Únor 2012

Matějská pouť 2012 - PŘÍPRAVY

26. února 2012 v 19:56 | David |  Matějská pouť
Zdravím Fanoušky poutí a pouťových atrakcí. Mám pro Vás připravena videa z příprav Matějské pouti 2012.

Matějská pouť 2012 - 11 DNÍ PŘED ZAHÁJENÍM


Matějská pouť 2012 - 9 DNÍ PŘED ZAHÁJENÍM


Matějská pouť 2012 - 8 DNÍ PŘED ZAHÁJENÍM


Matějská pouť 2012 - 7 DNÍ PŘED ZAHÁJENÍM


Matějská pouť 2012 - 7 DNÍ PŘED ZAHÁJENÍM


Matějská pouť 2012 - 5 DNÍ PŘED ZAHÁJENÍM


Matějská pouť 2012 - 4 DNY PŘED ZAHÁJENÍM


Matějská pouť 2012 - 2 DNY PŘED ZAHÁJENÍM


Matějská pouť 2012 - ATRAKCE PIRATE RIVER (ZKUŠEBNÍ JÍZDA)


Matějská pouť 2012 - ATRAKCE BREAK DANCE (ZKUŠEBNÍ JÍZDA)


Matějská pouť 2012 - ATRAKCE TORNÁDO (ZKUŠEBNÍ JÍZDA)


Příkoří lásky lesbické vystřídaly perfektní vztahy matky a syna

23. února 2012 v 15:20 | David |  Splněné sny

Příkoří lásky lesbické vystřídaly perfektní vztahy matky a syna

Příkoří lásky lesbické vystřídaly perfektní vztahy matky a syna

Žít v manželství tak, jak si žádá společnost, nebo přiznat odlišnou orientaci? Ilona si vybrala druhou možnost, byť za cenu, že to její tehdy desetiletý syn Dominik nebude akceptovat. Bouřlivé emoce jsou už u ledu a Ilona by Dominikovi ráda vysnila to, po čem touží: stát se rockovou hvězdou, která se s některým ze svých idolů setká.

"Chtěla bych poděkovat svému synovi za to, jak přijal moji orientaci a jak se s tím vším vyrovnal. Jeho snem je stát se rockovou hvězdou, má svoji skupinu, tak bych byla ráda, kdyby se mohl setkat s někým, kdo umí dobře hrát," uvede ve Splněných snech TV Barrandov Ilona.

Otevřeně promluví o celé situaci, která nebyla pro nikoho jednoduchá, přestože prim ve všech podobách hrála právě láska. "Z lásky jsem se vdávala v osmnácti. Pak jsem ale někoho potkala a zjistila, že se mi víc líbí ženský než chlapi. Dominikovi tehdy byl rok," líčí Ilona.

Zpočátku s partnerkou žily doslova v utajení a o své city se nemohly dělit jinde, než v soukromí. Léta nutných lží i přetvářek ale obě ženy dovedly k těžkému rozhodnutí: všechno přiznat, a hlavně všechno sdělit Dominikovi, kterému už bylo deset.

"Tohle období bylo hrozný. Snažila jsem se mu všechno vysvětlit, ale vůbec tomu nerozuměl. Nechápal, co se děje, proč nemám ráda jeho tátu, když jsme se nikdy nehádali. Do práce mi dokonce posílal SMSky, že mě nenávidí a že se mnou už nechce být. To bylo pro mě nejhorší," vypráví dál v slzách maminka nadějného, dnes už šestnáctiletého muzikanta.
"Ze začátku jsem to nesl hodně špatně, ale pak jsem pochopil, že když se dva lidi mají rádi, je jedno, jestli jsou to dva muži nebo dvě ženy," přizná Dominik, který je s odstupem času rád za to, jak se vše v rodině vyvíjí. "Zní to možná blbě, ale kdyby máma nebyla taková, jaká je, asi by nebyla tak fajn," zhodnotí situaci Dominik.

