsobí ještě větší pohromu. Teď je na Mannym a jeho bandě přátel, aby zachránili Vánoce pro celý svět! Americký animovaný film.
Naši oblíbení prehistoričtí hrdinové z doby ledové se vracejí ve zbrusu novém vánočním dobrodružství pro celou rodinu! Sid nechtěně zničí Mannyho památeční vánoční ozdobu a ocitne se na Santově "seznamu zlobilů". Vydá se proto na severní pól, aby dal vše do pořádku - jenže tím způsobí ještě větší pohromu. Teď je zase na Mannym a jeho partě přátel, aby zachránili Vánoce pro celý svět!

10:00 - 11:40 Mravenčí polepšovna
Malý Lucas nemá kamarády, a navíc ho trápí starší kluci z ulice. Svůj vztek z vlastní bezmocnosti obrací proti mraveništi. Malým tvorečkům už ale dochází trpělivost, a tak vytvoří tajemný lektvar, jehož pomocí se Lucas ocitne sám mezi těmi, proti kterým jediným měl doposud převahu... Americký rodinný animovaný film.
Lucas Nickle je kluk, který nemá kamarády a navíc ho jeden větší chlapec se svou partou ponižuje. Lucas je kvůli tomu naštvaný na celý svět, a protože nechce dát najevo, že je smutný, svůj vztek si vybíjí na mraveništi. Každou chvíli stříká na mraveniště vodu a mravenci přicházejí o své domovy i zásoby jídla. Mravenčí čaroděj Zoc se snaží vyvinout elixír, který by mravence zachránil, a nakonec se mu podaří vymyslet lektvar, kterým dokáže zmenšit Lucase, v mraveništi zvaného Kazisvět, do velikosti mravence. Mravenci se dostanou do Lucasova pokoje, Zoc kápne Lucasovi do ucha elixír, Lucas se zmenší a mravenci ho odnesou do mraveniště, kde na něj čeká soud s královnou... Mravenčí královna rozhodne, že se Lucas začlení mezi mravence. Teprve až se stane pilným mravencem, bude se moci vrátit domů a bude zvětšen do původní velikosti. Zocova přítelkyně Hova má Lucase na starost a zavede ho za instruktorkou, která učí mladé mravence soudržnosti a postupům při hledání potravy. Lucas si vede dobře, jenže před cílem se přestane snažit. Během dalších dnů poznává Lucas mravenčí život a líbí se mu, jak jsou mravenci přátelští. Když se poblíž mraveniště objeví deratizátor, s nímž Lucas podepsal smlouvu, chtějí mravenci Lucase zavřít, ale on dostane nápad jak deratizátora zneškodnit...

11:40 - 13:45 Policajt ze školky
Arnold Schwarzenegger pronásleduje překupníka drog a vraha Cullena Crispa. Aby ho našel, musí nastoupit jako vychovatel do mateřské školy, kterou navštěvuje zločincův syn... Americká akční komedie.
John Kimble pronásleduje v Los Angeles překupníka drog a vraha Cullena Crispa. Když zjistí, že zločinec dostal zprávu o své ženě, která od něj utekla se synem a třemi miliony dolarů a nyní se ukrývá v oregonské Astorii, vydá se tam společně s policistkou Phoebe O'Harovou. Ta se má pokusit jako nová učitelka najít v místní mateřské školce Crispova syna. Cestou však onemocní a Kimble je nucen sám nastoupit do mateřské školky místo ní, ačkoli nemá s dětmi žádnou zkušenost, protože ty prostě do jeho světa nepatří. Přestože jeho první setkání s mrňaty nedopadne zrovna nejlépe, postupně se začnou ledy mezi velkým svalovcem a bandou capartů lámat. Chladný ovšem Kimble nezůstane ani ke krásné Joyce, která - jak se později ukáže - je právě onou hledanou ženou. Téměř idylický život novopečeného maloměstského učitele však netrvá dlouho. Na scéně se totiž objeví bezcitný Crisp, který si přijel pro syna…