Leden 2012

Splněné sny naučí připravovat sushi, pomáhat bude Tomio Okamura

31. ledna 2012 v 10:29 | David |  Splněné sny

Splněné sny naučí připravovat sushi, pomáhat bude Tomio Okamura


Podnikatel Tomio Okamura, v němž se mísí česká i japonská krev, pomůže splnit sen Šárce, dceři hlavní aktérky dalšího vydání Splněných snů TV Barrandov.

undefined

Studentka střední zdravotnické školy totiž miluje vše, co souvisí právě s Japonskem.
"Zajímá ji kultura, písmo, jídlo, oblečení, prostě všechno, co si o této zemi dokáže vyhledat na internetu," prozradí maminka Šárky Eva, jež se do Splněných snů přihlásila ve stejnou chvíli, jako její maminka Květa.
Štáb TV Barrandov si ke splnění vytouženého povolá do akce Tomia Okamuru, který Šárku vezme do obchodu s japonskou módou, na kurz japonštiny i do svého domu, kde ji zasvětí do tajů příprav kvalitního sushi. "Je to výborné. Myslím, že jsi napoprvé předčila kvalitu mnoha restauracích," složí ji poklonu Okamura, který Šárčino sushi ochutná jako první.

Třetí epizoda Splněných snů bude sledovat i osud paní Evy, která si před jedenácti lety málem vzala život. To všechno kvůli leukémii, která se objevila u její tehdy pětileté Šárky.
"Dcera to nesla těžce, časem se to na ní vinou stresu hodně projevilo. Hodně jedla a přibírala, přestože vždycky byla štíhlá. Váží asi 120 kilo," prozradí Květa, maminka Evy a babička Šárky. Své dceři by ráda splnila, aby se znovu dostala na původní váhu. "Je to mladá žena, chce se pořád líbit," doplňuje se slzami v očích.

Budou se sny plnit do posledního detailu? A jak budou tři statečné ženy reagovat na to, až se dozví, jak si vzájemně chtěly pomoci? Sledujte Splněné sny, v pátek od 20 hodin na TV Barrandov.

Splněné sny - Ochutnávka: Epizoda 3

Splněné sny - Ochutnávka: Epizoda 3


Splněné sny - 11.11. 2011

Splněné sny - 11.11. 2011


Když pětileté Šárce diagnostikovali leukémii, nastaly pro nejbližší krušné časy. Chmury zaháněl každý po svém. Tak třeba maminka Eva čokoládou. A tak není divu, že jejím snem by bylo vrátit se na původní váhu. Dceru Šárku, která kvůli nemoci znala jen cestu z nemocnice (musela absolvovat základní školu dálkově, dnes studuje střední), zajímá daleké Japonsko. Přiblížit jí ho pomůže nejznámější Čechojaponec. Má ze splněného snu větší radost maminka či dcera? Filip je milý, tichý a smutný desetiletý kluk - hrdina druhého příběhu. Vlastní otec se o něj nezajímá, otčím ho týral zejména psychicky, maminku i fyzicky. A také zřejmě vlivem prožitého vyhledává Filip únik ve snění - o dinosaurech. Občas také tajně a beznadějně sní i o tom, jak by bylo krásné bydlet s maminkou ne v azyláku, ale v přírodě, na samotě, u lesa. Netuší, že splnění jeho snu se blíží…


Teror otce utnul azylák, klid našli až ve svém

Teror otce utnul azylák, klid našli až ve svém

Filip je milý, tichý a smutný desetiletý kluk. Vlastní otec se o něj nezajímá, otčím ho týral zejména psychicky, maminku i fyzicky. Poslední měsíc, než z domova utekli, spala už jeho máma s nožem pod polštářem. Nejdříve bydleli u kamarádek, teď jsou v azylovém domě, kde je doba pobytu ohraničena. A také zřejmě vlivem prožitého vyhledává Filip únik ve snění - o dinosaurech. Občas také tajně a beznadějně sní i o tom, jak by bylo krásné bydlet s maminkou v přírodě, na samotě u lesa. Mít domov a klid. Při nasedání do auta s moderátorem Jaroslavem Mendelem v jedno všední dopoledne ovšem vůbec netuší, že se zrovna vydal na cestu za naplněním svého snu.