Splněné sny - Ochutnávka: Epizoda: 6

Splněné sny - Ochutnávka: Epizoda: 6


Splněné sny - 2.12. 2011

Splněné sny - 2.12. 2011


Ilona se vdávala z velké lásky, z níž se posléze narodil Dominik. Pak se ale seznámila s vdanou matkou dvou dětí a zamilovaly se do sebe. Když bylo Dominikovi 10, rozhodly se vše zveřejnit. Syn matčino přiznání neunesl, zřekl se jí, letos je už vše v pořádku. A tak si zaslouží splnit sen. Jenomže ve čtrnácti jich mají kluci tolik…
Když se Ditě z druhého příběhu narodila před třemi lety Elenka, bylo hodně radosti! V osmi měsících však dostala dramatický záchvat a její vývoj zůstal na úrovni 9měsíčního mimina. Navíc letos v létě přišla Dita za tragických okolností o manžela. Který ze splnitelných snů jí může usnadnit těžký život?


Jan Koller se ujal trénování, malý fotbalista z dětského domova byl v šoku

17. února 2012 v 16:15 | David |  Splněné sny

Jan Koller se ujal trénování, malý fotbalista z dětského domova byl v šoku

Jan Koller se ujal trénování, malý fotbalista z dětského domova byl v šoku

Jedenáctiletý Radek vyrůstá od svých šesti let v dětském domově společně se svými třemi sestrami. Rodiče je vůbec nekontaktují, a tak zcela jistě ani netuší, že je z jejich syna výborný fotbalista…

Radek tajně sní o tom, že bude patřit k nejlepším, třeba jako Jan Koller či Petr Čech. A pak, v jedno obyčejné odpoledne se jeho sen začíná plnit - a to právě zásluhou velikánů českého fotbalu. Jan Koller že je jeho trenérem? A Petr Čech zná jeho jméno? Radek nevěří, je v šoku.

Dárcem snu pro malého fotbalistu je jeho vrstevník a fotbalový soupeř Dalibor. "Vím, že to měl v životě těžké. Kdyby to šlo, dal bych mu zpátky rodinu, která by o něj měla zájem," svěří se moderátorovi Splněných snů Jaroslavu Mendelovi. "Tohle bohužel neumíme," pokrčí bezradně rameny tvář pořadu TV Barrandov. "Tak bych mu alespoň dopřál, aby se mohl setkat s nějakým dobrým fotbalistou, má fotbal rád," doplní Dalibor.

Jen co vyřčené přání zazní, tým Splněných snů se chopí práce. A spolu i s Janem Kollerem vyráží do dětského domova v Hoře sv. Kateřiny, kde tou dobou probíhá zápas místních fotbalových nadšenců.

Trenérem kluků je nadšenec Honza, kterému kluci neřeknou jinak, než "strejda Honza". "Radek je dobrý fotbalista, sportovec tělem i duší, který dokonce vyhrál domácí závody v atletice. Je to rychlý typ, který se nebojí žádné rány, hlavně má v sobě vytrvalost a píli," prozradí trenér.

Záhy se na hřišti objevuje právě Jan Koller, který na lavičce kouče střídá Honzu, to vše přímo během zápasu. Radek zpozorní v okamžiku, kdy vidí, že jeho trenér poněkud vyrostl. Kollerova výška je prostě k nepřehlédnutí. Malý fotbalista nechápe, ale pokyny "nového kouče" okamžitě respektuje.

"Je to milý kluk. Má tři sestry, které jsou jeho jedinou rodinou. Často se jich zastává, protože je vlastně jediný chlap v rodině. Jsou jednou z mála dětí, které k rodině nejezdí ani na prázdniny. Nemají ani babičky a dědečky, nikdo za nimi nikdy nejezdí," prozradí o Radkovi Sandra, sestra Dalibora, který do TV Barrandov napsal a stal se tak nejmladším dárcem snu.

Dvojí hra o život: Nádor si nechal odstranit tajně, chránil těhotnou manželku

Dvojí hra o život: Nádor si nechal odstranit tajně, chránil těhotnou manželku

Trojnásobný otec Jiří (35), z něhož sympatie čiší hned na první pohled, považuje za nejtěžší životní chvíli okamžik, kdy rodině oznámil, že už možná nikdy neuvidí. Že má v hlavě nádor, se dozvěděl v době, kdy jeho ženu Michaelu čekal třetí porod.

"Měl jsem nádor za levým okem, který se velmi často vyskytuje u dětí. Proto mě také operoval profesor Šlapák, který s tímto druhem nádoru měl nejvíce zkušeností. A hlavně byl jediný, kdo si na takový zákrok troufl. Operace je náročná hlavně proto, že nádor byl blízko všech tenkých tkání," vzpomíná Jiří.

