Duben 2012

Říct děkuji někdy nestačí

15. dubna 2012 v 13:40 | David |  Splněné sny

Říct děkuji někdy nestačí

Říct děkuji někdy nestačí

Mít fungující rodinu a zázemí je v životě jedna z nejdůležitějších věcí. Bohužel to štěstí nemá každý z nás. Proto je občas dobré si uvědomit, že lidem, kteří nás vychovali, dali nám vzdělání, by se mělo minimálně poděkovat. Takovým "díkem" obdivuhodným prarodičům je i další příběh pořadu Splněné sny.

Jakub je mladý pohledný a zdravý muž. Chová se stejně jako většina z nás, bere život a to, co mu přináší, jaksi automaticky. Jakub má skvělé zázemí v rodině, protože v něm ale vyrůstal, své štěstí si dlouho neuvědomoval. Až jeho přítelkyně Lucie mu otevřela oči. "To ona mi vnukla krásnou myšlenku, abych vysnil sen pro moje prarodiče. Nikdy jsem své rodině nedával najevo, jak je mám rád a jak si jich vážím. Teď to chci napravit, protože si stále silněji uvědomuji, že čas nezastavíme a jednou bych mohl litovat toho, že jsem jim svůj vděk nedokázal vyjádřit," vysvětlil Jakub moderátorovi Jaroslavu Mendelovi důvody, které ho vedly k tomu, aby přihlásil své prarodiče do pořadu Splněné sny. Chtěl jim tak říci Děkuji za všechno, co pro něj v životě udělali a obětovali. "Moji prarodiče jsou výjimeční lidé. Babička pochází z česko-německé rodiny a neměla po válce jednoduchý život. Dědeček pochází z movitější české rodiny. Poznali se, když jim bylo dvacet let na nějaké zábavě, byla to prý láska na první pohled," prozradil Jakub.

Láska jejich prarodičů za roky strávené pospolu nevyprchala. Oba působí stále zamilovaně, jako by stáli na začátku. Paní Waltraud, Jakubova babička, aniž by cokoliv tušila, svěřila se Jaroslavu Mendelovi se svým celoživotním snem. Podívat se do Paříže. Nevěděla, že právě v té chvíli ji a jejího celoživotního partnera Vladimíra dělí od cesty do země, o níž dosud četla jen v knížkách, sotva pár hodin. "Paříž je kouzelná, zatím jsme o ní jen slyšeli, teď ji můžeme vnímat a cítit. Ty chvíle tady mi připomínají dobu, kdy jsme s manželem začali chodit, to byl krásný čas," s dojetím vzpomíná paní Waltraud a společně s manželem si vychutnává v malebné pařížské kavárně vynikající dortík. V Paříži je ale ještě čeká mnohem víc. Romantická projížďka po Seině i nákupy v Champs-Elysees. "Když jsme jeli na lodi po Seině, bylo to tak nádherné, že jsme se přímo na lodi dali do tance. Tančíme takhle i doma. Když je venku pochmurné počasí, zatančíme si a hned je jasněji," neskrývala nadšení paní Waltraud, které se z nádherného výletu nechtělo domů. "Nemohu ani slovy vyjádřit, jakou radost mám z tohoto dárku. Paříž je mimořádná. Pořád ji máme v sobě a snad bude nějaké příště a stihnu toho víc. Dosud jsme si o Paříži četli jen v knížkách," s dojetím vzpomíná paní Waltraud a přiznává, že ještě několik nocí po návratu nemohli s manželem Vladimírem zamhouřit oko.

Jakubovi i jeho přítelkyni Lucii se podařilo ukázat nejen jejich rodině, že poděkování je někdy jedním z nejcennějších darů. "Váš pořad, který dává naději, radost a štěstí, je mimořádný. Zvlášť v době, která zhrubla. Říct děkuji je skoro málo. To nebyl jeden sen, ale hned několik snů najednou. Budeme se snažit dávat a plnit sny i Vám," se slzami v očích sdělila paní Waltraud svému vnukovi Jakubovi a jeho dívce Lucii.

Celý díl uvidíte v pátek 16. března ve 20:05 na TV Barrandov.

Splněné sny - Ochutnávka: 16.3.

Splněné sny - Ochutnávka: 16.3.


Splněné sny - 16.3. 2012

Splněné sny - 16.3. 2012Splněné sny - 9.3. 2012

15. dubna 2012 v 13:34 | David |  Splněné sny

Splněné sny - Ochutnávka: 9.3.

Splněné sny - Ochutnávka: 9.3.


Splněné sny - 9.3. 2012

Splněné sny - 9.3. 2012Nemoc, úmrtí, beznaděj. Pomoc hledá u diváků

11. dubna 2012 v 10:47 | David |  Splněné sny

Nemoc, úmrtí, beznaděj. Pomoc hledá u diváků

Nemoc, úmrtí, beznaděj. Pomoc hledá u diváků

Zkoušky osudu jsou někdy tak bolestivé, že z nich člověk upadá až do naprosté beznaděje. Vyprávět by mohla i Dita (29), hlavní hrdinka příběhu nazvaného "Námořník".