Filipův nevlastní otec - o hodně starší než maminka - opakovaně bil nejen jeho, ale především jeho mámu. Filip byl svědkem brutálního domácího násilí, kterému neměl sílu zabránit. Z posledního útoku mu zůstala strangulační rýha. Alexandra, matka Filipa, sbalila základní věci a i s Filipem se dala na útěk. Alexandra se později psychicky zhroutila nejen z toho, že výběrem svého partnera zničila dětství Filipovi, že ztratili domov, žili ve strachu o svůj život, ale zároveň přišla i o práci.

Filip je velmi hodný kluk, kterému je líto, že přišel o domov a že nemá dětství jako ostatní děti, musel odejít do jiné školy, ale všechno zvládá statečně a je mámě oporou. Neodmlouvá, když mu přinese oblečení z azylového skladu, i když by měl samozřejmě raději něco modernějšího. Miluje knihy o dinosaurech (proto bylo jeho snem jet do dinoparku) a hlavně přírodu. Navštěvoval myslivecký kroužek, vyhrál několik soutěží týkajících se poznávání zvířat a zvířecích stop…

Mám sen, ale neprozradím ho, říká moderátor Jaroslav Mendel

27. ledna 2012 v 18:13 | David |  Splněné sny

Mám sen, ale neprozradím ho, říká moderátor Jaroslav Mendel

Mám sen, ale neprozradím ho, říká moderátor Jaroslav Mendel

Slovenský herec Jaroslav Mendel, který bravurně ovládá češtinu, se na TV Barrandov představí v roli průvodce Splněných snů.
Práci moderátora si vyzkouší poprvé, avšak na poli nejtěžším - tam, kde na plné obrátky pracují lidské emoce. "Nehraju, snažím se být v pořadu sám za sebe," říká herec a moderátor, který jako každý z nás má vlastní nesplněné sny.

Když jste dostal nabídku moderovat Splněné sny, jaké byly Vaše první reakce?
Okamžitě se mi vybavily pohnuté osudy lidí, a to, že je budu částečně s nimi sdílet. To mě samosřejmě znepokojilo. Měl jsem obavy z toho, jestli to zvládnu. Když jsem však na konkurzu a kamerových zkouškách zkusil do toho vstoupit, k mému překvapení jsem zjistil, že to takřka "teče samo, a že mi to nedělá problém.

Jak těžké je najít hranici mezi jistým profesním odstupem, a příběhy, které mohou člověka strhnout víc, než by sám chtěl?
Při natáčení se snažím udržet si přístup, který jsem pochopil na tréninku rodinných konstelací, což v praxi představuje jistou míru účasti a odstupu. Tady platí to samé: kdybych se nechal strhnout až tam, kde se nachází ten, ke komu směřuje moje snaha pomoct, v té chvíli jsem skončil a už nemůžu nic. Ti, co ale doopravdy stojí o pomoc při změně své situace, vaši účast ocení.

Myslíte si, že jste dost empatický? Bez empatie by podobná práce šla dělat asi těžko…
Na empatii si stěžovat nemůžu, zatím mě neopustila. Spíš jsem byl v životě donucen učit se, a stále se učím, vytvářet si hranice a rozlišovat mezi pocity mými a pocity jiných.

Učíte se moderátorskému řemeslu za pochodu, nebo spoléháte na herecké dovednosti?
Moderování se učím za pochodu, hodně mi pomáhá dramaturgyně Andrea Žbodáková. Jestli něco při moderování využívám, tak zejména technika hlasu a řeči. Samotné herectví tady využívám minimálně, a pokud vůbec, tak si to ani neuvědomuji. Snažím se být sám za sebe.