Jelikož se ale bál o manželku i nenarozeného potomka, s lékaři se dohodl, že operaci podstoupí až po porodu manželky. Jiří vyšel s celou pravdou ven až ve chvíli, kdy Michaela spokojeně chovala v náručí miminko. S manželkou se tehdy loučil. Chtěl být připraven i na možnost, že by se zákrok nemusel povést. "Když se malý narodil, posadili jsme se s manželkou vedle sebe. Řekl jsem ji, že jdu na operaci a že už se možná neuvidíme. Vzpomínám si, že jsme se jen spolu objali a oba mlčeli." A to byla chvíle nejtěžší. Michaela se octla v situaci, kdy musela počítat i s možností, že zůstane sama se třemi malými dětmi. Bez manžela, bez prostředků.

"Učili jsme se žít s tím, že buď a nebo. Bylo to, že se uvidí. Díky zapřažení které bylo, tak jsem neměla prostor se v tom nějak utopit. Život pro nás všechny musel jít dál. Jak se říká, maminka musí být v klidu, aby nepřišla o mléko," vzpomíná Michaela, jež se před kamerou opět neubránila slzám. "Jsem teď trochu zaskočena svou reakcí. Myslela jsem, že jsem to vytěsnila," dodala.

Jiří naštěstí přežil, ale s dlouhodobou pracovní neschopností přišly finanční problémy. Následující nepovedené podnikatelské snahy, kdy manžel a otec chtěl rodině finanční ztrátu vynahradit, uvrhly tento mladý manželský pár do dalších dluhů.

Jiří nechce nic pro sebe. Rád by za veškerou starostlivost, péči a trpělivost odměnil svou ženu, která se nakonec musela vyrovnat i s tím, že se nedávno museli přestěhovat do malého pronájmu. Snem Michaely je podle Jiřího mít vlastního koně, se kterým by mohla provozovat hippoterapii. A taky aby si mohla na malou chvíli odpočinout…

Splněné sny - Ochutnávka: Epizoda 5

Splněné sny - Ochutnávka: Epizoda 5


Splněné sny - 25.11. 2011

Splněné sny - 25.11. 2011


Nelítostná zpráva, že má v hlavě nádor, zasáhla Jiřího v okamžiku, kdy byla Michaela těsně před porodem třetího dítěte. Bál se o manželku i o nenarozeného potomka a na operaci chtěl až po porodu. Žádný z chirurgů mu ovšem nechtěl říct, zda má vůbec šanci přežít, nechtěli jej operovat. K riskantnímu zákroku se odhodlal až dětský chirurg. Jak to dopadlo?
Radek vyrůstá v dětském domově a tak jeho rodiče ani netuší, že jejich syn je výborným fotbalistou. Který sní o tom, že bude patřit k nejlepším, třeba jako Jan Koller či Petr Čech. Pak, v jedno obyčejné odpoledne se jeho sen začíná plnit - a to zásluhou právě těchto velikánů české kopané. Jan Koller že je jeho trenérem a Petr Čech zná jeho jméno?


Matějská pouť začíná 3. března 2012

12. února 2012 v 0:52 | David |  Matějská pouť

Matějská pouť začíná 3. března 2012

Letošní Matějská pouť začíná už v sobotu 3.března a potrvá až do 22.dubna 2012. Místo konání je už od roku 1963 stále stejné - holešovické Výstaviště Praha. Najdeme zde jak klasické kolotoče či autodromy, tak i zcela nové zahraniční moderní atrakce. Zároveň jsou pro nás po celém areálu připravena rychlá občerstvení, orientální cukrovinky, perníková srdce, hračky a mnoho dalších prodejních stánků.

Můžeme se těšit například na tyto atrakce:
 • Kamikaze
 • Booster maxx - NOVINKA
 • Jumper maxx - NOVINKA
 • Sound Machine
 • Star flyer
 • Super Mouse
 • Autodrom
 • Break Dance
 • Horská dráha Cyklon
 • Snow Jet
 • Psycho dům hrůzy

a spoustu dalších klasických i moderních atrakcí

Provozovatel pořádá speciální akci dne 26. března 2012. "Den pro zdravotně postižené děti, děti z dětských domovů a azylových domů." Tyto děti budou mít v tento den v době od 11,00 do 15,00 hod. všechny atrakce zdarma. Handicapované děti mohou na atrakce v doprovodu rodičů nebo vychovatelů či přátel. Ve stejné době bude přístupná stálá výstava mořského světa a dále děti pobaví umělecká skupina MEDUZA se svými klauny.