V roce 2008 se Ditě narodila malá Elenka, jediná holčička v rodině. Byla to radost pro všechny. Vždyť ke čtyřletému Kubíkovi přibyla sestřička. Když ovšem v osmi měsících z neznámých důvodů dostala dramatický záchvat, chod rodiny se zastavil a propukla panika. Elenčin vývoj ustrnul a zůstal na úrovni devítiměsíčního mimina. Snaží se lékaři, snaží se léčitelé, diagnóza však zůstává neznámá. Loni v létě navíc přišla Dita za tragických okolností o manžela. Nejen o milujícího partnera a otce dětí, ale i o živitele rodiny.

"Už to, co se stalo s Elenkou, bylo strašné, ale ve chvíli, kdy jsem se dozvěděla o Luďkovi, nemohla jsem tomu věřit. Říkala jsem si, proč zrovna ona," říká Alice, sestra Dity.

Dita je skromný člověk, který myslí jen na své děti. Zároveň ji ale velmi trápí, že jim po smrti manžela nebude moci dát to, co by potřebovaly. Luděk byl totiž živitel rodiny a bez něj se Dita dostává do velmi špatné finanční situace. Před rokem totiž konečně splatili všechny dluhy. Chtěli pro Elenku speciální výtah i kočárek, ale hlavně auto, do něhož by se kočárek vešel. Všechny plány se ale po smrti živitele rodiny rozpadly, zůstaly jen sny.

Alice vzpomíná na chvíli, která změnila úplně všechno. "Seděli jsme po obědě na zahradě a z vysílačky se ozval na chvilku dětský pláč, ale hned ustal. Nijak nás to nepřekvapilo. To, že Elenka hned zas usnula, se občas stávalo, takže jsme seděli dál. Po chvíli jsme šli já, manžel a Dituška nahoru a najednou jsme slyšeli Dity křik. Přiběhli jsme tam a Elenka byla bílá, oči v sloup, tělíčko jako hadrová panenka. Sestra strašně křičela, dala Elenku Jirkovi a křičela, že jí musí zachránit. Manžel naštěstí věděl, co má dělat, tak jí bouchl do zad a ona začala plakat. Byl to pro nás šťastný pláč," vzpomíná sestra Dity Alice, která mezitím zavolala záchrannou službu. Elenku i s Alicí odvezli do nemocnice a Luděk tam jel hned za nimi. Po třech dnech lékaři ale nic nezjistili a propustili ji. "Elenka se ale od té doby zastavila ve vývoji. Umí přesně to, co dítě v devíti měsících. Kope nožičkami, registruje, když na ní někdo mluví, směje se, pláče. Neumí ale sama jíst, jít na záchod, chodit, mluvit…No, prostě skoro nic z toho, co by ve třech letech měla umět," říká smutně teta Alice.

"Jedním z důvodů, proč jsem vám psala bylo i to, že možná, když ukážeme Elenky nemoc v televizi, tak se objeví někdo, kdo podobné příznaky už viděl a pomohl by nám," doplňuje Alice.

Jediné pokroky jsou vidět při Vojtově metodě. Dita spolupracuje s pražskou organizací, která jí půjčuje různé pomůcky a ona zkouší, zda se Elenka nějak nezlepší…

Splněné sny - Ochutnávka: 2.3.

Splněné sny - Ochutnávka: 2.3.


Splněné sny - 2.3. 2012

Splněné sny - 2.3. 2012Herečkou po 59 letech - Vzdala se své největší lásky, teď se k ní vrací!

Herečkou po 59 letech - Vzdala se své největší lásky, teď se k ní vrací!

Vrátíme se o mnoho let zpátky. Psal se rok 1953, kdy paní Irena stála po boku slavných hereček na prknech, která znamenají svět. Vzpomíná na tu dobu ráda a často. Snad se nám podařilo její vzpomínky trochu oživit.

Hlavní hrdinkou prvního příběhu nové druhé řady pořadu Splněné sny je osmdesátiletá paní Irena. Její věk by jí nikdo nehádal a její vitalitu by jí mohla závidět leckterá o generaci mladší dáma. Irena byla kdysi herečkou kolínského divadla, pak ale přišla rodina a ona se své lásky k divadlu musela vzdát. Nikdy se k herectví nevrátila, ale také na něj nikdy nezapomněla. Její současný partner Honza, ve kterém našla před devíti lety oporu, to ví a také věděl, co by jeho Irence udělalo nevyslovitelnou radost. Ještě jednou si zahrát na prknech, která znamenají svět…

"Poznali jsme se přes inzerát, nikdy nezapomenu, jak jsem na ni čekal na autobusové zastávce a co jsem cítil, když jsem ji poprvé uviděl," vypráví Honza, který napsal do Splněných snů, aby tak poděkoval své partnerce za to, že jeho životu dala smysl. "Ona je celý můj život, když mám trable nebo starosti, hned se jí svěřím. Vždy mi pomohla. Navíc je čím dál tím půvabnější, je krásná a má čistou duši. To mě na ní fascinuje nejvíc," vyznal se Honza.