Máte i vy nějaký nesplněný sen? Případně jaký?
Ano, mám sen, který bych si přál splnit, ale neprozradím ho.

Z JIPky až na hory i do Národního? TV Barrandov plní další sny

27. ledna 2012 v 18:07 | David |  Splněné sny

Z JIPky až na hory i do Národního? TV Barrandov plní další sny

Z JIPky až na hory i do Národního? TV Barrandov plní další sny

Druhý díl Splněných snů TV Barrandov postaví na misky vah osudy dvou lidí.
V prvním příběhu uvidíme, jak se život pere s Michalem (31), který je vinou svalové dystrofie již šest let na jednotce dlouhodobé intenzivní péče. Druhý příběh zaostří na paní Květu (81), jíž se v životě pokazilo, co mohlo. Zdánlivě nesourodá dvojice? Kdepak. Jsou skromní a pokorní. A jejich sny jsou zdánlivě obyčejné...

Sen vysnila Michalovi jeho nejlepší kamarádka Ája, jak jí sám říká. S Michalem se zná od roku 1994, kdy byli spolu v Jedličkově ústavu v Liberci. "Vzpomínám na tu dobu moc ráda. Byli jsme skvělá parta. Michal je pro mě velký hrdina. Já se za ním jezdím dobíjet. On všechno zvládá s lehkostí a humorem, a to mu hrozně závidím," říká Ája, které se prý Michal snad nikdy na nic nestěžoval. Jako každý z nás ale sní. Jen poněkud skromně. Michal by si alespoň na chvíli přál vidět slunce na vrcholcích hor...

V druhé části Splněných snů bude hlavní hrdinkou paní Květa, jejíž život spíš než procházku růžovou zahradou připomíná lavinu zmařených osudů. Otec byl ve válce pronásledován gestapem, po ní zase komunisty. Jiné slovo než bída důchodkyně z Náchoda nezná. Bídný byl ostatně i její soukromý život. Po třech letech od svatby se rozvedla a zůstala sama. Je jednou z mála obyvatelek Česka, která se za celý svůj život nikdy nepodívala do Národního divadla, jak prozradí její dobrá přítelkyně Anna. Změní se to v důchodovém věku? Štáb Splněných snů TV Barrandov se o to pokusí...

Další Splněné sny vysílá TV Barrandov 4. listopadu 2011 od 20 hodin. Pořad moderuje Jaroslav Mendel.

Splněné sny - Ochutnávka: Národní divadlo

Splněné sny - Ochutnávka: Národní divadlo


Splněné sny - 4.11. 2011

Splněné sny - 4.11. 2011


Šest let Michal (31) neviděl slunce. Tak dlouho je totiž vinou svalové dystrofie jeho domovem výhradně pokoj tanvaldské nemocnice. Konkrétně jedna postel a nonstop připojení na lékařské přístroje. Ví, že lépe už bylo, na životě však velmi lpí, všichni kolem ho obdivují pro jeho smysl pro humor a dobrou náladu. Jen to scházející slunce mu ji kazí! Co je pro naprostou většinu z nás tak normální, je pro něj nedostižným snem. Vlastně bylo! My jsme mu ho splnili! Sen se splnil i paní Květě (81.): "Vidět operu v Národním divadle." Nikdy nebyla na procházce Prahou, nespala v hotelu, nejedla v pořádné restauraci. A tak celou dobu opakuje: "Jsem už v nebi?".