Provozní doba Matějské pouti v roce 2012:

 • úterý až pátek od 14:00 do 21:00 hodin
 • soboty, neděle a svátky od 10:00 do 22:00 hodin
 • školní prázdniny od 10:00 do 22:00 hodin


V celém areálu bude rozmístěn stánkový prodej s různým sortimentem zboží: hračky, kanadské žertíky, suché plody, bižuterie, textil a další.

Od 16. března 2012 se také můžeme těšit na začátek sezóny představení, které se budou konat na Křižíkově fontáně v areálu holešovického Výstaviště Praha.

Dvouletý Kubík neslyší. Velká výzva pro Splněné sny

9. února 2012 v 21:54 | David |  Splněné sny

Dvouletý Kubík neslyší. Velká výzva pro Splněné sny

Dvouletý Kubík neslyší. Velká výzva pro Splněné sny

Hrdinou v nesnázích je v dalších Splněných snech TV Barrandov dvouletý Jakub a jeho rodina.


Obyčejná hrající lampička totiž odhalila, že dvouletý chlapec zřejmě neslyší. Lékaři následně zjistili, že kromě srdeční vady má i vrozenou vadu sluchu.

Později se potvrdila i smutná skutečnost o tom, že rodičovská láska je sice nenahraditelná, někdy ovšem nestačí. V některých případech jsou nezbytné i peníze. Malému Kubovi mohou vrátit sluch sluchadla, jenže na jejich kompletní úhradu nemá rodina peníze, a krytí zdravotní pojišťovnou nestačí. 30 tisíc je pro tuto rodinu příliš velký luxus…

"Naše rodina na tom nebyla finančně nikdy dobře, a to málo, co jsme měli, nám zničila voda při povodni. Vždycky jsme to zvládali sami, ale tahle životní rána je pro mou dceru i vnuka tak velká," líčí paní Jitka, Jakubova babička.

Nejvíc práce má s malým Jakubem jeho matka Zdeňka, která s přítelem Rosťou vychovává ještě šestiměsíčního Tadeáše. Na výchovu je povětšinou sama, partner pracuje prakticky od rána do večera.
"Rosťa je Jakubův nevlastní otec," podotýká Zdeňka. "Rozdíly ale nedělá, chová se k němu jako k vlastnímu a nemám pocit, že by Jakub nějak trpěl. Hodně mi pomáhá," prozrazuje dále maminka dvouletého aktéra Splněných snů TV Barrandov.

Jak se s nelehkým přáním vypořádá tým Splněných snů TV Barrandov?

Druhým hrdinou Snů bude pan Rudolf, který je doslova raritou české medicíny - je totiž jediným člověkem u nás, kterému po transplantaci plic operovali i srdce. Ani hrozba, že by nové plíce mohly kdykoli vypovědět poslušnost, mu však nebrání plánovat a snít. Třeba o tom, že by si jednou rád, jakožto bývalý turista, vyšlápl do Alp. Pro mnohé lidi nic nesplnitelného, ale pro něj nedosažitelný cíl. Ovšem jen do chvíle, než u jeho dveří zazvonil štáb Splněných snů.
Další strhující příběhy, které píše sám život sledujte v pátek 18. listopadu od 20 hodin na TV Barrandov. Pořadem provede Jaroslav Mendel.

Splněné sny - Ochutnávka: Epizoda 4

Splněné sny - Ochutnávka: Epizoda 4


Splněné sny - 18.11. 2011

Splněné sny - 18.11. 2011


Dvouletý Kubík neslyší. A je důkazem smutné pravdy, že rodičovská láska je sice nenahraditelná, někdy ovšem nestačí. Někdy to bez peněz nejde. V ordinaci totiž čekala pro Kubíka na míru vyrobená sluchadla, ale dokud na účtu distributorské firmy nepřistane třicet tisíc korun, nebylo možné mu je vydat. Hrdina druhého příběh pan Rudolf je raritou české medicíny - je totiž jediným člověk u nás po transplantaci plic, který má navíc i operované srdce. Ani hrozba, že nové plíce mohou kdykoli vypovědět poslušnost a už dnešní den pro něj může být tím posledním, mu však nebrání plánovat a snít - že by si jednou rád vyšlápl do Alp. Pro mnohé lidi nic nesplnitelného, ale pro něj nedosažitelný cíl. Ovšem jen do chvíle, než u jeho dveří zazvonil štáb Splněných snů.