Štáb Splněných snů v čele s moderátorem Jaroslavem Mendelem zastihli paní Irenu doma. Nebylo jednoduché ji přesvědčit, aby je pozvala dál, paní Irena totiž zásadně cizím neotevírá. Udělala výjimku, aby dovyprávěla svůj životní příběh. "Od 4 let jsem stála na prknech, která znamenají svět. Hrála jsem třeba s Dajrou Hajskou, Květou Fialovou, Jitkou Frantovou. Moje role byly hlavně naivky, to mi šlo," směje se Irena a pokračuje, "než jsem se vdala, žila jsem bohatým kulturním životem. Na jevišti jsem stála naposledy v roce 1953. První roky mi divadlo velmi chybělo, ale potom to otupělo. Vždycky jsem při vstupu do divadla měla pocit, že vcházím do jiného světa. Ale to už je dávno…" vzpomíná a jen těžko zadržuje slzy.

Po výletu do minulosti paní Irenu čekalo ještě několik výprav. Nejprve do Fundusu Studií Barrandov, jednoho z největších skladů kostýmů v Evropě, kde si vyzkoušela několik filmových převleků a sehrála v nich před užaslými zraky personálu nejednu etudu. To největší překvapení mělo ale teprve přijít… Jaroslav Mendel vzal paní Irenu na místo, které milovala. "To je moje domovská scéna! Kolínské divadlo! Tady jsem nebyla 55 let," vydechla úžasem paní Irena. "I když jsem se to za celý život snažila potlačit, ať je to jakkoliv, herectví a touhu se tímto způsobem realizovat mám v sobě stále. Divadlo a obecenstvo mi chybělo celý život," svěřila se s dojetím v hlase Irena. To ještě nevěděla, že si v prvorepublikovém kostýmu ještě ten den na podiu zatančí a zahraje…

Medvecká, Mládek, Kravitz. I umělci pomohli plnit sny na Barrandově

11. dubna 2012 v 10:23 | David |  Splněné sny

Medvecká, Mládek, Kravitz. I umělci pomohli plnit sny na Barrandově

Medvecká, Mládek, Kravitz. I umělci pomohli plnit sny na Barrandově

První sérii úspěšného pořadu TV Barrandov Splněné sny uzavírá předvánoční střihový díl, který přiblíží nejen ty nejdojemnější příběhy, ale i zákulisí týmu, jenž měnil vyřčené přání v realitu. Ruku k dílu přidaly i známé osobnosti, mimo jiných i rockový zpěvák Lenny Kravitz.

Horaždovice, Slaný, Liberec, Ústí nad Labem, Vonoklasy, Ostrava, Hradec Králové, Hora Svaté Kateřiny, Tanvald, Brno, Chrudim, Červený Kostelec, Litvínov, Děčín, Úštek, Příbram. Šestnáct měst, šestnáct odlišných pohledů na lidské osudy. Taková byla první série Splněných snů TV Barrandov, kterou před svátky uzavírá střihový díl.

Moderátor Jaroslav Mendel poodkryje i zákulisí celého natáčení, včetně hlavního hrdiny celého týmu - redakčního automobilu TV Barrandov, kterému se přezdívá "Bertík". Uznání si zaslouží i proto, že štáb nenechal nikdy ve štychu. Ani když se jelo dva a půl tisíce kilometrů do Alp. 26 ostrých zatáček zvládl hravě, i když si každý modlil, aby už byli v údolí. "Ale za ten pohled to stálo," zdůraznil moderátor Jaroslav Mendel.

Za zmínku stojí, že sny pomohly plnit i významné osobnosti. Schválně - kdo by si nepřál, aby mu Michal David zazpíval na svatbě? Kterému pacientovi upoutanému na lůžku by nezvedl náladu Ivan Mládek po jeho boku? Pak je Taťjana Medvecká, jež učinila jedné z divaček ze všedního dnu nevšední. A pak je tu legendární rockový zpěvák Lenny Kravitz, který si v průběhu pražského koncertu vyšetřil chvilku, aby se vyfotil nejen s moderátorem Jaroslavem Mendelem, ale i hlavním aktérem příběhu, v němž prim hrálo hudební nadání. Sny se prostě mohou plnit.

A plnit se budou i v roce 2012. Reprízy první série bude TV Barrandov vysílat od 6. ledna 2012. Nové premiérové díly na ně naváží již 2. března 2011.

Splněné sny - Ochutnávka: Vánoční speciál

Splněné sny - Ochutnávka: Vánoční speciál


Splněné sny - Speciál 23.12. 2011

Splněné sny - Speciál 23.12. 2011


Vánoční nadílka nejzajímavějších snů a záběrů z natáčení, které zatím nikdo neviděl. Tajná přání se na TV Barrandov stávají skutečností!