Transport záchrankou až za horským sluncem

Transport záchrankou až za horským sluncem

Jednatřicetiletý Michal je už šest let upoután na lůžko. Na vině je svalová dystrofie, díky níž mu postupně ochabují všechny svaly. Nejprve se nemoc dotkla pohybového ústrojí, později plic i srdce. Gody, jak Michalovi soukromě říkají přátelé, ale úsměv na rtech neztrácí. "Michal se jako jediný dokáže smát a šířit kolem sebe radost, i když je jasné, že nemoc nese těžce. Má radost pokaždé, když přijede rodina a vždycky se na to hrozně připravuje," vyzradily sestřičky tanvaldské nemocnice, kde Michal pobývá.
Sen Michalovi chce vysnít jeho nejlepší kamarádka Ája, která je na invalidním vozíku. S Michalem se zná od roku 1994, kdy byli spolu v Jedličkově ústavu v Liberci. "Vzpomínám na tu dobu moc ráda. Byli jsme skvělá parta," líčí Ája. "Michal je člověk, který potřebuje návštěvy," vysvětluje, proč měsíc co měsíc, a někdy i častěji, absolvuje složitou cestu na vozíku jen proto, aby viděla přítele. "Tím, že ne každý vlak je pro vozíčkáře uzpůsobený, tak vždycky dva nebo tři dny předem musím vyplnit formuláře a poslat jej Českým drahám, aby se mnou počítali," doplňuje statečná Michalova kamarádka.
A Michalův sen? Skromný, ale o to dojemnější. Ze všeho nejvíc si přeje alespoň na chvíli opustit nemocnici a vidět slunce.
Štáb Splněných snů ale neměl hned vyhráno. Aby Michal mohl odjet, bylo nutné mu zajistit speciální vůz, který pacienta bude i po dobu transportu "hlídat" na přístrojích. Nakonec se podařilo a Michal mohl vyjet. A co víc, za sluníčkem vyrazil rovnou na hory! "Takhle šťastného jsem ho ještě neviděl," uvedl lékař Malik Andar.
Michalův výlet za sluncem se nakonec změnil ve velkou rodinnou party. Přijeli se za ním podívat nejen rodiče, ale i neteře, které do té doby znal jen z komunikace přes internet. Party se pochopitelně neobešla bez jídla a pití, a obzvlášť dojemný byl okamžik, kdy si Michal mohl dát vychlazené pivo.
Plnění snu Michalovi končilo sice na nemocničním pokoji, ale s dalším velkým překvapením. U jeho lůžka se zničehonic objevil muzikant Ivan Mládek, který Michalovi i jeho spolupacientům osobně zahrál na banjo.

Splněné sny: první výlet v 81 letech i kšeft v nahrávacím studiu

27. ledna 2012 v 17:53 | David |  Splněné sny

Splněné sny: první výlet v 81 letech i kšeft v nahrávacím studiu

Splněné sny: první výlet v 81 letech i kšeft v nahrávacím studiu

Úvodní díl reality show, kterou píše sám život, bude kromě vysněné svatby patřit i šestnáctiletému teenagerovi, jehož talent zůstává za zdmi dětského domova upozaděn.
Lukáš se představí jako pohybově nadaný tanečník, který miluje rychlá auta. Jak bude reagovat na to, až se před ním objeví superrychlý vůz? A návštěva v nahrávacím studiu? To všechno bude součástí mapování osudu chlapce, který neměl štěstí na poklidný rodinný život. Koncert v pražském klubu pak bude pomyslná třešnička na dortu.
Jako kontrast bude v úvodních epizodách působit příběh jednaosmdesátileté Květy, které dosud nepřekročila hranice svého regionu. "Moc bych chtěla vidět operu v Národním divadle," svěří se na kameru TV Barrandov. Jak se bude cítit, až se poprvé projde stověžatou Prahou? Až usne jinde, než doma? A povečeří jinde, než ve své kuchyni? "Jsem už v nebi?" bude si stále dokola opakovat důchodkyně.
Pořad Splněné sny jsou osmidílnou reality show TV Barrandov, která startuje již 28. října 2011. Pořadem bude provázet slovenský herec Jaroslav Mendel. V každém dílu představí dva příběhy doplněné záběry ze studia, kde jejich aktéři budou hovořit o svých zážitcích za přítomnosti svých nejbližších. "Princip pořadu je v tom, že ti obdarovaní nevědí, že jejich sen bude splněn," doplnil ředitel vlastní tvorby TV Barrandov Janis Sidovský.

Splněné sny plní i hvězdy, zazpívají Michal David a Ivan Mládek

19. ledna 2012 v 17:52 | David |  Splněné sny

Splněné sny plní i hvězdy, zazpívají Michal David a Ivan Mládek


Splněné sny plní i hvězdy, zazpívají Michal David a Ivan Mládek

Osmidílná reality show TV Barrandov Splněné sny plní nemožné.
Komu se poštěstí, aby mu na svatbě zpíval Michal David, či u nemocničního lůžka Ivan Mládek?
Hlavní aktéři naší show tu šanci dostanou. Hned v prvním díle poctí matku dvou dětí a onkologickou pacientku Martinu návštěvou zpěvák Michal David. Setká se s ním tam, kde by to nejméně čekala - na vlastní svatbě, o které navíc vůbec netušila.
"Michal David je generační zpěvák, není osoby, které by neudělal radost," uvede v pořadu Martina, jejíž vnitřní optmismus alespoň z části utlumí životní ránu, které musí čelit. Bojuje totiž s rakovinou prsu a neví, kdo z tohoto zákeřného souboje odejde jako vítěz. Děj příběhu, který píše sám život, se natáčel na onkologii, kde se léčila i zpěvačka Anna K.
V druhé epizodě Splněných snů se zase objeví herec a muzikant Ivan Mládek, který jednatřicetiletého Michala, jenž je vinou svalové dystrofie upoután na lůžko, pohladí hrou na banjo přímo v trutnovské nemocnici.
Návštěvy známých osobností v pořadu Splněné sny jsou jen okrajovou částí příběhů. Plnění snů totiž mnohdy spočívá v drobnostech, které každý zdravý člověk považuje za samozřejmost...
V dalších dílech se objeví i cvičitelka Hana Kynychová či fotbalová legenda Jan Koller.

Splněné sny - Ochutnávka: První snySplněné sny - Ochutnávka: První sny


Splněné sny - 28.10. 2011Splněné sny - 28.10. 2011Z dětského domova až před jásající publikum

Z dětského domova až před jásající publikum

Jedním z hlavních aktérů pátečních Splněných snů TV Barrandov bude šestnáctiletý Lukáš, který spolu se svými sourozenci vyrůstá v dětském domově v Ústí nad Labem. Přestože nepoznal lásku rodičů, ani jejich podporu, v rozvíjení talentů mu to nezabránilo. Naopak. Do čeho se pustí, to mu jde.
Dopis do TV Barrandov s prosbou o splnění snu zaslala Hana Kynychová, známá cvičitelka, jež je s dětmi z dětských domovů dlouhodobě v kontaktu. "S dětmi pracuji pět let, rukama mi prošlo asi tisíc dětí, přičemž teď mám kolem sebe víc než pět set z nich. A když jsem přemýšlela, jak využít téhle možnosti a jak někomu z nich pomoci, volba přišla na Lukáše. Na první pohled je to rebel, ale je nesmírně hodný a vděčný za všechno," vysvětluje Kynychová.
Mezi Lukášovy záliby patří rychlá auta, hip hop či beatbox, což je způsob vytváření zvuků, které imitují perkuse, a to pouze ústy bez použití hudebních nástrojů. "Rád bych rapoval s někým slavným," vyjmenovává jeden ze svých snů dospívající chlapec. Že se mu ale splní hned několik přání najednou, nečekal. Ani jeho o rok mladší sestra Nikola, s níž se Lukáš o zážitky podělil.
První zastávkou sourozenců byl závodní okruh, na němž se rychlá auta prohání rychlostí, která je oproti povoleným rychlostem na silnicích mnohonásobně vyšší. Jedno z těchto aut mohla nejdříve okusit Nikola. Ovšem jen co si do jednoho z nich sedla, udělalo se jí lehce nevolno. "Myslím, že to přenechám bráchovi. Ten si to vychutná z nás oba." A měla pravdu. Po dojetí do cíle se v Lukášově tváři objevily rýhy štěstí. Úsměv od ucha k uchu. Závodní okruh nakonec sourozenci opouštěli s volnými vstupy na závodní sezónu roku 2012.
Další zastávkou pro ně bylo hlavní město Praha. Hlavně Lukáš měl možnost zavítat do profesionálního nahrávacího studia, kde pod taktovkou profesionálů nahrál vlastní "song". Vystačil si s ústy a vlastním uměním. A jelikož si přál, aby jeho jedinečné umění viděl a slyšel rozhecovaný dav fanoušků, se sestrou se přesunul do jednoho pražského klubu. Chvíli to vypadalo, že se bude muset obejít bez publika, ale záhy se obavy ukázaly jako bezpředmětné, a to ve chvíli, kdy po schodech začali dupat Lukášovi kamarádi z dětského domova. Party mohla začít.
Lukáš je v dětském domově od svých tří let, spolu se sestrou Nikolou a starším bratrem, který dovršil plnoletost a vydal se svým životem. Rodičovskou lásku nikdy nepoznali. "Máma nám někdy ve dvanácti posílala nějaké dopisy, ale pak už nic. Nikdy za námi ani nepřijela," svěřili se Lukáš s Nikolou moderátorovi Jaroslavu Mendelovi, který se zajímal i o to, co by nyní rodičům chtěli přes obrazovku vzkázat. "Co bychom jim mohli říct, když se na nás vykašlali? Pro nás to jsou cizí lidi."
Splněné sny TV Barrandov se vysílají od 6. ledna 2012 každý pátek od 20 hodin. Na osmidílnou reprízu první řady naváží nové příběhy, které diváci poprvé uvidí 2. března.


Splněné sny - Fotografie

15. ledna 2012 v 12:54 | David |  Splněné sny

Fotografie


Splněné sny

15. ledna 2012 v 12:45 | David |  Splněné sny

O pořadu

V době, kdy televizní diváci začínají být přesyceni nejrůznějšími typy reality show, přichází TV Barrandov s pořadem, jehož scénář napsal Život. A protože ten se, jak známo, s lidmi nemazlí, některým postavil do cesty překážky, které nemohou překonat bez cizí pomoci, někdy dokonce ani s ní. Pak jim zbývá čekání na zázrak, nebo alespoň snění.
Zázraky, pochopitelně, neumí žádná televize, ale TV Barrandov bude Sny plnit. Samozřejmě jen těm, co si to opravdu zaslouží. Ať už tím, že si na ně Osud zasedl, nebo udělali něco, na co bychom se my, obyčejní smrtelníci, nezmohli. Ovšem nečekejte žádné účelové truchlení a násilné ždímání emocí. Naopak - tvůrci dodržují jakési nepsané motto - i ten největší smutek i bolest si žádá chvíle pozapomenutí!

Jaroslav Mendel

Vystudoval herectví na VŠMU v Bratislavě. Během studií působil v Divadle ve Zvoleně, od dokončení studií je na volné noze. Vždy se živil natáčením reklam a filmovým a televizním dabingem. TV JOJ jej v roce 2010 obsadila do role soudce v seriálu Soudní síň, v němž hraje dodnes.
Je rozvedený, má dceru a je neustále v pohybu a na cestách. Říká, že bydlí tam, kde je to zrovna třeba. Zajímá se o astrologii, drahé kameny a jejich účinky, baví ho historie a cestování. Podrobně se také zabývá vztahy mezi muži a ženami.Přihláška

Máte ve svém okolí člověka, se kterým se život nemazlil, a vy byste ho chtěli něčím potěšit?
Napište nám a my vám pomůžeme jeho sen splnit!
Přihlaste se pomocí níže uvedeného formuláře nebo svou přihlášku pošlete na adresu TV Barrandov, Kříženeckého náměstí 322, Praha 5, 152 00. Obálku označte heslem Splněné sny.
V případě potíží s odesláním formuláře, napište svůj sen na email sny@barrandov.tv.

Přihlašovací formulář